Момиченце или момченце живее във февруарското коремче? 7 тема

  • 34 447
  • 729
# 540
Ми аз по принцип съм си малко луда, но определено не съм изпадала в критични състояния( като изключим, че искам да премахна свекето като ходим, че е нетърпима, ама такова е) Иначе много рядко да се нервирам. ММ даже се чуди какво ми става, щото понякога избухвам, а сега не.
Как сте с усещането за бебе, аз от 29 насам все усещам тупканията под пъпа, ама ми е много странно. За количката не знам, харесали сме няколко, но ще не сме се спрели, ще поизчакаме още малко Simple Smile
Иначе на мен ми дадоха един сутиен ДД и почти съм го изпълнила(той е за кърмачки), и не знам какво ще правя. Взех си от бикините за бременни, от тези дето покриват тумбака, ама още не съм би пробвала, мисля да си взема и от тези под тумбака и бодита, че мразя да ми се студено, ако знаете някакъв магазин за такива неща кажете Simple Smile   bouquet Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 541
Аз също от около седмица насам съм по-изнервена. А вчера една колежка ми вдигна кръвното за секунди като ми каза с най-наглия си тон да й отнеса в нейния офис брандирани химикалки, защото се излагали пред гостите си, сякаш съм й секретарка... Направо полудях!!!

А днес бях на поредния ФМ. Бебето е добре, беше много активен, но благодарение на мърдането си успяхме да видим всичко, което трябваше. Единственият проблем е, че захарта в кръвта ми е на горната граница и според докторката съм качила много килограми (тръгнах от 55, вече съм 56, 20 г.с.) и имам по-голямо количество околоплодни води, което може да е признак за гестационен диабет. Уви, изследването за глюкоза за този диабет, ще се направи чак в края на този месец. Забраниха ми тестени и сладки неща. Изцяло. Но, разбира се, няма да успея да се огранича така! Уверена съм, че ще кача над 20 кг. до края на бременността. И така - това малко ме стресира, но се надявам всичко накрая да приключи добре.

И аз съм с повече околоплодни води, но захарта ми е в норма, също ми казаха е е признак за гестационен диабет.
Ти в Ендокринологията на Майчин дом ли ще правиш ОГТТеста?
Виж целия пост
# 542
А и друго забравих, как сте с ходенето до 00, и пиете ли нещо за подпомагане?
Виж целия пост
# 543
...според докторката съм качила много килограми (тръгнах от 55, вече съм 56, 20 г.с.)
Качила си 1кг и ти се карат, че са много?! Shocked

Откакто влязох в 5-тия месец ми се гади много по-малко и вече пия по малко мляко + овесени ядки, явно и магнезият помага, та се отървах от ужасния запек!
Виж целия пост
# 544
...според докторката съм качила много килограми (тръгнах от 55, вече съм 56, 20 г.с.)
Качила си 1кг и ти се карат, че са много?! Shocked

Откакто влязох в 5-тия месец ми се гади много по-малко и вече пия по малко мляко + овесени ядки, явно и магнезият помага, та се отървах от ужасния запек!

Май искаше да каже 66, че и на мен ми се струва нереално да й се карат за 1 кг.
Виж целия пост
# 545
Аня, от 55 на 66. Техническа грешка на задмониторното устройство. Simple Smile Иначе нямам засега никакви проблеми с ходенето до тоалетна. И киселини все още нямам.
alina_si, най-вероятно ще направя теста там, където се проследявам - в Щерев.
буболечката88, аз вече усещам малчо по различен начин. В началото беше като пулсиране и все едно ми трепери някой мускул, сега - като единични побутвания отвътре. Simple Smile
Виж целия пост
# 546
Да, изясни ми се сега. Simple Smile
Аз с първата качих 30кг, с втората 20, които и в двата случая са много. Сега съм си дала таван 10кг, дано се вместя (ама като гледам ще е със зор), щото и стартирах с малко повече в сравнение отпреди 10г.
Виж целия пост
# 547
Аз не знам колко бях когато забременях, някъде към 63-65, в 12 седмица бях 67, после в 19- 70 и след 5 дни на почивка се върнах 72, ми не знам, мисля, че не е много, защото си нося старите дрехи все още и не ми личи толкова ммного, ноооо има време никога не се знае  Heart Eyes Grinning
Виж целия пост
# 548
Тази бременност ми е първа и тъкмо се бях успокоила, че качвам нормално и днес - отново шок в лекарския кабинет. Е, вече няма как да се вместя в рамката, така че...
Виж целия пост
# 549
Аз съм +5-6кг вече, което ми е много, защото знам, че тепърва започва да се качва по повече. Знам, че е трудно, но не е добре да се качват много, не само заради външния вид, но и мазнини се трупат по вътрешните органи и се стеснява мястото на бебо, като трябва да си проправи път при раждането (това ми го обясни акушерката като раждах големия, щото си ме водят широк ханш, ама докато излезе бебо се измъчих, а за шевовете после няма да разправям).
Виж целия пост
# 550
А и друго забравих, как сте с ходенето до 00, и пиете ли нещо за подпомагане?

Слава Богу съм добре , дано и до края съм така . Гледам да пия много вода . Всеки ден гледам да  ям плодове / особено киви  Whistling/ и зеленчуци.
Другия ми помощник е кафето . Сутрин на гладно 1-2 глътки и съм на път...  Blush Mr. Green

В тази връзка се моля и хемороидите да ми се разминат , че четох и за тази "екстра" ,  но по към края на бременността  ooooh!
Виж целия пост
# 551
 Здравейте!
 Да се представя, на 35 г. съм от София, това ми е първа бременност в 19 г.с. съм. Simple Smile
 Аз съм от мартенските мами, терминът ми беше за 6 март, но докторът го измести за 28 февруари и ако нямате нищо против бих се присъединила и към вашата групичка.
Искам да попитам има ли някой от района на Красно Село или някой съседен квартал, за да си направим някоя среща, че аз съм от тези дето си седят в къщи. До скоро бях лежаща, но вече мога да излизам и да се разхождам, но сам е скучно Simple Smile.
  По въпроса за килограмите - аз съм с доста наднормено тегло, но в първите 2 месеца от притеснение с валих 7 кг, от тогава съм качила 1, така че съм -6 от началото на бременността.
  Хубав ден желая на всички!
Виж целия пост
# 552
Здравейте!
 Да се представя, на 35 г. съм от София, това ми е първа бременност в 19 г.с. съм. Simple Smile
 Аз съм от мартенските мами, терминът ми беше за 6 март, но докторът го измести за 28 февруари и ако нямате нищо против бих се присъединила и към вашата групичка.
Искам да попитам има ли някой от района на Красно Село или някой съседен квартал, за да си направим някоя среща, че аз съм от тези дето си седят в къщи. До скоро бях лежаща, но вече мога да излизам и да се разхождам, но сам е скучно Simple Smile.
  По въпроса за килограмите - аз съм с доста наднормено тегло, но в първите 2 месеца от притеснение с валих 7 кг, от тогава съм качила 1, така че съм -6 от началото на бременността.
  Хубав ден желая на всички!


Аз съм от Бояна. Simple Smile
Добре дошла! Hug
Виж целия пост
# 553
Тигролина, добре дошла и от мен! И аз съм от мамите в къщи (засега), но съм в Хаджи Димитър.

Сега гледах сайта на СУ, лекциите ми започват точно, когато ще празнуваме РД на малкия. Tired

Мамчетата с близначета, кумицата ми каза, че ще продават тяхната близнашка количка - TFK twinner twist duo, в кафяво, използвана е близо 2г., но е запазена, дава я в комлект с дъждобран, слънчобран, 2 бр. портбебета (те също са със зимни бебета), адаптор за кошници за кола и 2бр. кошници за кола Maxi-cosi. Цена 500лв. (като нова само количката е 1200, без портбебетата, адаптора и кошниците). Ако някой се интересува да ми пише и ще ви свържа. Simple Smile

Виж целия пост
# 554
Тигролина Добре дошла, аз съм от Красно село, ще се радвам да се запознаем ! Имаме среща тази неделя 05.10 от 11:30ч. в Хепи с/у Св.Неделя, ще се радваме ако се присъединиш Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия