В момента чета ... 33

  • 51 500
  • 747
# 330
Започнах Гордост и предразсъдъци. За сега ми харесва.
Виж целия пост
# 331
Прочетох "Навън към себе си"на Филип Джиан. Беше  ми интересно да узная толкова много за мъжа и то от самия мъж. Wink  За първи път чета нещо от този автор,но ми допадна стила,начина на разказване, допадна ми  начина на построяване на сюжета- преплитането на настоящето и спомените от собственото  му минало и тези от дневника на жена му. Освен това френските писатели успяват да пресъздадат една специфична и много приятна (за мен)атмосфера-в случая артистична атмосфера,с много музика,балет,книги. Дадох и четири звезди  в ГР.
Виж целия пост
# 332
Днес приключих със "Списъка на Шиндлер" на Томас Книйли. Авторът е наистина добър разказвач, пише увлекателно, успя да ме хване още от първата страница ( а това не се ли случи при мен, колкото и добра да се води книгата, няма шанс да я прочета. Дори и да се насилвам.)Разказва за историите на част от евреите от групата, връзката им с Шиндлер, борбата му да ги спаси, самият негов характер, за живота му след войната. Усеща се странното "спокойствие", което са имали хората в неговата фабрика, сякаш спасени от ужаса на военна Германия... И благодарността на евреите, опитите те да му помагат първо в първите дни на следвоенна Германия, след това и когато вече животът му няма нищо общо с богатия му предишен начин на живот... С две думи, струва си да се прочете...
Междувременно, когато бях изпаднала в потрес от цялата тази епоха, се разнообразих с " Красиво бедствие" на Джейми Макгауър. Почнах уж с идеята да прочета само няколко страници, за са се разсея, но в два след полунощ мъжът ми ме намери да чета в леглото.Лека, романтична история, увлекателно написана( Макар че то след Шиндлер и списък за пазаруване ще ми се стори лек и увлекателен).Грабна ме някак си от първите редове и не ме остави до последните.Е тук- таме ми се насълзиха очите, но аз съм си ревла и не се броя за критерий. Остави ме с приятно усещане.
Тази вечер започнах с продължението, "Ходещо бедствие", засега прочетох само пролога, но усещам, че тази нощ ще я довърша. Затова още от сега се оглеждам с какво да продължа. Трябва да си дочета и "Любов по време на холера" на Маркес, че го бях зарязала заради Шиндлер. Но сякаш ми се иска да прочета нещо по-лежерно преди да се върна към Маркес...
Виж целия пост
# 333
Александра, бих препоръчала да гледаш и филма "Списъкът на Шиндлер". Много е силен и въздействащ с чудесни актьори. Книгата не съм чела, но няма да се изненадам ако е по-добра от филма.
Виж целия пост
# 334
Благодаря Лу. Предпочитам първо книгата, защото във филма са пресъздадени усещанията на др хора...а аз предпочитам първо моите усещания, а след това да видя и др гледна точка
Виж целия пост
# 335
Цвети, гледала съм филма. По принцип все го избягвах, но една вечер пак го бяха пуснали по телевизията, и седнах да го гледам. Потресът ми беше пълен. Не знам кое е по-добро - филмът или книгата. Може би се допълват, защото май не всичко в книгата, го има във филма...Или не го помнех, не знам. Но книгата ми даде отговори, останали ми от филма.
Като цяло, доволна съм,  че я прочетох. И бих я препоръчала.
Виж целия пост
# 336
Аз прочетох Мюсо и съм много впечатлена.Хареса ми.Ще се опитам да потърся и намеря други негови книги.
Сега чета електронно Нестинарка на Кармен Мишу.
Не ме оставя тази книга.Обичам духа на старото време.Напомня ми на Йовков и Елин Пелин.
Авторката успява да борави правилно с думите и да усети духа на епохата.
Виж целия пост
# 337
Приключих с "Прокоба" на Камила Лекберг. Не беше лоша книгата, но до средата ми вървеше ужасно мудно. Обаче това е проблем със всичко, което започна да чета напоследък, защото нямам време. Пък аз обичам като заседна с книга, да прекарам часове с нея..., а не винаги е възможно.
Виж целия пост
# 338
Аз прочетох Мюсо и съм много впечатлена.Хареса ми.Ще се опитам да потърся и намеря други негови книги.
Сега чета електронно Нестинарка на Кармен Мишу.
Не ме оставя тази книга.Обичам духа на старото време.Напомня ми на Йовков и Елин Пелин.
Авторката успява да борави правилно с думите и да усети духа на епохата.
Охх има ли някъде откъс от книгите и ?
Любопитно ми е да прочета как пише . Rolling Eyes
Виж целия пост
# 339
Аз прочетох Мюсо и съм много впечатлена.Хареса ми.Ще се опитам да потърся и намеря други негови книги.
Препоръчвам Повикът на ангела
Виж целия пост
# 340
Сиси ♥♥, сподели мнението си за "Нестинарка" като я прочетеш.  Wink Аз я завърших преди 2 дни и още съм под нейно влияние.
Пълнокръвни образи, с които заживяваш, разбираш и дори не можеш да упрекнеш.. Има си всичко и от живота вобще, и от любовта в различните й проявления, и от народопсихологията ни. Все пак дадох 4 звездички, защото не ми се искаше някои от действията на героите да бъдат толкова крайни, трагични..
Виж целия пост
# 341


 Sunglasses
Виж целия пост
# 342
Аз прочетох Мюсо и съм много впечатлена.Хареса ми.Ще се опитам да потърся и намеря други негови книги.
Сега чета електронно Нестинарка на Кармен Мишу.
Не ме оставя тази книга.Обичам духа на старото време.Напомня ми на Йовков и Елин Пелин.
Авторката успява да борави правилно с думите и да усети духа на епохата.

Мога ли да те помоля да ми я изпратиш в е-вариант? Ще ти изпратя мейл на ЛС и, ако е удобно ....  Blush
Виж целия пост
# 343
В момента чета "Мадам Дьо Помпадур" и ми харесваааа Simple Smile Но откакто смениха времето вечер чета по няколко странички, защото ми се доспива твърде рано ooooh! Tired Е, днес си наваксах Simple Smile
Виж целия пост
# 344
 Здравейте!

 Темата си върви, а аз още не съм се записала в нея. Поглеждам какво споделяте, но не пиша. Сега също няма да споделя за прочетените си книги. Напоследък времето не ми стига, а като имам време, съм много изморена и не чета съсредоточено. Не обичам така. Искам да взема книгата и да чета без прекъсване, без да следя часовника дали не закъснявам за някъде. Все пак, днес си записвах в тетрадката книгите, които прочетох напоследък . Не са никак малко, припомних си какво съм чела през изминалите месеци. Ходих и до библиотеката, поне месец не бях ходила там.  Confused Взех си нови книги, дано и време да имам за тях.
Скрит текст:
изморена съм, скапана... Sad
Чета хубави отзиви за "Нестинарка" и се радвам, че все повече хора имат възможността да прочетат тази прекрасна книга.  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия