Неплатен и платен отпуск след майчинство? 2

  • 94 673
  • 313
# 150

 Peace


Да,ако искаш актуализация,трябва отпускът да ти започне на 1 ви април
Виж целия пост
# 151
Благодаря за отговора, Елфита!
Ще се върна на 15.02., за да мога от 1-ви март да изляза в отпуск. За по-ранното връщане трябва да уведомя НОИ и работодателя, нали така?
Виж целия пост
# 152
Здравейте, дами!
Имам няколко въпроса  Embarassed Малката ми щерка тръгва на ясла от 16.10 ... Аз съм записала задочна магистратура и съм говорила с шефката да си пусна 6 месеца неплатен отпуск за средната щерка и после още 1 и 1/2  от този на таткото и да се върна на работа от началото на юли като тогава ще изляза платен отпуск до септември ... Цялата галимация е, защото в училище няма бюджет да ми се пусне на мен натрупаните 120 дни пл. отпуск, а да се плаща и на заместника ми ... Ще загубя пл. си отпуск, то е ясно ... Но питането ми е: мога ли да пускам неплатен за средната по чл. 167а и в същото време средната да си посещава ОДЗ, където е последна предучилищна група? Какви док. трябва да подам в работата си? Молба за връщане на работа - с каква дата?, молба за отпуск по чл.167а - с каква дата, каква декларация за пред НОИ за спиране на майчинството? Много ще съм ви благодарна за отговорите!
Виж целия пост
# 153
Прекрасни, отзивчиви, мили дами!  Blush
Последен въпрос - има ли право работодателят да ми откаже ползването  на платения ми отпуск веднага след майчинството, без да се връщам за актуализация на заплатата? Т.е. майчинството ми приключва на 23.02., а от 24.02. да изляза в отпуск?  Преди да изляза в 45-дневния болничен за раждане, имам 10 отработени дни, които ще послужат за база на отпуска, нали? П.п. преди тези 10 дни, бях в болничен за месец, ако има значение...
Виж целия пост
# 154
Здравейте, дами!
Имам няколко въпроса  Embarassed Малката ми щерка тръгва на ясла от 16.10 ... Аз съм записала задочна магистратура и съм говорила с шефката да си пусна 6 месеца неплатен отпуск за средната щерка и после още 1 и 1/2  от този на таткото и да се върна на работа от началото на юли като тогава ще изляза платен отпуск до септември ... Цялата галимация е, защото в училище няма бюджет да ми се пусне на мен натрупаните 120 дни пл. отпуск, а да се плаща и на заместника ми ... Ще загубя пл. си отпуск, то е ясно ... Но питането ми е: мога ли да пускам неплатен за средната по чл. 167а и в същото време средната да си посещава ОДЗ, където е последна предучилищна група? Какви док. трябва да подам в работата си? Молба за връщане на работа - с каква дата?, молба за отпуск по чл.167а - с каква дата, каква декларация за пред НОИ за спиране на майчинството? Много ще съм ви благодарна за отговорите!

За декларациите и молбите отговорих в другата тема, в която си пуснала подобен въпрос. Платеният отпуск няма как да го загубиш, щом си ползвала друг вид отпуск, т.е. не си имала възможност да излезеш в платен. Ако неплатения е за другото дете, а не това, което още не е на 2 години - няма проблем да ползваш, а след като най-малкото стане на 2 - и за него.
Виж целия пост
# 155
Прекрасни, отзивчиви, мили дами!  Blush
Последен въпрос - има ли право работодателят да ми откаже ползването  на платения ми отпуск веднага след майчинството, без да се връщам за актуализация на заплатата? Т.е. майчинството ми приключва на 23.02., а от 24.02. да изляза в отпуск?  Преди да изляза в 45-дневния болничен за раждане, имам 10 отработени дни, които ще послужат за база на отпуска, нали? П.п. преди тези 10 дни, бях в болничен за месец, ако има значение...

Не, няма такова право, щом подадеш молба и става дума за платен отпуск за стар период, т.е. преди - 2015 година.
Виж целия пост
# 156
Lady Brinnebouquet благодаря тук Simple Smile и там  Wink
Виж целия пост
# 157
Благодаря ти, лейди Брин!  bouquet
Виж целия пост
# 158
Здравейте, искам и аз да задам в тази група въпрос, свързан с ползването на отпуска, натрупан по време на майчинството. При мен има застъпено майчинство - 2 години за първо дете и сега съм в края на първата година за отглеждане на второ дете. Това означава ли, че ако се върна на работа след общо 4 години по майчинство (2 год. за първо дете и 2 год. за второ дете), ще мога да ползвам 80 дни платен отпуск, натрупан от 2013 до 2017 година? Има ли право работодателя да ми откаже да ползвам този отпуск наведнъж, преди да се върна на работа?
Виж целия пост
# 159
Здравейте, искам да попитам неплатеният отпуск за гледане на дете може ли да се вземе на части т.е. мога ли да ползвам един месец а не всички 6 месеца непрекъснато?
Виж целия пост
# 160
Здравейте, искам да попитам неплатеният отпуск за гледане на дете може ли да се вземе на части

Да,може на части,но не по-малко от 5 дни наведнъж
Виж целия пост
# 161
Здравейте! Имам един въпрос, ще съм благодарна, ако някой може да ми отговори. През юли тази година ми изтече отпуска за отглеждане на дете до 2год., ползвах 2мес. платен годишен отпуск, а след това и неплатен за отглеждане на дете до 7год. за период от 3мес. Сега, поради разместване в службата(служител съм в държ.администрация), за да заема място в друг филиал се налага да си прекратя отпуска, колежката, която е била на моето място по заместване вече е назначена на постоянно такова.
Очаква се увеличение в нашата сфера от 01.01., аз планувах да си прекратя от януари отпуска, но ме уведомиха, че за да увеличат и моята заплата може би ще се наложи да се върна през този месец покрай празниците, което доста ме затруднява, в предвид, че децата не са записани на сборни групи и имаме планове. Дали има значение, ако си прекратя отпуска от 30.12 примерно само за ден през тази година и дали въобще имат основание да не ми увеличат заплатата наравно с другите колеги, ако се върна от началото на новата година.
Виж целия пост
# 162
Ще ти увеличат заплатата след като ти приключи отпуска.Във вашата сфера увеличенията важат за всички,а не както е по частните фирми
Виж целия пост
# 163
Elfita, благодаря!
Виж целия пост
# 164
Извинявайте, Embarassed аз до сега живях в заблуда, че имам и трета година право на отпуск, а като чета се оказва,че са само 6 месеца, т.е. след изтичане на 2 те години майчинство имам право само на още 6 месеца newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия