ОКТОМВРИйки с коремчетата се разделят, бебчета в прегръдките си те люлеят

  • 35 712
  • 743
# 105
Ето ме докато отида да се изпишкам в тоалетната отивам и доктора ми вика какво става?! И аз ами нищо ..Е как нищо? Друго каза мъжа ти!И аз аха казал му нашия за контракците вече и аз викам е чакай да вляза в кабинета пък ме питай...
Та бръкна ме нещо не му хареса положенйето не успя да набара шиката така каза,но щом съм имала контракци може и да не дочакаме петък когато ми е термина може да е всеки един момент,но каза в петък пак на ЖК сутринта рано към 8–8:30ч и да си нося багажчето ако не съм родила...

БЪРКАНЕТО НЕ МИ ХАРЕСА ЗАБОЛЯ МЕ Tired Tired Tired Crossing Arms Crossing Arms
Виж целия пост
# 106
Едните мами дето са там ми казват,че нямаме право едва ли не на никакви помощи,сега вие двете казвате ,че  общината поема чак и наем...то това по принцип не ни интересува много много....не им искаме помощите,а да живеем някъде някакъв нормален живот без да мислим дали ще изкараме...за жилището не мижем да избираме 6 месеца,но искаме да е в БГ...пък ако се устроим Няяяякой ден в УК или където и да било....може и да се вземе жилище,но не и сега и не на тоя етап!!!...Благодаря все пак ,че се включвате...наистина ние трябва да си вземем решението само и единствено двамата с ММ.... и точно ние го правим всичко за децата! Ние все някак ще избутаме живота в БГ,ама после тия деца....  Cry
Виж целия пост
# 107
Аз несъм в Англия и незнам как е а помощите там просто говорех по принцип за емиграцията. Аз съм в Белгия тук можеш да получиш помощи ако си работил поне година или си от страна където има конфликти демек бежанец. Но времето ще ви покаже какво да направите и не се бойте да рискувате.
А аз още имам болки слаби но не спират и страшно ме изнервят. Пих едно нош па и нищо сега ще пия още едно и ако нощес не ми мине отивам в родилното щото бебка днес почти не мърда горката и ме е страх.
Виж целия пост
# 108
Да ние честита нлвата тема...покрай кърмене, спане и разходкис беба неми остава много врвме...хайде да излизат и останалите октомврийски бебета Simple Smile
Виж целия пост
# 109
Sa6eva Ако мъжът ти работи легално и двамата имате NIN не виждам защо да не можете да получавате помощ.
Виж целия пост
# 110
sa6eva,ако и двамата не искате да живеете в Бг,то оставането ви тук ще е компромис,а сте още млади за да  пренебрегвате желанията и мечтите си.Ако риска е умерен,поемете го,заминете,пък винаги може да се върнете.Трудното идва от това,че ще сте с две малки дечица и там няма да имате никаква помощ за отглеждането им,но ти ми изглеждаш силен характер,вярвам че ще сте справите!Ако трябва изчакайте малкия да се роди,да попреминат емоциите от появата на новия член на семейството,и пак обсъдете двамата с мъжа ти, плюсовете и минусите на заминаването/оставането.

Аз лично съм голям националист и доскоро думата 'чужбина' ми се струваше мръсна....но сега.....незнам.Отделно,че и двете ми вай-добри приятелки заминаха и не мислят да се връщат.Едната е в Памлплона/Испания,чакат бебче,другата учи и работи в Хъл/Uk.....Доволни са.

Izgrqvashto Slance,е твоя лекар не ти е казал нищо ново.То това ,че можеш да родиш всеки момент всички го знаем Crossing ArmsПоне обнадеждаващото е,че най-късно в петък ще си мама,щом те иска и с багаж.Ама хайде дано да се  размърда  това бебче дотогава самичко,стига е подавало само фалшиви сигнали Mr. Green


petynapetina,нали казват,че ако но-шпа-то не действа....момента е дошъл.Пък и щом  бебка не мърда много,май на раждане ми намирисва Praynig

На мен ми е мнооого притеснено,мъжо цяла седмица е нощни и съм самичка....няма градски транспорт  по нощите,кола няма,София е далече ,пък в селото аптека няма,да не говорим за лекарска помощ Rolling EyesДано беба е послушна и кротува....
Виж целия пост
# 111
Лейди готич незнам вече какво да си мисля с тея контракции но са на няколко минути но са с слаба болка . Раждала съм и знам как трябва да боли. Нош пато нито ми облекчава нито засилва.
Хайде стискам палци като почнеш да раждаш да не си сама иначе ще те гледаме в новините Simple Smile
Виж целия пост
# 112
Здравейте, и ние да се похвалим на 06.10.14 се роди нашето синче Ангел 3300кг и 50 см.
Виж целия пост
# 113
Герито,честито ти Ангелче! Много да е здрав и да ви радва,а ти бързо да се възстановяваш!!!   bouquet  bouquet  bouquet

За Англията,како казах не им искаме помощите- тук в нашата си страна не ни се полагат и не ползваме помощи,та камо ли там!!! ММ ходи на инервю и вече започна да тече 4та седмица и все още няма отговор-жената ,при която отседна ( тя е наполовина англичанка,наполовина сръбкиня и е адски пекана и много ни обича! И по принцип можем и на нея да разчитаме,на 40 и няколко години е и не е женена ис и живее в собствена къща) тя ще му го прати,АКО му го дадат!!! Лично аз само 2 пъти бях в УК-първия за 7 месеца,а втория за 3 някъде и нямам НИН...ММ вече беше за 4ти път там!!! Работата е там ,че ако отидем и в началото потръгнат работите и после като му изтече отпуската от тук - ще трябва да се върне и да напусне тукашната работа и да оставаме в Англия..и не дай си Боже после пък стане нещо...и тука си изгубва стабилната работа,на която няма никакъв шанс да започне наново!!! То това е цялата схема...но живота е низ от решения и ножове с 2 и повече остриета и,който не рискува не печели...а и с 2 деца...става мноооого сложна...яд ме е ,че до сега не се уредихме някъде!.....

Аз и аз все още съм си с безболезнените контракции..имам понякога болка.ама не е кой знае какво...
Петина,що не идеш все пак да те видят...или ако идеш ще те приемат и ще те пришпорват?! АКо е второто-чакай още малко,но ако те прегледат и ти сама решиш ,че може и утре да идеш пак...иди все пак да те видят..
Моя младеж и той вече очти не мърда и почвам да се психирам и се чудя дали да не ида в болницата,където ще раждам само за тонове....  newsm78 Cry
Виж целия пост
# 114
Честито на всички мами, да са живи и здрави бебенцата и много да ви радват  Hug   bouquet
Виж целия пост
# 115
Аз си мисля че няма ефикасен метод с който да родиш по рано. То като рече че ще си седи в корема и се заинати освен с лекарска намеса с друго не става. На мен термина ми е на 24 и в сряда съм на доктор а тя ми каза че ако не родя до сряда като отида ще ми насрочи дата за раждане . Явно тук не ги чакат много да преносят.
Някой беше питал за мнение за присъствието на бащата на раждането. Тук всички бащи присъстват дори е ненормално да не присъстват. Това ми е най голямоти успокоение че мъжа ми ще е до мен още повече в чужда държава и като не говоря езика пък и друго си е като ме боли много да има на кой да мрънкам и на кого да си го изкарам Simple Smile. Само дано стане така че да успее да си дойде от работа иначе срам не срам ще раждам с сина ми. Той е голямо момче и разбрано и от сега е подготвен че може да се наложи.
Късметче виждам колко държиш на доктора си но има и друг вариант като приятелката ми толкова бързо роди че докато събудят доктора и го извикат нямаше нужда от него Simple Smile та пожелавам ти този вариант мисля че е най удачен за всички Simple Smile

4erveno6iika, благодаря ти.
petynapetina, това е супер вариант също, дано при всички ни мине бързо и лесно.   Praynig
Както е писала  ridzhina, ежедневните дейности, дори най-елементарните, са много трудни, няма какво да облека вече, и да вървя ми е трудно дори, та в това хубаво време не мога и да се разходя подобаващо. Хем си искам вече бебо, хем страх лози пази и си викам "абе айде още няколко дни"  Mr. Green да видим докога така  Laughing

Лейди, нямам други признаци. Но пък като стоя изправена 5-10 минути и имам безболезнени контракции мисля - дето ти се опъва корема. При нас бебо се е получил към средата на февруари, и понеже съм и с дълъг цикъл, та даже си мислех, че съм за началото на ноември.

sa6eva, успех с взимането на решението. Не мога да дам съвет. Но да си призная с мъжа ми се заприказвахме веднъж на тази тема и като цяло и двамата сме на мнение, че живот в чужбина няма да ни се отрази зле. Доста имагинерно го говорихме, но да ви кажа, с толкова простотии и ужаси, които напоследък заляха всички ни, след време май пак ще го обсъждане /сега все пак с новородено бебче.../
Виж целия пост
# 116
Така е Късметче!!! Тука живот няма,а за перспектива за млади хора-да не говорим!!!
 Та на някой татито да е присъствал на раждане в Държавна болница,където се плаща за това?!  newsm78
Нашия тати този път иска да присъства,но се плаща 80лева ( което не е много,но за времето,в което ще присъства си е ОБИР!) като присъствието му се състои  в това- идва за самото Изгонване на плода-ако майката лежи в предродилна зала,да не кажа и с часове наред-той няма да е там,както и ще го изгонят за раждането на плацентата...Демек плащаш едни 80 лева за 1-2 минути дето после я ги помни,я -не....та се чудим...Миналата година искаше-аз не исках,а бях с акушерка и ,ако бяхме платили за присъствие-можеше и да мине номера да поседи и преди раждането с мен в предродилна на тоновете и окситоцина...ама сега -надали ще стане номера!
Виж целия пост
# 117
sa6eva, четох в някоя от темите, че в Шейново в софия може със заплащане, аз нямам лични наблюдения Не си спомням точно колко парички беше, но момичетата коментираха, че присъствието е за кратко, т.е. май пак само за изгонването на плода. ако има някоя раждала там мама, да сподели.
Виж целия пост
# 118
В Шейново бащата присъства срещу 300 лв. ако не се лъжа. Ражда се във ВИП стая, като бащата стои на 2 метра от майката зад едно стъкло. Аз попитах какъв е смисала тогава, обясниха ми че ако иска може да стои и до майката стига да не пречи, т.е. не е много сигурно. Това на отворените врати го обясняваха. Според мен не си заслужава, особено за тия пари.
Виж целия пост
# 119
Добро Утро Честита рожба gerito_94 да е жив и здрав   bouquet  bouquet  bouquet stork-boy stork-boy stork-boy

Аз продължавам да чакам моя малък разбойник да се размърда и да излиза вече ама май със чакането си оставам за сега  bowuu bowuu bowuu Thinking а как не искам да  ми го предизвикват раждането Crossing Arms Crossing Arms По хубаво само да си тръгне,но каквото стане в крайна сметка Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия