Искам да кажа ... (8)_27.10-02.11

  • 48 562
  • 1 354
# 300
Таис, моята зъболекарка сподели, че хидратина го давала с Нести лимон.Вървял чудесно и не се усещал гадния вкус Peace Пробвай Hug

Сега, добро утро!

Не е добро, защото една надежда, мечта, очакване се изпари с един телефонен разговор Tired Болно ми е, тъжно, смачкано Rolling Eyes Rolling Eyes И това ще преживея, няма как ooooh!
Виж целия пост
# 301
Таис, бързо да се оправя Ема. Повръщането и разстройството са си жив ужас. Хидратинът е такава гадост... Аз давах само глюкоза на всеки час.
Виж целия пост
# 302
Идеята на предпазването от обезводняване е именно в това да не намалеят драстично солите и минералите в организма. Следете за промяна на мириса откъм устата и ако усетите дъх на ацетон, бягайте към някоя болница.  Peace
Виж целия пост
# 303
Оцет ми помага, само ако разтройството е от храна или при стомашно неразположение, но пак предизвикано от храна. Ако е вирус не ми действа.
Виж целия пост
# 304
Хидратина на мен не ми е гаден.
Таис, побвай да го смесиш с малко домашен компот, или чай.
Или просто направи горещ чай с повече захар и малко сол.


Мъжа ми не иска да празнува, а детето от 2седмици избира торта.
За да има мир и някакъв баланс....ще оставим празнуването за 1-2дни след датата на РД.
Ще трябва аз да правя торта обаче....до сега четох рецепти и започнах да си изграждам стратегия. Simple Smile
Виж целия пост
# 305
Аз съм давала това
http://apteka.framar.bg/30001073/%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0% … -30-%D0%B1%D1%80-
бързо му помогна, пи го, явно и не е много гадно
Виж целия пост
# 306
Момичета,   bouquet
Сложих Хидратина в чай от шипка, със зор ама изпи малко.

Оцета и содата да не и ги давам, така ли?

Това разстройство не спира просто, като вода е. Ей сега пак имаше..такова чудо никога не е било, егати и вируса.

Малка Ида, Хидрасек имам, но си мислех, че действието му е същото като на Хидратин Алфа  Thinking

Отивам да варя ориз!!



Виж целия пост
# 307
Таис, хидратина го дадох с айран и нямаше проблем с приемането, и аз го опитах, не е гадно! Но някои не искат да дават млечни продукти при разстроено стомахче, така че си прецени!
Иначе мисля, че само оцет ще свърши по-добра работа от оцет+сода!
Виж целия пост
# 308
Таис, масово и лекарите бъркат действието на Хидратин алфа с Хидрасек.
Хидратин алфа е електролитен разтвор против обезводняване.
Хидрасек е лекарство, което се дава при разстройство. Подобно е на Ентерол.
Въпросните 2 можеш да ги редуваш, или просто си избираш едно от двете и даваш в продължение на 2-3дни, независимо дали разстройството е спряло, или не. По 3-4прахчета дневно.
Виж целия пост
# 309
Аз честно да ви кажа чайове, бъзове, дренки, медове, и всякакви имуностимулиращи и натурални продукти давам и пием когато децата са здрави, ние също.

Затова смятам, Таис, че това, което трябва да дадеш на детето е Хидрасек, за разстройство, течности и то предимно водичка и Хидратин Алфа. Ако не иска вода, тогава друга течност.
АКо иска по някое време да хапне - дай й, солети, сухарчета. МИсля, че с колкото по-малко неща се затормозява организма - толкова по-добре. И ако се притесняваш, просто пак я заведи на лекар.

Карина е добре. Критичната нощ с опасност от спазъм и задушаване мина.  Температурата спадна още вчера, както се надяваше и педиатърът ни и няма да пие АБ. За всеки случай ни беше направил списък с болниците. Спахме.
Разкошен човек, имам му пълно доверие.  

Искам да кажа, че аз с второто дете реагирам малко по-хладнокръвно на всяакакви ситуации.

След малко отиваме да изповядаме продажбата на колицата ми. Хората, дето им я дадоха нашите били доволни, казват. Нека.

Днес ми се казва затова ще кажа, че голямата още не съм я пуснала на училище. И съм доволна, нека укрепне напълно. Пише си у дома нещата, класната и каза, че няма за какво да се притеснявам. Ама така го каза, че ми стана едно такова хубаво.

* колкото и да се струва гаден, аз ще настоявам с риск да досадя, че Хидратинът е вълшебен. Имам пълни основания да го твърдя. НО за това не ми се разказва изобщо, не ми се връща в тези дни назад.
И хидратин не е срещу нещо, той реално не е лекарство, той възстановява солевия баланс, което за един организъм може да е животоспасяващо.
Виж целия пост
# 310
Таис, мисля, че не са едно и също.
1. КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ХИДРАСЕК И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА
Хидрасек съдържа активно вещество, наречено рацекадогрил. То въздейства върху чревната стена и потиска повишеното отделяне на течности и соли, причинено от възпаление. Рацекадотрил упражнява бърз антидиаричен ефект без да променя продължителността на преминаване през храносмилателния тракт.
Прилага се като допълнително симптоматично лечение на остра диария при кърмачета (над 3 месеца) и при деца, когато рехидратиране през устата и обичайните съпътстващи мерки са недостатъчни за контролиране на клиничното състояние.
Още за: ХИДРАСЕК саше за деца 30 мг. * 30 бр. (HIDRASEC granules for oral suspension 30 mg. * 30 pcs.), цена и информация
от framar.bg

ХИДРАТИН АЛФА сашета * 8
Хранителна добавка
Състав в едно саше: 4.1 грама:
глюкоза 2.7 грама;
натриев цитрат 0.58 грама;
натриев хлорид 0.52 грама;
калиев хлорид 0.3 грама.
Още за: ХИДРАТИН АЛФА сашета * 8 (HYDRATIN ALPHA sache * Sunglasses, цена и информация
от framar.bg

На нас личната ни беше казала хидрасек и глюкоза каза да пие, за да не се обезводни. Също така трябваше да следим дали не се отпуска и да му се промени дъха.
Иначе на мен като малка са ми давали лимонтозу с вода да пия за разтройство. На малкия, обаче, нищо такова не помогна. Страшно беше.
Виж целия пост
# 311
Со кроце, со благо, изпи си Хидратин Алфата. Сега ще я прилъжа с малко солети, от вчера нищо не е яла.

Нино, че аз покрай твоите писания преди време за Кати на Тонка, съм запомнила това прахче.
И затова така настоявам да и го дам, защото ти тогава писа, че е вълшебно  Simple Smile
Иначе не го бях и чувала, признавам. Вчера ММ купи и използвам всякакви хитрини за да накарам да пийне.

Ида, благодаря   bouquet Аз давам ентерол от вчера, мога да започна да ги редувам с хидрасека, имам и от двете. Тези поне ги пие от раз.



Виж целия пост
# 312
Преди няколко години бях по Коледа в Бургас и много хареса как са си украсили града, въобще не може да се сравни с целогодишната и изгоряла наполовина коледна украса по столичните булеварди.

Още е октомври, каква коледна украса? Ако има такава и тя трябва да е от типа целогодишна.
Виж целия пост
# 313
За разстройство - чай с кора от нар, гъст сироп от дренки без захар, ампула гентамицин през устата, компот от дюли,компот от кайсии заради калия/той действа срещу обезводняването/.

Тайс, не знам  колко Хидратин алфа успяваш да пробуташ, но ако не можеш да докараш поне 3-4 водни чаши дневно, по добре заведи детето в някой медицински център да му вкарат някоя банка венозно. Веднага ще живне.
Щото повръщането в комбинация с разстройство води до бързо обезводняване.

Щерка ми пък прихвана нещо като ларингит, говори като Дарт Вейдър и накашля.Тъпча я с к'вот се сетя.
Виж целия пост
# 314
Искам да кажа ... много болести, много лекарства, много нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия