Лято, плаж, море, а ФЕВРУАРЧЕТО расте ли, расте!

  • 25 823
  • 708
# 435
Аз искам едно синьо и едно розово щъркелче  newsm04   stork-boy stork-girl, много съм нахална  Mr. Green Може и две сини stork-boy stork-boy Simple Smile
Тук няма да ми кажат поне до 16 г.с., ако и тогава кажат. Казват ти пола, ама да се застраховат, не дават 100 % гаранция. Аз ще мина живот и здраве през 4Д и тогава ще знам Simple Smile
Виж целия пост
# 436
Здравейте мами, днес бях на преглед при д-р Папукчиев , беби е добре, расте и се развива нормално - 10 г.с. сме Wink Все още кървя, но е малко... продължавам си утрогестана и фолиевата и чакаме всичко да тече нормално Simple Smile При нас още е рано за пола Simple Smile  #Crazy

МагиР, Честит Рожден ден на малкия голям батко Simple Smile 

О, каква приятна изненада, да се следим при един и същи лекар. А за пола - изненадана съм. Този лекар винаги дава от рано супер точни предположения за пол. Как познава не мога да си обясня, защото на практика прогнозите му са, когато бебето е едва точица. newsm78
Виж целия пост
# 437
Момичета кога се ходи на 4D?
Виж целия пост
# 438
Но все пак ако се наложи няма къде да ходя, ще се допитам и до второ и до трето мнение ако трябва.


 
Не се колебай, отиди и виж, какво ще ти кажат други доктори. Препоръка, не споделяй мнението на твоята докторка и виж на къде духа вятъра. 
Моята братовчедка два пъти, здрава права все и намират нещо, та да роди секцио ( в клиника Мазнейкова), парите са повече, а усилията са им по-малко. Всичко останало е за наша сметка. Със секцио после мъжа ти ще се чуди теб ли да гледа или бебето... минимум две седмици след това няма да можеш да си адекватна в грижите за детето, ако можеш да си го спестиш (мое лично мнение ) , ако не в разрез с състоянието ти, спести си го, роди нормално.
Винаги съм се чудила на това, как някой дами предпочитат да не се мъчат (макс един ден) за да родят, са ок с това да търпят болки две седмици (това е минимума при който се чувстваш зле и не можеш да полагаш самостоятелни грижи за себе си, та камо ли за бебето). И все пак се подлагат на операцията.
Имам въпрос дали искате половинката ви да присъства на раждането ? Аз искам, но за момента срещам отпор, не иска да ми угоди Simple Smile Казва, че го е страх, а е стабилен мъж, въздържан (покрай бебето видях друга негова страна).
Виж целия пост
# 439

Имам въпрос дали искате половинката ви да присъства на раждането ? Аз искам, но за момента срещам отпор, не иска да ми угоди Simple Smile Казва, че го е страх, а е стабилен мъж, въздържан (покрай бебето видях друга негова страна).
Аз много искам. Не искам да вися сама с часове в една стая и да минава сестра да види колко ми е разкритието. Определено би било много по хубаво ако и той е там, поне ще имам с кой да си говоря когато не ме боли. Иначе ще чакам само следващата болка. Но и аз срещам отпор. Но като мине 6-ти месец ще го питам пак Simple Smile
Виж целия пост
# 440
И аз искам, обаче тук в Бургас навсякъде се плаща и не ми се дават безбожни суми за една глезотия Simple Smile Той не  е много ентусиазиран да присъства точно на този момент ама ако беше безплатно или поне по-евтино, щях да го накарам  Joy
Виж целия пост
# 441
Здравейте момичета! Включвам се при вас в 11 г.с., втора бременност. Живот и здраве да е моето мъниче ще е от "стара коза яре", защото годинките ми вече са 41...   newsm03. Ще ви следя с интерес!
Виж целия пост
# 442
Дали да присъства само ако мъжът настоява и както си го познавате ще издържи психически. Аз лично не искам. Първо ще ми е по-напрегнато, второ е гадна гледка цялата история, да те шият кръв, плацента...ужас. Ако пък се обърка нещо, дори и да не е толкова страшно този човек ще е потресен, защо да му го причинявам. По-добре да си почине и да види бебето чистичко, а мама в що годе нормално състояние!
Виж целия пост
# 443
Много сте изписали, няма изчитане.  Laughing Ние в къщи сме на вълна нова кола, събота я капарирахме, вчера я взехме и 2 дни беше голямо търчане за документи и т.н. Бях много притеснена как от малка кола ще карам ван (голям), още повече, че от автокъщата я подкарах, сега отпускарския сезон всеки пътува и трябваше сами да се оправяме. Но слава Богу много бързо свикнах, голям кеф е, само с паркирането още съм като арабин в пустиня.  Laughing

Гледам мъжете обсъждате. Моят не е присъствал на ражданията, и сега не иска, ужасява се от мисълта са се мъча и той да стои безучастен. Гадно му е и да ходи по болници и прегледи, придружавал ме е по прегледи, но не е еуфориран. Но към мен е много внимателен и търпелив, радва се на корема ми. Знам, че като родя тогава ще е еуфорията и радостта.

Аз пък купих количка вече. Simple Smile Изпадна ми много добра оферта и реших да я взема, но това ще ми е количката, която ще ползвам в колата. Основната съм я избрала, но ще я вземем по-натам, и без това има време.
Виж целия пост
# 444
Мисля че и в София се плаща да присъства мъжът на раждането.В държавните МД ,ТК и Шейново поне е платено.

Аз съм раздвоена в мислите по този въпрос...питах го той по-скоро не иска, но няма да е проблем да го накарам. Аз от една страна ще съм по-спокойна да съм с близък човек и ще се държа по-геройски пред него, защото винаги така е било  Blush . Друга хубава страна на присъствието на таткото е , че ако има някоя зла акушерка или сестра пред мъжът надали ще си позволи да тормози родилката както само този персонал умее  bowuu
От друга страна в един такъв момент можеби не ти е до този човек и трябва да се съсредоточиш в действията си а не да се правиш на герой или да изпадаш в истерии заради присъствието на някой...
В крайна сметка всеки сам преценява. Важното е родилката да се чувства добре и спокойна   Flutter


Пак да попитам, че не ме отрази никой. Тези които знаят пола на бебето на 4D ли ходихте или на обикновен преглед Ви го казаха ????
Виж целия пост
# 445
Краска, май на обикновен са ходили повечето.

ММ изобщо не го искам при мен. Аз деца ли ще разждам, него ли ще гледам дали няма да припадне. И без тва хич не обича болници. Не искам да го мъча, а и на мен ще ми е по-добре да дойде при крайния резултат  Laughing Но за прегледите с ВЗ му казах твърдо до мене, и без това ми е супер притеснено, да слуша и гледа и той, иначе може да изтърва нещо важно  Embarassed

ДОбре дошли на новите  Hug
Виж целия пост
# 446
И аз не го искам въобще. Не обичам да ме виждат в моменти на слабост, а и ми звучи страстоубийствено да стане свидетел на такава гледка като естествено раждане и всичките му там придружаващи го неудобства - епизотомия, плаценти, кръв и прочие. Sick
Но това си е мое лично усещане. Peace
Виж целия пост
# 447
Ние за сега искаме да си посрещнем бебчо заедно.Мъжа ми не го е страх и най-вероятно ще е до мен Simple Smile
Виж целия пост
# 448
Моя иска да идва, ама и аз много искам, винаги ми дава сила и кураж, аз съм си страхливичка bowuu Laughing
Виж целия пост
# 449
Краскас, още вчера когато попита ти отговорих - всички измервания и органи се гледат на 2Д , тоезт обикновен ехограф, 4Д е по-скоро за кеф. Аз ходих на 4Д на 17.07 - и видяхме пола на обикновен режим, на 4Д имам само клипчета как мърдаме  Peace

Аз таткото не го искам вътре, не го исках и предния път, не го искам и сега - неискам да ме вижда в това състояние, нищо че родих за 30 мин без да кажа "ох" просто гледката не е приятна. Питах го и него тогава, без да знае мнението ми и каза - не бих понесъл да те видя как те боли и да не мога да направя нищо, но ако ме искаш - там съм. Затова пък прави всичко друго за да съм аз добре, постоянно ме пита и разпитва как съм, искам ли нещо, идва с мен на лекар, интересува се, гали ми корема, говори му, не съм готвила, не съм чистила и не съм измила една чиния откакто видяхме 2-те черти, предния път беше същото.....Супер се тревожи милия че все още повръщам и все пита - има ли нещо с което мога да помогна   Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия