Изпращаме лятото сега, Декември ще сбъднем голяма мечта!

  • 29 467
  • 752
# 615
За мен няма нищо чудно бебе в края на седмия да си има 2 кг. Някои са по-дребнички, други по-едрички бебета. И тук размерите на майката нямат никакво отношение. Но и някъде бях чела, че в по-късните месеци могат да се получат по-големи отклонения в размера при гледането на видеозон. Щото вече 1 милиметър дава по-голямо отклонение. Затова са относителни тези неща. Зная случаи дето са им казали малко преди термин, че бебето е голямо -примерно 4 кг, а то се ражда 3. Така че- и това е възможно. Peace
Аз предния път вообще нямах представа за размерите на бебето от 18 г.с нататък. Всички ми казваха, че ми изглеждал малък корема и си мислех, че ще е по-малко. Въпреки че по графиката на акушерката си беше в норма коремът ми. И се роди 3900гр.
Според мен бебето е голяма вероятността да се роди със средни или сходни кг на тези на майката като е била бебе и на бащата. Примерно-ако вие сте били голямо бебе и бащата също, е доста вероятно и бебето да е големичко(ние така с мм сме били големи бебета). Но ...винаги има и изключения, разбира се. Peace
Виж целия пост
# 616
Здравейте, мами! Simple Smile
Аз имам малко по-необичаен, така да се каже, въпрос! Simple Smile
На някоя от вас налагало ли й се е/ сега ще й се наложи ли да наема прокурист за фирмата си?
Интересуват ме подробности - какви документи трябват (за ЕООД), кои се заверяват нотариално, кога е добре да се подадат, относно договора с прокуриста какъв трябва да е?

Ако някой е наясно ще съм мн благодарна за отговора! Simple Smile
Ще ти отговоря във ФБ, че да не занимавам всички Peace
Виж целия пост
# 617
Ирайн, по руската табличка бебето става 2 кила към 33-34 г.с. Ако върви и малко по-напред - съвсем нормално е в края на седмия месец да е към 2 килограма.

Ето нашия бебчо в 27 г.с. е 1,260 кг.. Аз сега влизам в 7мия месец, така че докрая на месеца да сме живи и здрави да расте - и ние сигурно ще сме към 2 килограма Simple Smile

Пък килограмите на майката доколкото знам нямат значение за килограмите на бебето. То си е до ген и хранене, добавки....всякакви такива. Моят мъж е роден 10тина дни преди термин 4 килограма, така че не ме учудва, че бебчо сега върви по-напред.

Абе да са живи и здрави бебоците и да им се радваме, пьк колкото килограма са - толкова. Нека не бързат, да се родят около термин, за да са здрави и развити, другото са бели кахъри Simple Smile
Виж целия пост
# 618
Ами аз всъщност не съм питала бебето колко тежи, прочетох го в заключението, защото тези неща май ги смята компютър на база на други изчисления, и както каза Мелина, може да има отклонения, така че не вярвам на 100%. Но се радвам, че сме в норма Grinning
Виж целия пост
# 619
Здравейте мами, някоя от вас може ли да ме насочи към дамски превръзки за след раждането? Днес купих едни от аптеката, който не са по големи от нормалните си дамски превръзки.
Виж целия пост
# 620
Здравейте!!!

Исках да попитам нещо, което не ми стана много ясно. Една приятелка, която получи помощ за майка студентка преди няколко години, днес ми каза, че могат да откажат да ми изплащат майчинството от държавата ако съм записана редовна форма на обучение във ВУЗ и получа помощта от 2880 лева. Аз си имам необходимия стаж и не разбирам как точно могат да ми я откажат, но все пак според вас има ли такава опасност. Видя ми се направо абсурдно това твърдение, ама знам ли???  newsm78

Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 621
И аз да се отчета, днес бях на ЖК, 27гс съм си и бебчо е 1060гр.
Здравейте мами, някоя от вас може ли да ме насочи към дамски превръзки за след раждането? Днес купих едни от аптеката, който не са по големи от нормалните си дамски превръзки.
Една приятелка ми препоръча за болницата, да си купя нощните превръзки на Либрес .
Виж целия пост
# 622
Здравейте мами, някоя от вас може ли да ме насочи към дамски превръзки за след раждането? Днес купих едни от аптеката, който не са по големи от нормалните си дамски превръзки.

В аптека казваш, че ти трябват превръзки за родилки. Продават ги на бройка. По-плътни и по-големи са от обикновените. Не е ли рано още за такива покупки ? newsm78
Виж целия пост
# 623
Здравейте  Simple Smile
Сега ми изчетох и се включвам по някой теми:
- многократни пелени - и аз много се замислях по въпроса и изчетох темите, но някак си още не съм 100% убедена. Първо много от тях са с изкуствени материали,  второ -практичноста им (изпускат и трябва да се сменят често) и трето -хамалогията, която сигурно ще ми дойде в повече. Освен това съм сигурна,  че в детската ясла ще откажат да ползват нещо друго освен памперси. При всички положения,  в темите които изчетох съветват за новороденото да се ползват памперси,  а по-късно да се мине на пелени -заради размерите (иначе специално трябва да се инвестира в малки пелени,  които се ползват за кратко.
-пластмасови бутилки-всичките са вредни (еднократни и многократни). Няма да влизам в подробности но се позовавам на изследвания излязли на скоро в Германия. То трудно се избягват напълно,  но поне гледам да е възможно най - рядко.
-дезинфекция чрез гладене - установих че само в бг се гладят бебешките дрешки . В другите държави само ги перат (визирам Франция, Германия, Швейцария и Испания).
-имена-тук здравата сме го закъсали  Confused Ние сме триезични и в държавата,  където живеем се говори 4-ти език . Мисия невъзможна да намерим име което да звучи добре (и да не се променя) на  3 езика, да не звучи лошо на 4тия, да ни харесва. ...  newsm78
А пък да се връзва с фамилията. .... даже вече не е фактор  Sad
Но и за самата фамилия на детето имахме днес спор в общината - имаме право да изберем по законите на 3 държави и въпреки всичко все глупави комбинации -според испанския закон има 2фамилни имена кото второто е на майката. За момиче Ларена Георгиева е добре ама какво ще правим ако второто е момче...
По швейцарския закон детето взима пълната фамилия на бащата или на майката (в моя случай пак не пасва за момче) или по бг закона с бащино и фамилно име... със съпруг испанец няма да ви казвам какъв абсурд се получава  Joy
Много съм нещастна  Cry мимченце -при вас как решихте въпроса с ффамилията?
Виж целия пост
# 624
Амнезия

Ами да ти кажа иска ми се всичко да е накупено предварително а не ноември месец в студа да ходя по магазините. А то има доста неща за купуване  Grinning
Виж целия пост
# 625
О, Съни, миличка, съчувствам ти и те разбирам напълно Hug Ние минахме по този път с дъщеря ми - родена в БГ и записана по българския закон с презиме - името на баща й, който е латинос и си има две лични имена човека. Търсихме, питахме, не може ли само едното да впишем - не, не можело. И тя с две лични, две презимена и една фамилия - стана последния да затвори вратата Laughing Когато дойдохме за пръв път с нея в Перу и трябваше да я регистрираме и тук, по тукашния закон взима и фамилията на майка си ooooh! В момента детето е с 6 имена Crazy Баща й вика като порасне щяла да ни съди Laughing Ама ние какво сме виновни като няма единна световна система за именуване, ааамаха! Crossing Arms

Сега второто като се оказа пак момиче, от гледна точка на тия имена, така хубаво ми олекна, защото ако беше момче щеше да бъде Кабрера ВеликовА - тук няма род в имената и фамилията се взима така както е по документ на родителя. А това момче с фамилия Великова в БГ щяха да го спукат от майтап, нали се сещаш... Понеже ще се ражда в Перу, този път няма да имаме проблем с презиме - тук презимена няма - ще има само две собствени и две фамилни имена. Един ден като се върнем в БГ за да го регистрираме там, тогава ще е забавно Grinning И предполагам пак ще стане с 6 като кака си..

Иначе тя само по документ е с толкова, навсякъде където ни искат нейното име вписваме само двете й лични и двете фамилни, без проблем Peace Но ми се ще като навърши 18, двете лични имена на баща й, турнати по средата от българския закон, да ги махнем Blush
Виж целия пост
# 626
Dimitria, не виждам на коя точка от закона ще се позоват, за да ти откажат майчинство - двете нямат нищо общо. Все едно да ти откажат заплата, ако получиш бонус Laughing Но нека Цвети каже, че е по-наясно. Да не би тези промени, дето ги готвят, да включват подобна простотия? Или може би причината е, че си редовен студент?

Ей, момичета, вие сте го закъсали с тези имена! Успех ви желая! newsm10
Виж целия пост
# 627
Dakota и аз съм на същото мнение. Точно това, че ще се водя редовна студентка, ме притеснява донякъде. Ама ще питам и в НОИ ако трябва. Simple Smile
Виж целия пост
# 628
Момичета, лоша работа при вас с тези имена.  Confused  HugСпоред мен с писмо от посолството не би трябвало да има проблем да се махне буквата -а при презимето в името на момчето(евентуално). На нас не ни се е налагало, тук де. Тук е както родителите го напишат. Нашият юнак № 1 е с моята фамилия за презиме, но завършва на -ов, не на ова. Така го записахме, не е станало на въпрос. С 3 имена е(фамилията е на бащата, който също е българин, така че звучат добре и 3те имена в комбинация). От посолството извадихме на Кирил бг-международен паспорт(беше хамалогия, защото без да си ходим до Бг пращахме в Бг акта му за раждане, и с пълномощно да му се издаде бг акт за раждане и т.н. и т.н.), където си го записаха както ние сме си го регистрирали. Сега и с 2рото ще е по същия начин, живот и здраве. В Бг се радваха(дядо ми), защото съм с рядка(хубава) фамилия, а сме 2 момичета на нашите. Grinning
Всъщност презимето не би трябвало толкова да ви притеснява. При официално представяне, обикновено човек казва само името и фамилията си. 2рото име се пише най-вече по разни документи. Peace Hug
Виж целия пост
# 629
Добро утро момичета!!!Лек ден на всички работещи като мен  Wink!!!Аз искам да се похваля,че вчера на ЖК си видях юнака,вече е 1000гр.,и си отговаря точно на седмиците,но все още е седалищно и не  иска за сега да се обръща  Sad!Ще го чакаме каза докторката,понеже всичко др.си е ок за нормално раждане!!!Хубав уикенд Ви желая!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия