МАРТЕНЧЕТО си расте, тупка силно сърчице! - тема 2

  • 33 564
  • 757
# 210
Здравейте, момичета!

изчетох ви набързо. Дано неприятностите бързо отминат и скоро да се наслаждаваме на спокойна бременност.
При мен коликите, които имам от миналата седмица си продължават, не са толкова остри, но....
Около пъпа и малко под него, непрекъснато къркорене, газове...много неприятно. Ям съвсем малко и то само меки храни; имам си и топката в стомаха... усещанията са отвратителни. Днес съм на преглед и ще питам освен пробиотика, който взимам за тези колики, не може ли и нещо друго, защото е много неприятно. Интересното е че като се поразходя ми минава. Но почти през цялото време ги имам.

Smehuranka,бяхме говорили преди няколко дни за гъбичките. На мен също АГ по ЖК ми изписа този гел гиназол, но не не смея да го сложа. Днес съм при моя лекар и ще питам него и ако каже да, слагам; но щом на теб са ти казали, че е безвреден, това е успокоително. Изписаха и две хапчета за мъжа ми за всеки случай.

Момичета, желая ви много слънчева, позитивна седмица, изпълнена само с хубави новини!
Виж целия пост
# 211
Zoline съчувствам за коликите. Страдам си от колит и на мен най ми помага строга диета и про/пребиотик.  newsm78  Не знам ,обаче, в твоя случай дали има ефект.

Аз иначе съм добре, сякаш премина неприятната част от бременността. Simple Smile Вече съм за дрехи за бременни, имам голям корем и сериозно се замислям да си сортирам гардероба и да прибера повечето неща. Simple Smile
Виж целия пост
# 212
Здравейте момичета  Hug Hug Hug
Леле колко неща стават само...
На ново присъединилите се Добре дошли и леко  preggo
Бубее пожелавам ти скорошно оздравяване, дано след това да нямаш никакви проблеми до финала  newsm32
И не само Бубето, всички мартенски мамчета да се стягат и да държат фронта, че до Март си има доста време още  Naughty  Hug

За себе си ще вметна че ми направиха ФМ , всичко е наред, пораснали сме, имаме си всичко фръцках ме се без срам и дори се показахме, че ще сме момиче.  stork-girl newsm32 . В края на седмицата очаквам и резултатите от кръвни тест.

Поздрави на всички, успешна нова седмица, която да бъде препълнена само с приятни емоции  smile3503
Виж целия пост
# 213
Сил, честити розови гащи  stork-girl  Ти къде прави БХС?
Виж целия пост
# 214
Добро утро момичета  kaffeetrmker_2

Zoline, със сигурност е безвреден. Тя дори моята АГ ми каза, че може да не минат от веднъж, понеже бил много ниско дозиран там с нещо си. Всъщност д-р Чaчева, която ми прави феталната ми го изписа това. Моята АГ искаше да ми дава Гинопреварил, обаче аз вече бях взела Гиназола. За 3 -4 дни симптомите изчезнаха а две седмици по-късно ми правиха микробиология и бях напълно чиста. Те ми казаха, че не е проблем да се ползва и в по-ранна бременност, не бил вреден за плода. А след всичко, през което минах с тези две жени, им се доверявам на 100% за всичко. Дано съм ти била полезна и да съм те успокойла. Действай смело и се лекувай и да се похвалиш Simple Smile

За гардероба и на мен ми се налага да го прочистя от дрехи тип "ще се носи, ама някой друг път"  Party Лошото е, че почти нямам какво друго да облека. Две три широчки блузки имам и те не са много есенни и два чифта панталони, които са ми много големи в колана. Саката ми стават, естествено без закопчаване и май е това. Имаме време да растем и дебелеем та още не ми се иска да започвам,че не се знае до кога ще  мис стават и те  Party

sil_12, честити ти розови гащи Simple Smile И на кръвния всичко ще бъде наред Simple Smile

Хайде всички мами дето не са се отчитали отдавна да ги чуем и тях Simple Smile Всички на отчет Simple Smile

Успех на всички с прегледи тази седмица и много хубави емоции ви желая Simple Smile

Виж целия пост
# 215
Деси ,  Д-р Аврамова ме гледа в частния кабинет и да вметна, че преди това се чудех какво толкова ще се гледа 30-40 мин, ама наистина има какво, абе то всичко му се оглеждало. След което ми даде един голям списък за лабораторията. Аз си ходя в Unidiamed и сега пак там си отидох и горе-долу за 1 седмица излизат резултатите от въпросното изследване. Ако имаш и други въпроси не се притеснявай да ми пишеш, а пък защо и ние не хапнем по една пастичка, трябва да се грижим за фигурите си  Laughing
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 216
Здравейте момичета, аз в петък си взех почивка и три дни се належах както си трябва и по този начин си овладях болките в корема, но от днес пак се започва в момента съм на работа , а вече искам да си ходя , но.....  smile3518 
Деси, аз за морфологията имам записан час при Малчев на 19 с първата бременост той ми я прави и останах доволна , надявам се и сега.
Sil_12 честито ти момиченце и между другото  идеята за пастичките никак не е лоша newsm10
Виж целия пост
# 217
Andreamegi, защо не вземеш малко болнични, да стабилизираш положението за по-дълго време?

Аз в петък бях точно за болничен, но между другото видяхме и бебето и е почти сигурно, че е момиче  Grinning Още една девойка в групата добавяме Simple Smile
Виж целия пост
# 218
Относно пастичките съм категорично ЗА  smile3503 Ще се радвам да се запознаем. Ние още не сме казали на никой за Б и вече имам нужда да си споделям с някого вълненията  Wink
Виж целия пост
# 219
Благодаря ви  момичета  Hug
JT хайде честито и на теб мома. Момичета тези наши мартенчета май никак няма да са от срамежливите  newsm53
Andreamegi иначе и аз съм като теб, през седмицата стискам зъби и събота и неделя денонощно изкарвам в леглото, но ти ако се чувстваш много зле си взимай болничен и почивай повече. Относно срещата казвайте кога, къде и в колко часа, тамм ще съм  Grinning

 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 220
Относно среща на групичката, аз отдавна питах за идейки Simple Smile За сега с тигролина сме коментирали само в района на Красно село - сладкарница Неделя. Давайте предложения и вие и да ги изкоментираме Simple Smile Аз лично мога почти по всяко време, всеки ден. Може да се организираме за уикенда примерно, понеже тогава ще е хубаво и времето. 
Виж целия пост
# 221
Здравейте момичета! Днес си направих ранния скрининг в Асцендент (цена 100 лв.), както ми препоръча лекарката ми. Не съжалявам, че я послушах, напротив, беше много добре.
Лекарката гледа бебето доста обстойно, всичко си има и се развива в нормата. Доста спокойно бебе, сърдечен ритъм 144  Grinning Аз лично съм доволна, всичко мина чудесно, д-р Василева беше много внимателна и мила. Чакам си кръвните изследвания в сряда и стискам палци всичко да е наред  Praynig

И да ви се похваля - голяма вероятност има март месец да гушкаме мъжко  Laughing , но все още не е 100% сигурно.
Виж целия пост
# 222
Ами при нас вече не е тайна, моята дъщеричка само чака да види някои и вече е изтекла информацитята, а днес събрах куража да кажа и в работата, но всичко мина добре, шефа ги прие нормално, така че се надявам да мога да си взема и малко от отпуската да си почина, че имам 20 дни.
JT честито момиченце и аз няма търпение вече да разбера какво е нашето, като гледам май девойките надделяват засега Simple Smile
Виж целия пост
# 223
Благодаря ви  момичета  Hug
JT хайде честито и на теб мома. Момичета тези наши мартенчета май никак няма да са от срамежливите  newsm53
Andreamegi иначе и аз съм като теб, през седмицата стискам зъби и събота и неделя денонощно изкарвам в леглото, но ти ако се чувстваш много зле си взимай болничен и почивай повече. Относно срещата казвайте кога, къде и в колко часа, тамм ще съм  Grinning

 Hug Hug Hug
На мен ще ми е по - удобно събота или неделя, но ако ви е по - удобно през седмицата все ще измисля нещо
Виж целия пост
# 224
Здравейте мамита,

Smehuranka, ShySun много благодаря за бързия отговор и успокоителните думи   bouquet Съжалявам, че не успях по-рано да благодаря, но от петък вечер бях без интернет, пътувах малко на гости на мама Simple Smile ShySun доста добре го описваш, и аз така в началото бях с болки като преди цикъл, на преглед нищо не усещах, но доки виждаше контракциите, после от магнерода и но-шпа всико се оправи. Но в в петък цял следобед дискомфорт, в събота сутрин бях добре, но следобяд пак започна притискането, корема твърд (чак днес като ми е мек мога да направя разликата), в късния следобед усетих определено и свиване на мускулатурата в долната част на корема. Зарязах всичко и си полегнах, после по съвет на майка ми смених бельото с изцяло памучно и максимално отпуснато и от вчера вече се чувствам добре Simple Smile Като нищо това си е била причината. Аз си мислех че като не усещам да ме стяга, всичко е наред, но според майка ми бельото, с което бях е от прекалено ластична материя и ме е стягало. Така че от днес залагам на страстоубийките Simple Smile Ако трябва и аз ще карам цяла бременност на магнезии.

Passenger аз се опитах максимално точно да опиша какво чувствам в предишния си пост. ShySun също е била доста точна в описанието.

Тигролина, Бубе надявам се вече да сте по-добре и двете и всичко да отмине бързо-бързо. Тигролина и аз съм хипертоничка, но нищо не вземам от една година и сега все се плаша да не вдигна кръвно, че всеки казват че е лошо Sad Да споделя бабин лек, който не съм имала възможност да го изтествам - да си натопиш краката в леген с гореща вода. Аз вярвам че би имало ефект, защото ми се е случвало да ми пада кръвното докато мия чиниите с  гореща вода Simple Smile

За боядисването да се изкажа и аз. Питах специално и доки разреши още през първия триместър без да прави уговорки амонячна, безамонячна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия