Февруарската дружина мина първата третина ! 5

  • 28 402
  • 748
# 345
Аз имах най-обикновен стерилизатор за микровълнова. То е една кутия, в която наливаш вода на дъното, отгоре има решетка, върху която редиш нещата и капак. На Авент, на Чико, всички за миковълнова са на тоя принцип, Тия обикновените са по 10 лева максимум, има ги дори в Кауфланд. Друг е въпросът, че аз моя не го ползвах, щото кърмих и ей така си ми седеше заедно с двете шишета, дето ми бяха дали от разни лекции.
Виж целия пост
# 346
Стерилизатор и аз ползвах за микровълнова (от продавалника го купих, на Авент мисля беше, голям, че имах всякакви размери шишета). Ползвах го интензивно и ми вършеше много добра работа за приемното ни бебе. Момчетата ги кърмих и шишета почти не съм ползвала (в началото чайче против колики варих и това беше), дори вода не им давах.
Сега ще си взема едно шише на Томи типи, след толкова шишета, които извъртях, тези най-много се доближават до сукането от гърда. Та, да има, ако се наложи да изляза и някой да нахрани бебо. Харесала съм и помпата на тази марка.

аз да попитам активно работещите бременелки, до кога мислите да ходите на работа?
Аз предния път си обикалях из офиса съвсем до края, този път не знам...много бързо се изморявам, забравям, по-трудно ми е да се концентрирам, усещам, че не съм на 100%..
С предните 2 бременности си ходех до последно, т.е. не до раждането, а до болничния, който е 45 дни преди раждане. Сега от септември трябва да става по-леко. С малкия си доплащах осигуровки за по-голямо майчинство и хич не ми беше на сметка да ползвам болнични. Накрая ми тежеше, че беше август жега, но не е като отпадналостта първите месеци.
Сега добре, че съм в къщи, ако ходех пак на работа, сигурно щях да изкарам цялото лято в болничен. Но, пък живот и здраве, наесен, да ме приемат магистратура, ще си ходя на лекции до последно, да избутам лекции и изпити, каквото мога, за да се наслаждавам на бебо после.
Виж целия пост
# 347
Аз и стерилизатора ще купувам 2 ръка, защото не се знае ще го ползвам ли. Големи го кърмех до 4 м и дохранвах понякога, та ако се кърми и отказва водата общо взето стерилизатора не е много нужен. За микровълнова които са, доколкото знам не пасват на всеки модел МВ... това ме притеснява, Иначе сигурно и те са хубави и удобни.

От баткото имам само дрехи, кошара, лятна количка, стол за хранене ... не съм имала стерилизатор, шезлонг или ваничка.. та сега мисля да си ги купя, за по-голямо удобство.

Най-доволна съм от кошарата ни.. на дизайн бейби... наистина си заслужава парите. Ние искахме да е такава, която се трансформира на легло и бюро после, но сега съм решила , че няма да я трансформираме, а ще си обзаведа детската стая и като излезе от употреба кошарата ще я продам.
На селото ни има Бертони от тези платените, но са ужасни, поне за мен. Решиш д алюляш бебето  - тя шумоли.. аа ужас. На вс отгоре не са много здрави. Не е ползвана, а вече има поражения - от нищото.
Виж целия пост
# 348
Аз и стерилизатора ще купувам 2 ръка, защото не се знае ще го ползвам ли. Големи го кърмех до 4 м и дохранвах понякога, та ако се кърми и отказва водата общо взето стерилизатора не е много нужен. За микровълнова които са, доколкото знам не пасват на всеки модел МВ... това ме притеснява, Иначе сигурно и те са хубави и удобни.

От баткото имам само дрехи, кошара, лятна количка, стол за хранене ... не съм имала стерилизатор, шезлонг или ваничка.. та сега мисля да си ги купя, за по-голямо удобство.

Най-доволна съм от кошарата ни.. на дизайн бейби... наистина си заслужава парите. Ние искахме да е такава, която се трансформира на легло и бюро после, но сега съм решила , че няма да я трансформираме, а ще си обзаведа детската стая и като излезе от употреба кошарата ще я продам.
На селото ни има Бертони от тези платените, но са ужасни, поне за мен. Решиш д алюляш бебето  - тя шумоли.. аа ужас. На вс отгоре не са много здрави. Не е ползвана, а вече има поражения - от нищото.

Можеш ли да ми покажеш каква е твоята кошара, аз съм си избрала също трансформиращо легло, но ме интересува люлката с какви размери е, че попадам на едни по 110/63 някакви много нестандартни... а аз искам поне 120/60 да е. Около 400-450 лв са, нали?
Виж целия пост
# 349
Кошарки, колички, и всичко останало все още гледам, ще купувам сигурно в 8 месец, живот и здраве...
Имам една питанка, малко ми е странно,  но това ми е първа б, та така де много ми "къркорят " червата,ама много, постоянно , чудя се и при вас ли е така?
Виж целия пост
# 350

Така като гледам в сайта им..този е модела http://dizainbaby.com/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B … 0%BA%D1%81%D0%B8/

Нашето е кафяво, но останалото е същото. Синът е на 3 и още спи и му е голямо, не му стигат краката до края и се върти като пумпал.
Харесва ми , че е с достатъчно чекмеджета, за да му побирам дрехите и раклата е доста дълбока и също събира вс одеала. Люлката е мн удобна, сега сме я застопорили и сме махнали 3 решетки, за да си влиза.
Виж целия пост
# 351

Имам една питанка, малко ми е странно,  но това ми е първа б, та така де много ми "къркорят " червата,ама много, постоянно , чудя се и при вас ли е така?

Нормално е. Матката в тези седмици започва да "излиза" от малкия таз и да се качва нагоре, започва да притиска червата и те се наместват. Simple Smile Пий течности и бъди спокойна.

AMARIA, моето мнение е, че бебешката част на кошарата, от тези дето се трансформират, няма смисъл да е по-голяма от 110 см. Дъщеря ми е доста високо дете и спа в кошарата до около 2 годишна възраст, след това я трансформирахме и до миналия месец спа в юношеското легло, което е 160 см, а тя е близо 140 см висока. На дъщеря ми е ето такава. И понеже скоро правихме ремонт в спалнята, за да не го разглобяваме цялото легло, вече е сглобено и чака бебето. Прекалено рано ми е, но ми е много готино да си го гледам легълцето. Simple Smile)
Виж целия пост
# 352

Така като гледам в сайта им..този е модела http://dizainbaby.com/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B … 0%BA%D1%81%D0%B8/

Нашето е кафяво, но останалото е същото. Синът е на 3 и още спи и му е голямо, не му стигат краката до края и се върти като пумпал.
Харесва ми , че е с достатъчно чекмеджета, за да му побирам дрехите и раклата е доста дълбока и също събира вс одеала. Люлката е мн удобна, сега сме я застопорили и сме махнали 3 решетки, за да си влиза.
Много ми харесва легълцето  Heart Eyes
Виж целия пост
# 353
И аз имам подобно легло, само че разликата е че чекмеджетата са от дясно и също така има един много дълбок скрин зад тях. Дъщеря ми спа до около четвъртата година. по принцип е височка, имаше още къде на дължина да се разпристира, но по-скоро ширината й стана малка. Тя е слаба, но много се върти. След четвъртата година започна да спи в стандартно единично легло. Това все още го ползвам, има много чекмеджета, освен тези отстрани има и отдолу три и раклата събират много неща.

Честита годишнина Пухче.   bouquet Hug Още мнооогоооо години празнуване, щастие и много любов в семейството!

И аз гледам детски колички в момента, че нашата ни я откраднаха и сега се налага да купувам пак. Мисля да избера нещо евтино - до 500 лв. да има и летен и зимен вариант, да е лека и маневрена. Гледах в сайта на Хиполенд  и харесах няколко модела, но ще трябва да отида на място да ги изпробвам.
Виж целия пост
# 354
Аз реших да си изкарам на работа, колкото мога, ако е до края добре дошло, иначе в къщи няма какво да правя, а да обикалям сама в студа, не ми изглежда привлекателно.

Днеска обиколих няколко магазина Малечко на околовръстен път ( до Айко) - адски скъпи неща има, пример бебешко корито за къпане със  сапунерка и термометър от 96 лв. Хиполенд в Младост - харесах си количка на Chipolino, лека удобна и лека. Отидох да търся м-н Chipolino в Галакси трейс център, ама уви няма го Sad там съм пазарувала за други бебета и имаше много хубави неща. Но на негово място има друг детски м-н ...нещо си toys. Там си харесах на Hauck Malibu 3 в 1. Но за  новородени ( от към дрехи) няма избор. Цените са поносими, скоро мисля да се разходя до Пакостник, чувала съм, че от към цени и избор е по-добре в сравнение с други.

Има нещо в детските легла което ме дразни безумно, дръжките на шкафовете са с форма на цветя, мики маус, и какво ли още не ... не може ли да са нормални или поне да ги дават с нормални в комплект, за да си ги смениш ? Тях не ги харесвам.

На 20 и 27 Август  в The Mall от 10:00 има училище за родители "Моето дете", някой смята ли да ходи ?
Виж целия пост
# 355
Относно дръжките - ами те се отвъртат , а в магазини като Баумакс продават всякакви видове дръжки, които можеш да сложиш. И нашите са цветя  - усмихнати цветя  newsm78
Виж целия пост
# 356
Пухче, честита годишнина, още дълги години да се обичате, уважавате и подкрепяте  Hug

Честито на всички минали прегледи и разбралите пола  Hug

Аз от Вики имам и комбинирана и лятна количка, но като че ли искам да си купя някоя нова евтина за по студените месеци, щото много избеляла ми се струва нашата и ме дразни. А после ще си ползвам лятната - тя си ми е супер. Всичко друго си имам, пазя си го, защото знаех че рано или късно ще дойде другото бебе.
Стерилизатор аз имам за микровълнова и се оказа голям, не се завърташе вътре, като капак се оказа и че шишетата не пасват в отворите, та така си седи, нов, аз си преварявах, доста по-лесно ставаше.
Иначе за пазаруването - сега си разглеждам, ей така за кеф, пък ако ще купувам нещо ще е най-рано декември, даже може би януари.....Човек като си е набелязал нещата бързо става купуването. Предния път започнахме като излезнах в 45 дневния болничен и бяхме готови за няколко дни, изпрах всичко, изгладих, подредих и всичко беше готова за пристигането на бебка, та и сега така ще направя  Peace
Виж целия пост
# 357
Благодаря за мненията относно кошарките! Ние също сме решили, че ще вземем такава - по компактна ми изглежда, а тези които са обикновените са ми като сандъци! А и искаме след известно време да направим детска и евентуално кошарата да я ползва другото бебе Wink

За колички сме се спрели на две, но още не сме ги виждали на живо, ще съм благодарна ако някой има мнение да сподели :

http://bebemax.eu/index.php?section=ITM&itemid=1376

http://www.bebemarket.bg/bg/item/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8% … Design-18050.html
Виж целия пост
# 358
Относно дръжките - ами те се отвъртат , а в магазини като Баумакс продават всякакви видове дръжки, които можеш да сложиш. И нашите са цветя  - усмихнати цветя  newsm78
Права си Sad , ама не ми се занимава след като купим нещо ново, да го преправяме, наред с всичко. На всичко отгоре не мога да разбера защо изобщо се дразня на някакви си дръжки...
Виж целия пост
# 359
Добро утро  smile3507

И аз съм избрала да вземем леглото , което се преобразува на бюро и голямо легло.  Струва ми се доста практично .
Но имам един страх  Confused Когато бебенцето почне да се върти и преобръща в леглото да не се удари в дървената решетка . Дали не плача за "нероден Петко" ooooh! ама ....
Сигурно ще сложа нещо на тая решетка за да ми е спокойно  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия