Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са средните стойности за височина за тийнейджъри?
Дъщеря ми е на 11 години и е висока 140 см. Смятате ли, че нейният ръст е нормален?
Какво означават L, M, S и SD в началото на таблицата?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са средните стойности за височина за тийнейджъри?
Средните стойности за височина на тийнейджъри се определят от различни фактори като генетика, пол и хранене. Важно е да запомните, че растежът на децата е индивидуален процес и може да варира значително. Таблиците с нормални размери за височина могат да осигурят обща представа, но не трябва да се използват като единствен критерий за оценка на растежа на детето.
-
Дъщеря ми е на 11 години и е висока 140 см. Смятате ли, че нейният ръст е нормален?
-
Какво означават L, M, S и SD в началото на таблицата?
В контекста на таблицата L=1 показва нормално разпределение, M представлява медианата, S е коефициентът на вариация (който е равен на стандартното отклонение върху средната стойност), а SD означава стандартно отклонение. При нормално (стандартно) разпределение 99,7% попадат в рамките на 3 стандартни отклонения от медианата.
-
Какво означава -1SD в таблицата?
Даже мисля да говоря с ендокринолог, ако е възможно изобщо, да се направят изследвания за оценка на вероятността за ранно навлизане в пубертета и ако се наложи да вземем мерки за забавяне още от сега / 7 г. и половина/
на опашката..
и др...дребни животинки и цветенца...
...подминах ги почти всичките...

....Тя си беше Маркуч още от първи клас
...винаги на снимките ме питат "Това ли е Учителката? " ....е ...само Боряна растеше равномерно...винаги с една глава над всички...