Истанбул есен-зима 2014 [тема 34]

  • 67 701
  • 737
# 240
Seemly, благодаря за разказа. Напоследък в темата никой не се "отчита", а се задават много въпроси, така че и на няколко реда сме доволни. За 4D  и аз да се изкажа- гледахме го в МОЛ Форум (11 лири) и съм супер доволна, а казват, че в Сапфир е още по- впечатляващо. Другия път, ако имате време, непременно го направи, където и да е.

Crazy И Дудада ходи,и тя да даде отчет немедленно!  Crazy Crazy
Присъединявам се  Peace

Таня, аз изглежда съм голяма късметлийка със септемврийското време, но си права за допълнителните дрешки. Това наистина е досадно, пък аз нося винаги и чадър в чантата Simple Smile, който слава богу не ми се е налагало досега да ползвам.
Виж целия пост
# 241
Heart EyesАди бакалъм да ни е честита отсечката на метрото
Аксарай-Йеникапъ!Давутоолу,ПМ я
 откри днес.Удари той Истанбулкарт,ама след него юрууш_прескачат,блъскат се,аванта да има!
От Картал до АХЛ за 81минути!
 

Честито! Голяма придобивка и огромно улеснение за пътуващите в Истанбул!



Виж целия пост
# 242
Предавам инфо от Du Hug за две книги, които може да ви заинтересуват:

"Майстора на куполи" от Елиф Шафак

и

"Пътепис" от Евлия Челеби
Виж целия пост
# 243
Здравейте Heart Eyes

Не съм писала скоро, но ви следя и чета всичко с удоволствие. Планувам отново ходене пролетта, но се надявам да започна работа докрая на месеца и сама да си направя подарък. Обещала съм на приятелка, така че вече събирам материал. Grinning
Преди малко загледах тази снимка в Instagram в профила на Долмабахче, някой знае ли за какво иде реч. Годишнина от смъртта на известен цар или..? Rolling Eyes

http://photos-a.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/10748493_150890 … 0_342606353_n.jpg

Това е текста под нея: Saygıyla anıyoruz... #10kasim #Atatürk #dolmabahcesarayi #millisaraylar

П.п. сега виждам името на Ататюрк, на 10.11.1938 е станал първи президент на Турция.  bouquet
Виж целия пост
# 244


През 1938 г.на 10 ноември умира.Днес е годишнина от кончината му.
Виж целия пост
# 245
Освен това е умрял, точно на това легло. Двореца за турците е по-известен с това, че в него е живял и умрял Ататюрк, а не като последния сутански дворец.
Виж целия пост
# 246
и всички часовници в Долмабахче са спрени на часа, в който е умрял, мисля че беше 9:05ч. В един пътеводител за Турция прочетох "10 неща, които трябва да избягвате в Турция".Едното беше да се говори с неуважение за Ататюрк и исляма....А най - странното беше, да не се приема прибързано предложение за женитба....
Виж целия пост
# 247
Това последното си е вярно въобще,според мен!
Виж целия пост
# 248
Благодаря ви много за информацията. Hug
Виж целия пост
# 249
Колкото повече научавам за него, толкова повече разбирам какъв истински държавник е имала Турция. И толкова ме хваща яд заради предразсъдъците, белязали личния му живот.
Виж целия пост
# 250
с Pepel to rozi на път за Кападокия ходихме в Мавзолея на Ататюрк в Анкара....Наистина внушителен комплекс....Както ни обясниха, фугите на алеята, водеща към Мавзолея , нарочно са направени много широки, за да си гледаш в краката като вървиш и така да си с наведена глава докато се приближаваш към гроба на Ататюрк....Да не говорим, че негови снимки са навсякъде в Турция - магазинчета, леки коли, автобуси и т.н...Хубаво е да се гордееш с историята си ... И съм абсолютно убедена, че в Турция няма как някой да се снима до паметник на Ататюрк , размахващ среден пръст, както се случи у нас с ученици пред паметник на Васил Левски....
Виж целия пост
# 251
Виж целия пост
# 252
Здравейте, искам да попитам имате ли представа от къде е най-добре да се гледат фойеверките в Истанбул на Нова година? Обмисляме вариант за Таксим, Нишанташъ, Истиклял? Не съм сигурна на прав път ли сме?
На Taксим най-вероятно няма да има мероприятия. Доколкото знам, след протестите там не се допускат масови прояви. Иначе на всяко подобно място фойерверките няма да се различават от други такива места - площад, заобиколен от високи сгради. Според мен около Босфора ще е най-красиво. Проучи дали няма да има сцени на някой от площадите до Босфора.

Както ни обясниха, фугите на алеята, водеща към Мавзолея , нарочно са направени много широки, за да си гледаш в краката като вървиш и така да си с наведена глава докато се приближаваш към гроба на Ататюрк....
Това не го знаех, но и не са ми направили впечатление да са широки. Дори ги погледнах на снимките.  Grinning Може би само при обувки с токчета може да има проблем. То ако наистина пречеха, момчетата от караула щяха да се пребиват докато маршируват.  Wink

Скрит текст:
А посетихте ли WC-то?  Mr. Green Вътре е с шадраванчета.  Laughing Да не говорим, че са го направили на 1 км от Ататюрк и такива като мен, които предната вечер бяха пили айранче със съмнителни качества, доста се измъчиха докато го намерят и най-вече докато го стигнат.  Mr. Green Гледаш табелка WC и си мислиш, че е наблизо, а тя само те упътва към следващата табелка.  Mr. Green
Виж целия пост
# 253
Както ни обясниха, фугите на алеята, водеща към Мавзолея , нарочно са направени много широки, за да си гледаш в краката като вървиш и така да си с наведена глава докато се приближаваш към гроба на Ататюрк....
Това не го знаех, но и не са ми направили впечатление да са широки. Дори ги погледнах на снимките.  Grinning Може би само при обувки с токчета може да има проблем. То ако наистина пречеха, момчетата от караула щяха да се пребиват докато маршируват.  Wink

Simple Smile Всеки има право да вярва или да не вярва на дадена информация.Аз предавам какво ни е казал екскурзовода...Става въпрос за алеята, която води към Мавзолея...Това е моята снимка, с моята гуменка...Simple Smile



А за скрития текст - заведението беше точно до паркиралия автобус, така че търсенето ни беше спестено...Simple Smile

Виж целия пост
# 254
Благодаря Таня 67, още не можем да се ориентираме къде да празнуваме и всяка информация ще ни е от полза Simple Smile Още нещо искам да Ви попитам, обмислям museum pass -смятате ли, че има смисъл, ползвали ли сте я? Прочетох, че спестява времето за чакане на опашки за билети, но остава опашката на която те проверяват. На места чета , че Харема в Топ Капъ е включен в картата, на други пише , че се заплаща допълнително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия