Изпращаме лятото сега, Декември ще сбъднем голяма мечта!

  • 29 467
  • 752
# 75
Аз доскоро проучвах въпроса с тази еднократна помощ за студенти...Само че аз вече имам една магистратура, тоест втората ще ми е платена,за специалност, близка до моята, надграждаща един вид излиза 1200лв  семестъра, гледах подобна в УАСГ, но не намерих абсолютно никаква информация за дати , прием и т.н. Звънях им, но не намерих никой, това беше преди две седмици и май се поотказах. От една страна бих искала да завърша втора магистратура, но не знам как ще ми се получи, тъй като не са малко пари, време и т.н.за 3 семестъра тези 2880лв почти ми изплащат обучението, ако не прекъсна,но ще мога ли с бебе да изкарам редовно обучение? А ако е само заради помощта и после  прекъсна, какво печеля-едни1600лв-да не са малко изобщо, но струва ли си? newsm78
Виж целия пост
# 76
Стаси, Деси - успех ви желая  Hug
Аз от 1 септември съм интензивно на лекции, обаче това целодневно седене на едно място и писане ужасно ме изморяват. Ама няма как, ще стискам, дано успешно изкарам семестъра и да взема по-голяма част от изпитите, че с тези контракции напоследък почнах да се съмнявам дали ще изкарам до термин  Tired
Виж целия пост
# 77
Цвети, мерси за бързия отговор.

И аз прочетох сега доста страници от тази тема и ми станаха ясни някой неща. Въпросите ми сега са относно кандидатстването в университета, ама май ще отида на място в понеделник да питам (във ВИНСА), че до 11ти приемат документи Simple Smile

Та, дотук добре. Да видим сега дали ще мога да кандидатствам и дали ще ме приемат без изпити Simple Smile
Аз сега записах магистратура във винс-а, така че ако имаш някакви въпроси, с радост ще ти помогна Wink

Относно болките, и мен ме наболяват петичките като се изморя, както и целите стъпала. Но като походя повечко, ще си почивам и така.

Аз от днес вече официално не съм на работа!  dance Много ми е хубаво, ще мога да се отдам на малко почивка, пазаруване, разходки и т.н. Но ще си почивам само 1 месец, че от средата на октомври ми почват упражненията и лекциите. Simple Smile
Виж целия пост
# 78
Мале момичета,много бързо пишете  :lol Запис  bouquet
Виж целия пост
# 79
Мимченце благодаря за темичката!

Виж целия пост
# 80
Tsvetivn -съжалявам ,че ще те попитам и може да ти се стори малумно ,но от публикацията ти на закона ,аз неможах много много да разбера едно нещо .Ако съм карала вече една магистратура ,държавна поръчка ,редовно обучение и сега запиша отново втора магистратура ,редовно обучение ,но платено обучение ще имам ли право на тази помощ.Като втората магистратура няма нищо общо с първата и с бакалавъра ми .

Предварително се извинявам ,че се връщам отново на тази тема ,но ми стана любопитно  newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 81
Според мен няма значение платено или държавна поръчка си, никъде в закона и в правилника за прилагането му не е уточтено, пише само "студент редовно обучение". Така че аз не виждам проблем да вземеш помощта. Нито в сайта на МОН, нито в уверението от ВУЗ-а ще пише дали си платено или държавна поръчка. И сама можеш да прочетеш закона, също и да питаш социалните. Аз нямам нищо общо с тях, затова само мога да се доверя на закона, в съответствие с който може да се обжалва евентуален отказ.
Виж целия пост
# 82
Аз доскоро проучвах въпроса с тази еднократна помощ за студенти...Само че аз вече имам една магистратура, тоест втората ще ми е платена,за специалност, близка до моята, надграждаща един вид излиза 1200лв  семестъра, гледах подобна в УАСГ, но не намерих абсолютно никаква информация за дати , прием и т.н. Звънях им, но не намерих никой, това беше преди две седмици и май се поотказах. От една страна бих искала да завърша втора магистратура, но не знам как ще ми се получи, тъй като не са малко пари, време и т.н.за 3 семестъра тези 2880лв почти ми изплащат обучението, ако не прекъсна,но ще мога ли с бебе да изкарам редовно обучение? А ако е само заради помощта и после  прекъсна, какво печеля-едни1600лв-да не са малко изобщо, но струва ли си? newsm78

За УАСГ мога да ти кажа следното. Завършила съм преди 5 г там ХТС. Обадих се да питам за магистратура в същия факултет друга специалност. Като срок ми казаха да отида да се запиша преди началото на учебната година 23-25.09. За да имаш време да се разбереш с преподавателите кога да ходиш. Обучението излиза 4800лв, което мен ме отказа, тъй като им гледах програмата нищо по-различно не учат от това, което съм учила през 5-те години. Така че за мен не си заслужава да се дават близо 5000лв за нещо, което няма да ми е от полза.
За ТУ С-я ако искаш магистър, но друга специалност имаш 1,5 г изравнително обучение, но то е задочно, което пак не ме устройва. Там таксата е 700лв семестър.
За това съм се насочила към СУ-педагогика. Но в петък никой не ми двигна. Понеделник ще пробвам,ако няма резултат ще се разходя. Мисля да го завърша, ако може

Ако не стане последния ми вариант е Ботевградското международно уч-ще. Приемат само по документи редовен студент ще съм там-700лв/семестър. Това вече ще е само проформа
Виж целия пост
# 83
st_angelova -ако решиш варианта проформа имаш и още един  в София http://www.unibit.bg/  ,прием само по документи за магистратура без значение каква ,срока за подаване е 30.09 и семестъра ти е 730 лева .Аз мисля там да се набутам защото ще е само проформа ,няма да мога да получа никаква друга помощ от тая циганска държава ,поне нещо да взема. Hug Wink Wink
Виж целия пост
# 84
st_angelova -ако решиш варианта проформа имаш и още един  в София http://www.unibit.bg/  ,прием само по документи за магистратура без значение каква ,срока за подаване е 30.09 и семестъра ти е 730 лева .Аз мисля там да се набутам защото ще е само проформа ,няма да мога да получа никаква друга помощ от тая циганска държава ,поне нещо да взема. Hug Wink Wink
Благодаря ти   bouquet
Ако имат педагогическа специално, от която ще придобия квалификация учител ще е супер. Непременно ще проверя. При мен е малко по-сложно, защото съм стр.инж. и в другите вузове искат приравнителни години, които са задочно.
Виж целия пост
# 85
st_angelova и на мен специалността в УАСГ не ми се струва особено полезна . Харесах си и една в Нов български, но на сайта на МОН не виждам точно тази специалност да е акредитирана Confused Сега гледах университета в Ботевград- виждам, че магистър има само дистанционно и задочно обучение, предполагам, че дистанционното обучение не важи при получавае на помощта, така че това отпада. За http://www.unibit.bg/ , там редовно ли е обучението? Също не виждам какъв вид е на сайта им?
Виж целия пост
# 86
politam-значи http://www.unibit.bg можеш да запишеш единствено редовно обучение ,платено магистър ,там държавна поръчка е позволено само за студенти ,които са завършили бакалавър в същия университет .Поне така ми казаха ,когато им се обадих ,тъй като на мен и бакалавъра и магистъра са ми от УНСС и сега вторият магистър мога платено и редовно ,което влиза в закона за получаване на еднократната помощ.А и в този университет таксата ми се вижда най-приемлива за един семестър да се плати.
Виж целия пост
# 87
Доста е приемлива цената даже, ще взема да проуча въпроса, благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 88
Ето ме и мен в новвата тема. Мимченце, благодаря за старанието и оформлението  bouquet
Виж целия пост
# 89
искам да попитам да ли се мажете с някакъв крем за подути крака ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия