Електронни четци - XV

  • 121 241
  • 823
# 675
АниБани, за втори път навираш обаявата си. Напомням ти, че това не е сайт за търговия и леко нарушаваш правилата.
Сигурно има и други, които си продават четците, но са се съобразили и не ни заливат с обяви.
Виж целия пост
# 676
Какво не ти харесва? Самият четец ли е по-дебел? Може ли линк?
Аз отдавна обмислям да се "разведа" с моя Nоок, но още се моткам, уж избирам между Коbо и Кindle


четецът е по-дебел и изглежда като най-евтината пластмаса



Да и аз го имам това усещане, но след като го сложих в новото калъфче и му свикнах. По-старата версия беше по-елегантен, гръбчето му беше от друг материал.
Добре, че 7  е по-бърз от предишния ми (но и аз го бях натоварила с много книги), иначе щях да съжалявам за избора си
Виж целия пост
# 677
Вчера сравних моя Киндъл (5) с Kindle PW (предполагам 2 ген, закупен есента на миналата година).
Та, разликата в качеството на буквите е като PS 1 vs PS2  Grinning Опресняването въпреки, че го прави на 14стр (спрямо 5 на моя) - текста не се пикселизира/избледнява преди цялостния рефреш. А и подсветката е голям плюс, главно заради това ще ъпгрейдвам.
С тъча по-лесно се борави.

Въпроса ми е дали пада под 100Е? Ако не да го поръчвам, стига да продам моя.

Kobo Aura - как ви се струва?
Поздрави

Аз имам Киндъл 4, но искам Пейпър Уайт , тъй като повече чета вечер...
За този Киндъл ли става въпрос?
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00JG8GBDM/=fs_pnwf/276-2188010-4243515
Не знам дали съм гледал 2ген, но предполагам да. Те са две версии само?!


Да кажем, че е този, но в Англия е мнооого по-скъп, виж тук:
http://www.amazon.de/gp/product/B00JG8GBDM/=s9_simh_gw_p349_d0_i … amp;tag=bgma0c-21

В продавалник един от редовните търговци (не знам само с гаранцията как е положението) го предлага с 1г гаранция, без реклами, не е refurbished - за 210лв. Струва ли си гимнастиката за 13лв

Ако има проблем и го върна на Амазон, какви ще са разходите?  bowuu
Кофтито е, че трябва и карта да си вадя за да го поръчам, не ми се ползва тази към заплатата.
Виж целия пост
# 678
Какво не ти харесва? Самият четец ли е по-дебел? Може ли линк?
Аз отдавна обмислям да се "разведа" с моя Nоок, но още се моткам, уж избирам между Коbо и Кindle


четецът е по-дебел и изглежда като най-евтината пластмаса



Да и аз го имам това усещане, но след като го сложих в новото калъфче и му свикнах. По-старата версия беше по-елегантен, гръбчето му беше от друг материал.
Добре, че 7  е по-бърз от предишния ми (но и аз го бях натоварила с много книги), иначе щях да съжалявам за избора си


надявам се поне да изкарат подобрена версия
Виж целия пост
# 679
Здравейте! Киндъла дойде  Grinning трябва ли да го включа да се зарежда веднага и добре ли е да го регистрирам при положение, че няма да купувам книги / за сега/? Единствената настойка, която направих е на езика, друго трябва ли? Не съм го връзвала към wi-fi, ще качвам книги с кабела. Нещо задължително има ли?
Виж целия пост
# 680
Ако има wi-fi когато дойде новия ъпдейт може самостоятелно да се ъпдейтва. Иначе трябва да се качва пак през компютъра. В новия ъпдейт има и руски и ако се премине на него при търсене може да се търси направо на кирилица и по-бързо да се стигне до книгата.
Виж целия пост
# 681
Wi-fi няма ли да дърпа батерията? Трябва ли да го изключвам като не го ползвам, сега екрана е на скрийнсървър.
Виж целия пост
# 682
Wi-fi няма ли да дърпа батерията? Трябва ли да го изключвам като не го ползвам, сега екрана е на скрийнсървър.
Когато не използвате wi-fi, не е необходимо да стои пуснат, тъй като това изтощава само батерията. Иначе регистрацията се прави и за да се активира гаранцията, поне така съм чела  Peace
Виж целия пост
# 683
Здравейте! Киндъла дойде  Grinning трябва ли да го включа да се зарежда веднага и добре ли е да го регистрирам при положение, че няма да купувам книги / за сега/? Единствената настойка, която направих е на езика, друго трябва ли? Не съм го връзвала към wi-fi, ще качвам книги с кабела. Нещо задължително има ли?

Без да е направена регистрация не могат да се създават колекции и всички качени книги са заедно. Ако не се използва wi-fi е добре да бъде изключен, защото изтощава батерията.
Виж целия пост
# 684
Егати, не мога да си инсталирам Калибрето на лаптопа. От къде ли не пробвах, сваля нещо с 0 кв съдържание и когато отида да дам run, ми казва че този пакет не може да се инсталира и да проверя дали е подходящ за Windows. Предполагам проблема е в лаптопа. Утре ще пробвам да сваля програмата на друг компютър.
Виж целия пост
# 685
Аз ползвам тази програма на Киндъла си
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flyersoft.moonreader&hl=bg
Виж целия пост
# 686
само днес в чест на световния ден на книгата базовият Kindle е 49 евро в немския Амазон
http://www.amazon.de/gp/product/B00KDRUCJY/ref=ox_sc_sfl_image_3 … id=A3JWKAKR8XB7XF
Виж целия пост
# 687
Егати, не мога да си инсталирам Калибрето на лаптопа.

Онлайн конвертирането е добра алтернатива на Калибре. Като това например https://2epub.com/
Виж целия пост
# 688
Благодаря ви! Явно за момента ще ползвам онлайн конвертирането.
 Имах една свалена книга в  моби от Читанка, свалих я вчера и започнах да я че чета, но има много дразнещи грешки в текста - щ вместо ш,голяма буква  по средата на думата, дума прекъсната с тире и др. такива. Това нормално ли е или аз съм попаднала на кофти  книга?
Виж целия пост
# 689
Нещо е кофти явно файла, не че е нормално, обаче не е и съвсем рядкост. Както и с разни безумни правописни грешки.
Аз пък в момента чета едина мн странна книга, току изведнъж на някой ред шрифта е по-голям, после 1-2 реда празно... и после си продължава текста Simple Smile Добре, че не е прекалено  често, а и в повечето случаи мога да си запълня сама празнината. Crazy Такова нещо за първи път виждам, но  е единствения вариант, които изобщо намерих на книгата, та така ще си я търпя Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия