Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Има ли къмпинги на остров Тасос и къде мога да намеря информация за тях?
Какви са впечатленията от посещението на Тасос?
Какви са популярните места за къмпинг на Тасос?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Има ли къмпинги на остров Тасос и къде мога да намеря информация за тях?
-
Какви са впечатленията от посещението на Тасос?
Посетителите споделят положителни впечатления от Тасос, като подчертават спокойствието, красивите плажове, вкусната храна и приятната атмосфера. Някои от тях споменават конкретни места като Скала Мариес, Гликади, Лименас, Лименария и Потос. Форумът предлага разнообразни отзиви за Тасос с акцент върху чистотата на морето, качеството на храната и удоволствието да се разхождате до различни места на острова. Някои посетители бяха очаровани от красотата му и се чувстваха комфортно и релаксиращо. Форумът предоставя разнообразни впечатления от Тасос, като подчертава красивите плажове, буйните борови гори и идеалното място за семейна почивка. Някои споменават, че времето е било променливо, но като цяло са доволни от почивката си.
-
Какви са популярните места за къмпинг на Тасос?
-
Какви са средните цени на храната и напитките в таверни от среден клас на Тасос?
-
Кой е най-добрият маршрут от София до Керамоти?
То няма да е почивка, а организирана екскурзия, само за три дни. Първият до обяд е разходка в Ксанти, следобеда и целия втори ден на Тасос. Третия ден-разходка в Кавала.
.
И миналата, и тази година останахме две седмици. Всичко беше чудесно. Тази година не случихме особено. Това, което с две ръце препоръчвам, е къщата, Амарилис. Мария е най-страхотната хазяйка, която някога съм имала. Каквото и желание да имахме, изпълняваше се. Не ни стигаха закачалки, прескочи да купи. Ножът ни затъпял, след два часа имаше нов. Пра ни дрехите, върна ни ги ароматни, старателно сгънати да не се измачкат. А как чисти, нямам думи... Сменя спално бельо и хавлии и чисти на три дни. Предложи ни да останем и една вечер гратис, беше и свободен апартаментът, в който бяхме настанени, само за въпросната вечер, изпрати ни с буркан мед от майка и... Къщата е нова, удобна, на 50м. от най-хубавата част на плажа. Били сме главно в апартамента, но и за шест нощувки в студио, просторно, удобно. Барбекюто в двора не сме го ползвали, но другите гости не пропускаха. Любимата ни част от плажа беше между Александра голдън и плажния бар в посока Скала Потамияс. На бара не бих отишла и пари да ми дават, обичам да имам въздух на плажа, да виждам морето, а не глави пред мен, а и за децата не ми се струва подходящо. Цената, която плащаш за това обаче е е, че си на свободната зона и се оправяш сам с чадъри и шезлонзи. Но ние имаме желязна логистика и не ни е проблем. А и тази година имаше точно там платени чадъри и шезлонзи, 4 евро за чадър и два шезлонга и ги ползвахме, които обаче последния ден, незнайно защо, останаха наполовина. Тази година обаче ивицата беше изядена от морето, поне една трета я нямаше. Блатото, минаващо край петзвездния хотел и нашата къща, се беше разширило и два дни видяхме, как в него се изливаше вода от мръсния канал на Александра Голдън. А един ден блатото имаше връзка с морето. Много приятно... И така бягахме на юг от нашата зона и ни се стесни диапазонът много и за моите представи си беше пълно в нашата част на плажа, макар че няма сравнение с лудницата по баровете и ресторантите. Морето беше често бурно, за щастие не хванахме студовете сега началото на септември. На някои места бях разочарована от обслужването. Няма да забравя, колко бях впечатлена от всяко заведение, в което седнахме на Ситония. Услужливи, усмихнати, мила дума за всеки клиент. Такова нещо на Тасос по местата, на които бях, не видях. Дадохме втори шанс на таверна Елена горе в селото, след провала миналата година и беше още по-зле. На супер "комуникативно" място, минават нон стоп коли, масите са супер нагъсто, обслужването на конвейр. От храната останахме разочаровани и двата пъти, имаше и други неща. На наши приятели им хареса много в ресторанта срещу Елена. Федра ставаше. Капитанът също не е лош и от Крамбуса останахме доволни. Седнахме два пъти в Та Пефка, близо до къмпинга, първия път забравиха моето основно и накрая нямаше дори извинение. Не ни погледнаха цяла вечер, да отсервират нещо абсурд. Втория път обаче беше страхотно и бих повторила. Много е просторно, атмосферата сравнително автентична, има люлки за децата и доста място да тичат навън. На отиване пътувахме от София през Гоце Делчев, прекрасно. Над Гоце Делчев има едно село Делчево, архитектурен резерват, заведе ни моя приятелка от града. Има невероятна кръчма, нямам думи за панорамата и обстановката. Много е походящо за бърз обяд, когато тръгнеш от София около 9ч, горе-долу на половината път е. На връщане пътувахме към Бургас и минахме съответно по друг път. Ад... чакахме два часа на Маказа, отворен само един пункт, лудница... Минахме преди това през Керамоти, отидохме на плажа пред хотел Афродита с намерение да направим плаж за цял ден, но уви, кофти късмет, морето беше ужасно мътно, студено и неприятно. И силен вятър. Даже се чудих, дали не си е такава мътилка непрекъснато, но видях прекрасни снимки от същото място, прозрачна плитка вода, на плажа спокойно, така че явно не случихме. Който си пада по плажните барове, тамошният изглеждаше също добре. Извинявайте, бях много подробна, но ми се искаше да съм полезна. А можеше и повече да е, сдържах се
Имам един въпрос - успяхте ли да посетите двете кръчми горе в самото село Потамия, което се пада малко в планината? Благодаря за информацията още веднъж! Желая хубаво време и изкарване на всички влюбени в Тасос!
