Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ месец бързо наближава - ТЕМА 11

  • 29 589
  • 755
# 105
gali_portokali Ти В Англия ли живееш?
Аз съм в един град в Уелс. За упойки въобще не говорим. Аз не искам такава. За обезболяващи съм питала и разпитвала и ми казаха, че дават винаги райски газ, т.е. той е до теб и ти си смъркаш когато си искаш. Ако нещата станат мъчителни и изморителни за мен, предполагам ще ми предложат друго, но не са ми споменали какви са. Това го правят в крайни случай, когато видят че нямаш сили вече. А в БГ веднага ми сложиха система с обезболяващи вътре, без да съм искала. Има голяма разлика от лекарските грижи в БГ и тези тук. Да не говорим, че тукако всичко е наред, те изписват на следващия ден. Никакви три дни престой няма. Както казах и ако нямаш разкритие, дори и да си с болки те връщат вкъщи. А що се отнася за басейна, не може да се ползва ако вече са ти спукани водите, заради опасност от инфекции.
P.S. TENS  метода е все ощене толкова разпространен, доколкото отново съм чувала. В големите градове и големи болници може и да го ползват, но тук не са ми казвали че имат.
Аз винаги се интерсувам и информация никога не ми е излишна.Ходя даже при професори в Ливърпул да наблюдават бременността ми. Питам акушерката си за всичко - за грижите през бременността, каква е политиката на нашата болницата, където смятам да раждам ,както и по отношение на обезболяване, престой... Тук обичат да се интересуваш. Сещам се един път ходих да ми слушат тоновете и бях изморена, понеже работех нощна и бях спала много малко. И тя ме пита защо не съм щастлива? Обясних и че просто съм изморена, но съм много шастлива.  Grinning
За курсове няма как да стане. Все пак имам още едно дете, за което трябва да се грижа.
Аз съм обяснила на лични на sa6eva.
 Peace
Виж целия пост
# 106
Прегледа на шийката е хубаво да се прави,но както всичко останало и тук всеки лекар си е с неговото мнение и разбирания. Не е хубаво през бременността постоянно да те бъркат отдолу,но точно за този преглед си струва. Моята док. видя,че имам изменения още на ехографа и тогава реши да ме погледне и с вагиналния,защото показва по-точно. Даже и веднъж с ръка ми провери дали е мека шийката. Тези показатели са важни за да могат да реагират адекватно и навреме.Вече в по-големите седмици не знам дали се прави,но то тогава и наистина не е чак толкова страшно ако се роди бебо.
Виж целия пост
# 107
gali_portokali, как така не ти казват пола на бебето?  Shocked Предполагам, че се шегуваш  Simple Smile

Относно упойки и обезболяващи - аз ще опитам без нито едно от двете, също съм с много болезнен цикъл по принцип и се надявам тренинга от него да ми помогне да премина и през раждането без да се налага да ползвам помощни средства. Ако по някаква причина се наложи секцио - там въпросът е предопределен, няма място за чудене Wink

Виж целия пост
# 108
Аз тука като ми пуснаха Окситоцина и нали бях на доплера за тоновете на бебето и показва колко ти е силна контракцията и аз като стигнех 50 се молех за обезболяващо,а всички ми казваха,че е рано още!!! хахаах после като взе да става 70 и нагоре пак им се молех за това обезболяващо,което е пълна глупост!!!....ама все пак е БГ!  Ох много ми се иска да ида в Англия при Мъжо да си родя...там бащата задължително си присъства,а тук за самото изгонване на плода ти искат 80 лева...оф не ми се говори и точно защото съм в БГ не ми се и ражда,ама няма как да го държа в мен аххаха

Гали,благодаря и на теб за инфото,ако знаеш нещо повече за тея работи за такива без никакви документи може да драснеш на лични...  bouquet
Виж целия пост
# 109
Абсолютно те подкрепям в този пост! И на мен леко ми писна постоянно да се пише как щели сме да останем инвалиди, от хора, които представа си нямат в действителност от упойката, а просто така да кажат нещо.
[/quote]

Извинявай,ама ти имаш ли представа в действителност от упойката?Лекар ли си?Изобщо не искам да навлизам в такъв спор,но съм сигурна,че нито едно момиче,което е против упойките,не си изказва мнението,за да си каже просто нещо...по тая логика и ти просто така си дърдориш newsm78
Всички ни е страх от раждането с упойка или без.Никоя не изказва компетентно мнение,а просто споделя страхове,които не иска да натрапва на друг.Това е форум,за Бога,всеки си пише,каквото иска.Който го е страх,не чете и определено не взима под внимание мнението на хора "които представа си нямат в действителност от упойката, а просто така да кажат нещо. "...............хайде,ако обичаш!!!!
Виж целия пост
# 110
Абсолютно те подкрепям в този пост! И на мен леко ми писна постоянно да се пише как щели сме да останем инвалиди, от хора, които представа си нямат в действителност от упойката, а просто така да кажат нещо.

iv_ds,извинявай,ама ти имаш ли представа в действителност от упойката?Лекар ли си?Изобщо не искам да навлизам в такъв спор,но съм сигурна,че нито едно момиче,което е против упойките,не си изказва мнението,за да си каже просто нещо...по тая логика и ти просто така си дърдориш newsm78
Всички ни е страх от раждането с упойка или без.Никоя не изказва компетентно мнение,а просто споделя страхове,които не иска да натрапва на друг.Това е форум,за Бога,всеки си пише,каквото иска.Който го е страх,не чете и определено не взима под внимание мнението на хора "които представа си нямат в действителност от упойката, а просто така да кажат нещо. "...............хайде,ако обичаш!!!!
[/quote]
Виж целия пост
# 111
gali_portokali килограмите се казват, колко сантиметра е не се казва. А за пола те питат искаш ли да го знаеш и подписваш нещо като декларация, че си искал да ти го кажат. Тук има жени, който не искат да знаят пола, даже някой не искат да си правят и ФМ.
sa6eva как така за "изгонване" на плода ти искат 80 лв. Аз във Варна в Окръжна като раждах, не са ми взели нито един лев? Малко недоумявам, освен ако искаш определен екип от лекари. В Англия не е задължително мъжът да присъства. Но ако е там не ти искат пари, затова че присъства. Хубавото е, че той може да пререже пъпната връв. А ние смятаме да се забавим с това деиствие няколко минути, за да може всичко хубаво, както се казва, от плацентата, да отиде в бебо.
Виж целия пост
# 112
ами плащаш 80 лева,за да присъства бащата на раждането,но ако те държат в предтодилна ,както мен ме държаха с часове-той нямаше да присъства,а щяха да го извикат като ме преместят на магарето да раждам и какво щепе да види?! Как ми бутат корема някакви хора,как детето е с увита пъпна връв... срязването й и накрая щяха да го изгонят на 2рата минута... а в УК едно ,че си раждаш в собствена стая и мъжа ти е до теб през цялото време,освен ако не излезе за нещо и не пропусне момента  Joy и за коет НЕ плащаш там Simple Smile и аз в окръжна родих и пак там.ама има ли значение като не е в другите държави цивилизовано.... Cry
Виж целия пост
# 113
Аз да попитам вече раждаллите....какъв крем против подсичане сте ползвали и сте доволни?? Че аз се чудя какво да купувам.... newsm78
Виж целия пост
# 114
Момичета, дайте ми един реален случай на жена, останала инвалид след спинална или епидурална упойка, моля !
Виж целия пост
# 115
Судокрем ползваме,но в болниците дават едни комплекти подаръци и в тях има мостри я на Судо,я на друг крем... то не е хубаво да с еползва,ако няма нужда...
Виж целия пост
# 116
Хайде стига наистина с тея спинални упойки. #Cussing out
Аз също съм чувала за случай където момичето е останало инвалид ,да пази Господ наистина.ама като ти е писано да се обесиш няма да се удавиш.ФОрум е ,всеки може да споделя каквото си иска ,ама мисля ,че се създава излишно напрежение.Лично аз заради тези слухове съм през 2 часа на различно мнение и не мога да избера каква упойка искам,да не кажа ,че са ми станали фиксидея. ooooh! Когато не може нормално ,да се благодарим на Господ,че са измислили секциото.
Най-добре е среща с анестезиолог ,да се прегледа и той да си каже мнението... Peace
Виж целия пост
# 117
Преварен зехтин - единственото средство, с което мажех баткото. Не знам какво е подсичане  Grinning А относно упойките, раждала съм с епидурална и съм 1000 пъти "ЗА"!  Peace
Виж целия пост
# 118
аз със зехтин мазах вместо олио...ама чак дупето да мажа....надали Simple Smile
Виж целия пост
# 119
Преварен зехтин - единственото средство, с което мажех баткото. Не знам какво е подсичане  Grinning А относно упойките, раждала съм с епидурална и съм 1000 пъти "ЗА"!  Peace

Подсичане е като му се зачерви и възпали дупето от влагата с памперсите... Grinning  И аз съм чувала за зехтин за тялото ,но за дупе щом дават мостри ще пробвам освен с тях при нужда...Благодаря!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия