Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са препоръчителните честоти на фетален мониторинг по време на бременност?
Какви са препоръките за грижа за кожата по време на бременност?
Каква е препоръчителната честота на нанасяне на корема по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са препоръчителните честоти на фетален мониторинг по време на бременност?
Честотата на феталния мониторинг по време на бременност може да варира в зависимост от индивидуалните обстоятелства. Обикновено първият фетален мониторинг се извършва между 18 и 22 седмица, за да се провери здравето на бебето. След това обикновено се препоръчва повторно фетално наблюдение в периода между 28 и 30 седмици. В случаи на допълнителни проблеми или рискове лекарят може да препоръча по-чести мониторинги.
-
Какви са препоръките за грижа за кожата по време на бременност?
По време на бременност е важно да използвате безопасни за бебето продукти за грижа за кожата. Препоръчват се естествени масла като масло от какао или бадемово масло за хидратация и предотвратяване на стрии. Трябва да се избягват продукти с вредни химикали или парабени. Редовното овлажняване може да помогне за поддържане на еластичността и предотвратяване на стрии.
-
Каква е препоръчителната честота на нанасяне на корема по време на бременност?
Препоръчително е редовно да се прилага крем върху корема по време на бременност, предпочитано след душ, като се използват специални овлажнители и продукти за предотвратяване на стрии. Различни продукти като масла, лосиони и кремове могат да се използват за грижа за кожата. Важно е да редувате различни продукти за по-добри резултати.
-
Каква е препоръката за избора на дрехи за бебета?
-
Какви са симптомите на гадене и киселини в стомаха по време на бременност?
Видях една дама с такава миналата седмица - изглеждаше много удобна и лека. Тя съвсем сама я качи в автобус.




То е ясно, че повечето доктори гледат на нас като банкомати или като начин да източат здравната каса, ама чак пък толкова
!!!! Значи отивам аз и чакам като идиот 2 часа. Влизам и той започва да ми говори за някакви втори изследвания. Аз му казвам, че се местя при докторката, която ще ме изражда от другия месец. И той "Супер, няма да ти ги пускам тогава ето ти документите от картона и довиждане, успех"
Сега, ако нямах ФМ 19 август, щях да остана без консултация два месеца???? Абеее нямам думи. единственото хубаво, че кръвната ми група, както предполагах, е АБ +
" и той "Ми притеснявам се да не те заболи и да не ти направя нещо"


Както и да е, гледай да не си го слагаш на сърце и да се ядосваш заради тоя, по-важно е да сте добре с бебо
Та се чудех дали на този етап вече се въртят или просто е пораснал или пък се протяга и достига чаааак до лявата половина на корема ми
От това, че коремът ми расте само напред евентуално нещо да се опъва?!.. Какво мислите вие? Някой има ли подобна болежка?
Не съм и чувала за такива случаи сред мои приятелки и познати, май само в книгите и по филмите го има това 