Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на паническите атаки?
Какви са някои методи и препоръки за справяне със симптомите?
Какви са някои от симптомите и проблемите, които хората споделят във форума?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на паническите атаки?
Паническите атаки могат да предизвикат различни симптоми като усещане за удушване, бързо или нервно дишане, сърцебиене, изпотяване, треперене, чувство на замаяност и други. Симптомите на паническите атаки включват ускорен пулс, световъртеж, гадене, затруднено дишане и страх от смърт или умствено заболяване. Те могат да се появят в резултат на физически проблеми или чисто психогенна основа. Обичайните симптоми на паническа атака включват необичайни мисли за смърт, усещане за задръстване, страх от инфаркт или инсулт. Сърдечната честота се увеличава, възможно е да има повишаване на кръвното налягане, изпотяване или горещи вълни. Може да изпитате световъртеж или замаяност. Тези симптоми обикновено са придружени от тревожност, страх и ужас. Скритите симптоми на паническа атака могат да включват сърцебиене, изпотяване, нервност и припряност, особено в ситуации с много хора. Тези симптоми могат да се проявят и при хора, които смятат себе си за здрави, но изпитват тези физически реакции в отговор на стресови ситуации.
-
Какви са някои методи и препоръки за справяне със симптомите?
Хората използват различни методи за справяне със симптомите, включително прием на антидепресанти, успокоителни хапчета, алтернативни методи като консумация на алое вера, чесън и червено вино или използване на устройства за кръвно налягане. Те също така изследват билки като алтернативи и практикуват биоенерготерапия. Някои препоръки за справяне със симптомите включват поддържане на положително мислене, вяра в себе си, проявяване на любов към другите, разнообразяване на ежедневието, редовно проследяване на кръвното налягане, коригиране на лекарствата при намалена ефективност и изследване на алтернативни методи за подпомагане.
-
Какви са някои от симптомите и проблемите, които хората споделят във форума?
-
Какви теми се обсъждат във форума?
-
Какви са мненията за биоенерго-лечителите и алтернативните методи на лечение?

Много я обичам!И винаги,когато съм практикувала нейните неща(в случая всекидневната 5 минутна сесия) съм чувствала прилив на енергия и спокойствие..Представям си ако бях и редовна...

хахаха Нищо,така поне си е за теб.Както се казва-beauty is in the eye of the beholder,затова сме толкова цветни и различни всички. Навремето майка ми имаше една приятелка, която намираше Иван Костов за изключително привлекателен и харизматичен мъж
Нищо, аз си го обичам
После ще има ми завиждате, че имам лИбовник психиатър, пък 
. Веднъж месечно - задължително. До 3 март тази година. След поредното емоционално фиаско от моя страна - през ноща получих адска болка в теменната обаст на главата, повръщане, не знаех къде се намирам. На другия ден, цялото тяло ме болеше, главата ми туптеше страховито. Лекарите май и те не бяха наясно какво е станало, лекуваха ме за шипове във врата. Направих си снимка, шипове нямаше. 20 дена туптенето в главата продължи. лекуваха ме с противовъзпалителни и В омплекс. аз междувременно четох дали някой е преживял подобно нещо и в инетрнет се натъкнах на други случай. както се оказа - причината е в разширени шиини кръвоносни съдове или нещо от рода. Така или инъче, от тогава НЕ получавам панически атаки.
Чудя се какво да правя... Имам лична психиатърка, която ме лекуваше няколко години, но не е в София и напоследък сме прекъснали връзка. Ако някой може поне да ми препоръча добър специалист в София...