Истанбул есен-зима 2014 [тема 34]

  • 67 697
  • 737
# 315
То и разглеждането отвън е доста пресилено. Откъм Златния рог се вижда ето така:



Откъм улицата е възможно и да няма скеле, защото първо там започнаха да реставрират и е възможно да са го махнали. Както се вижда няма скеле около кубето, което беше опаковано през 2010, а през 2011 вече блестеше с красотата си. Но със сигурност не се влиза. Аз съм влизала вътре през 2010 г, но не бях впечатлена. Беше някак тъмно, тясно, сбутано, но гледайки снимката, сложена от Неолита и нашите, май при нас само частта към олтара е функционирала. Имало е някакви заграждения заради ремонта. Тогава много повече ме впечатли иначе малката църква на Вселенската патриаршия. Вътре всичко блестеше от злато (олтара, разбира се  Wink). Вярно, че не е българска, а на всички православни християни, но някак е пренебрегвана от българските туристи. Само гърците не я пропускат.  Wink А се намира на 5 минути от "Свети Стефан".
Виж целия пост
# 316
Малко новини от Истанбул и папата Simple Smile
https://www.youtube.com/watch?v=J4YGut2iB9A

Виж целия пост
# 317
Пепелче, сбъркала си линка. Този комисар ти е промил мозъка  Hug
Виж целия пост
# 318
Пепелче, сбъркала си линка. Този комисар ти е промил мозъка  Hug
той да беше само нейния  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 319
Пепелче, сбъркала си линка. Този комисар ти е промил мозъка  Hug
той да беше само нейния  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy


Неолитка, Нерваче,
Скрит текст:
Виждам обаче, че ми влизате в положение  Wink

Ама пак съм по темата, нали снимките са от площад Султан Ахмет Simple Smile.

Виж целия пост
# 320
Gers,
В туристическите части на града вечер не е страшно и няма проблем да се разходите и да разгледате нощен Истанбул. В темите са обсъждани много места, които не са толкова известни. Отностно сладкарници и ресторанти: Моята любима сладкарница е Хафъз Мустафа, като аз всеки път посещавам тази, която е в Таксим. Тя се намира на площада на Републиката, ето сайта да видиш къде другаде можеш да намериш тази сладкарница : http://www.hafizmustafa.com/iletisim.html За ресторантите, не мога да ти бъда много полезна, защото типични турски ресторанти не съм посещавала. Хапваме на крак или в някое заведение Bar and Dinner, което предполагам не ти е цел в Истанбул. Любимо място ми е учителският хотел, който се намира непосредствено до двореца Кючуксу. Ето част от поста ми за това място в по-стара истанбулска тема
Скрит текст:
Искам да ви споредля за двете заведения, за които споменах по-рано.
Започвам с по-атрактивното, поне според мен Sabanci Ogretmenevi или Учителският хотел, който е в непосредствена близост до Кючюксу и има страхотна гледка към моста Султан Фатих. Мястото е страхотно и с много достъпни цени. До колкото разбрах в хотела могат да отсядат само учители, а до градината и заведението достъпът е свободен. Ако търсете непретенциозно място за хапване или за чай, това е мястото. Ресторанта е тип бюфет, на касата казвате какво искате и после с касовата бележка и с табла минавате да го вземете. Има различни менюта със сандвички и тостери, кумпири, гюзлемета, гофрети, десерти и няколко готвени ястия. Аз ядох кумпир и гофрета и двете бяха много вкуски. След като си вземете хапването излизате в една огромна градина, в която има страхотен детски кът. Изобщо мястото е много социално и няма никакви туристи. Ние седнахме до парапета и беше наистина вълшебно. Гледката е неупесуема, а босфорските вълни от минаващите лодки от време на време ни мокриха краката, абе голям кеф. Паркинга е 5 лири за 3 часа, което е най-евтиния платен паркинг, който съм срещала в Истанбул. Ето карта в Yandex и в Google:
Скрит текст :
http://harita.yandex.com.tr/?ll=29.065265%2C41.079923&spn=0. … 38.07186292353989 https://www.google.com/maps/place/Sabanci+Ogretmenevi/@41.080551 … 0652556,17z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x907551aa1ebeb5e7
Не помня, коя друга съфорумна беше ходила и също и беше харесало.
От типа Bar and Dinner най-много харесвам Midpoint , като съм посещавала тези в Мол Флория, в Мармара Форум Мол и най-любимият ми, който е на Истилял и е със страхотна гледка към Босфора и Топ капъ. Ето го входа и страхотната тераса
Виж целия пост
# 321
Здравейте момичета, предстои ми пътуване до Истанбул и искам да ви питам нещо, което сигурно е обсъждано, но нямам време да прочета назад в темата. Как стои въпроса със шопинга около празниците - дайте някои по-известни молове например. Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 322
Общината в Истанбул премахна надлеза до гара Сиркеджи. Тежащата 220 тона конструкция бе отстранена в рамките на една нощ. Бензиностанцията до гарата също е премахната, като на нейно място ще бъде изграден минипарк с площ от 600 кв.м.






 
Виж целия пост
# 323
Най-после се сетиха да махнат гадната бензиностанция, която скриваше гарата. Едно време там имаше старовремски локомотив (може би онзи, който в момента е на Хайдарпаша) и градинка. Не ѝ беше там мястото на грозната бензиностанция. А за пешеходния мост малко ме е яд. Вярно, че почти не се използваше, но пък имаше хубава гледка.  Sad
Виж целия пост
# 324
bialk, благодаря за новините.

Bell@, аз не съм по моловете, но съм запомнила тези:
Мол Каньон - има интересна архитектура
Мол Джавахир
Метросити
И май имаше един нов - Мол Истанбул?

Дано се включат и момичета, които са ги посещавали.
Виж целия пост
# 325
Bell@, освен изброените от Мимии има още мнооого.
Най-лъскав и най-скъп е  Istinye Park, Там са магазините на Шанел, Бърбъри, Ермес, Долче и Габана и други от този сорт. Те са във външната му част. Във вътрешната са почти всички стандартни марки, които можеш да срещнеш и по другите молове. Tам е Армани кафе, което в Европа го има само в Кан, Милано и Париж. Ето сайта : http://www.istinyepark.com/en/Home/Galeri

Друг интересен мол, които още не съм посещавала,но много искам е този в комплекса Zorlu. Там също имало доста лъскави магазини от рода на Валентино, но и разбира се и такива за "обикновените" хора. Отново има закрита и открита част и страхотна градина. Като цяло самият жилещен комплекс, в който се намира мола е уникален. http://www.zorlucenter.com/avm/EN/Contact.aspx

Разбира се за къде без Форум Истанбул, може би най-известният мол по нашите ширини. Не е като да няма защо....огромен е. Със сигурност можеш да намериш каквото търсиш. http://www.forumistanbul.com.tr

Освен по моловете много магазини има и по Истиклял, но за мен по-приятен за пазаруване е Нишанташъ.

Мен ме интерува дали в Истанбул са повлияни от европейската вълна и дали има коледни намаления. И ако да кога са точно.  Знам, че най-големите са покрай Байрямите, но те минаха за тази година.
Виж целия пост
# 326
Мол Форум, където обикновено завършват организираните екскурзии Simple Smile (с аквариума)

Там само първия етаж съм разглеждала и имаше какво да се купи (хубави обувки, например) на невисоки цени.
Виж целия пост
# 327
Neolita, благодаря за изчерпателния отговор. Ние ще сме точно в района Нишанташъ, видях там че има някакъв City's Shopping Mall. Някакви отзиви за него?
Виж целия пост
# 328
Bella@ , на фона на останалие ,не е нищо особено. Влизала съм само веднъж заради Victoria`s secret. Интересно светиха етажите до колкото си спомням. Квартала и кафетата в него за по-забележими.
Виж целия пост
# 329
Една от форумките беше писала, че ще в хотел Динар и че не изглеждал зле в сайта. Аз дори не му намирам сайт  Sad Заминаваме утре и в главата ми е пълна каша. Ще водим малчо и съм набелязала неща, на които искам да отидем, но не зная как да ги подредя и вместя в 2 дни. Приемам предложения за изпълним план (разбирам, че някои работи ще отпаднат). Та така: Дворецът Бейлербей, аквариумът във Флория, Сапфир(и аз, и малкият сме рожденици-намаления?), Виаленд, Миниатюрк, Музеят на Рахми Коч, Пиер Лоти. Как ще е най-добре да ги подредим, според транспорта, който ще се налага да ползваме, работното им време и времето, което ни е необходимо да им отделим? И за хотела, ако кажете нещо, направо ще сте златни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия