Препарати за съдомиялна - 7

  • 99 718
  • 740
# 285
Ами след 6-7 миенета си личи , че започват да избеляват
Ако се използва течен препарат не знам дали няма да е по-добре , ако някой използва гел да каже мнение
Виж целия пост
# 286
Търся отзиви за  еко таблетите Кларо, всичко в едно, ако някой има впечатление, моля да сподели.
Грийн Грюн нямат препарат за изплакване вече, а да ми  стоят на капки приборите  не ми харесва. Насочвам се към Кларо заради блясъка, но да не се окажат боклук...
Четох, че някои  замествали препарата за изплакване с оцет, опитвали ли сте?
Виж целия пост
# 287
ацер, използвала съм ги и не съм доволна, оставали са ми петна когато програмата е къса или таблетката е в повече, моята миялна е малка и ГГ ги деля на половина
Виж целия пост
# 288
Използвах преди таблетки и не бях много доволна. Не бяха добре измити.

Сега ползвам течност  и съм доволна. Много по - добре са измити.
Виж целия пост
# 289
Използвах преди таблетки и не бях много доволна. Не бяха добре измити.

Сега ползвам течност  и съм доволна. Много по - добре са измити.
За Кларо ли става въпрос?
Виж целия пост
# 290
ацер, използвала съм ги и не съм доволна, оставали са ми петна когато програмата е къса или таблетката е в повече, моята миялна е малка и ГГ ги деля на половина

И аз не съм доволна от Кларо. Моята съдомиялна е за 12 комплекта и с цяла таблетка не миеха добре. Сравнявам ги с ГГ и ДМ Натура
Виж целия пост
# 291
Вчера си купих таблетки Planet 5в1 -16 таблетки.Някой дали ги е ползвал? Бяха мн намалени,не че нямам 2 вида гелове вкъщи...
Виж целия пост
# 292
Има ли голяма разлика за съвсем незамърсени съдове между тези два гела:
SOMAT Gel (standrad)
Скрит текст:
и FINISH Gel
Скрит текст:
       ?
Досега винаги Финиш.
Не го намирам на промоция, а Сомат е за 10 лв за 1 л сега.
Няма да се промени нещо супер в измиването, нали?  Grinning

А от 1-ва стр-ца на темата за съдомиялните
чета това:
- За средна (45 см) и голяма машина дозата за препарата е една и съща, защото консумацията на вода е също еднаква, следователно миещият разтвор ще е с еднаква концентрация.

Така написано с пропорции, излиза, че голямата машина би следвало да мие по-некачествено Simple Smile
Виж целия пост
# 293
При средна машина консумацията на водата не е еднаква с голямата,а близка. Т.е. по-малка е,но не , например 3/4 , колкото е пропорцията на размера на 45 см. и 60 см. Ама оплетено обясних.
Аз лично използвам половин таблетка /миялната ми е 45 см/и нямам забележки към измиването. Само в изключителни случаи /много мазни съдове/ ползвам цяла.
Та голямата не мие по-некачествено,защото таблетките са сметнати за такава. На малките препаратът им идва малко в повече.
Виж целия пост
# 294
W, да, и аз така бих постъпвала.
Просто ми стана забавно написаното.

А за геловете някакво мнение?
Виж целия пост
# 295
Харесвам и ползвам Сомат,но не този от 1 литър "стандарт"/нещо не го харесах,но не мога да обясня защо/ а малките бутилки/около 700 гр./"мулти перфект". Ползвам го при не толкова замърсени съдове и по-фини .По-щадящ е.
Виж целия пост
# 296
Хммм, ясно... Трябва ми за офисни цели така или иначе ...
Виж целия пост
# 297
Няма как щом е в миялна да няма поражения. Пластмасовите неща пуснете ли ги - отпишете ги. А стъклените - и аз имах проблем, дори бях отворила такава тема. На всички чаши и купи стъклени, при първото пускане и правеше резки, подобни на тези на дъното на буркан.
Виж целия пост
# 298
Момичета,не съм чела из основа назад темите,но имам въпрос.Вече от няколко сервиза,познати водопроводчици и техници по уреди чувам, че не е добре да се ползват комбинирани препарати Всичко в едно,а всяка съставка/сол,гланц,препарат/ да се ползва отделно.Според вас така ли е или е някаква градска легенда?
Аз от години ползвам  отделни препарати ,защото така ми излиза по-изгодно,но се замислих,след като мин.седмица виках сервиз за ремонт на миялната и хората отново ми напомниха да не ползвам комбинирани почистващи средства за този уред.
Иначе купувам Финиш прах , Сомат или Финиш гланц и пак на тези марки сол.Доволна съм.Забравя кога съм ги купила в даден момен,а съм с голяма миялна и се пуска всеки ден по 2 пъти поне.
Виж целия пост
# 299
Момичета,не съм чела из основа назад темите,но имам въпрос.Вече от няколко сервиза,познати водопроводчици и техници по уреди чувам, че не е добре да се ползват комбинирани препарати Всичко в едно,а всяка съставка/сол,гланц,препарат/ да се ползва отделно.Според вас така ли е или е някаква градска легенда?
Аз от години ползвам  отделни препарати ,защото така ми излиза по-изгодно,но се замислих,след като мин.седмица виках сервиз за ремонт на миялната и хората отново ми напомниха да не ползвам комбинирани почистващи средства за този уред.
Иначе купувам Финиш прах , Сомат или Финиш гланц и пак на тези марки сол.Доволна съм.Забравя кога съм ги купила в даден момен,а съм с голяма миялна и се пуска всеки ден по 2 пъти поне.

....не съм чувала подобно нещо newsm78 В какво се състои проблемът, че да не се ползват?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия