ЮНСКО сърчице тупти и кара мама да лети - тема 2

  • 28 027
  • 749
# 195
shinzou, не, не си само ти, както писах преди - аз от известно време си стоя на 27, Ellle е на 19 и т.н.  Mr. Green
Joy  Joy  Joy

Помпа за кърма имах една на Чико, ама въобще не ми беше удобно. Цедях на ръка и ми беше много по-лесно  Peace.
Снощи си мислих,че вероятно най-големите параноици на света са бременните жени,а на второ място родилите вече. Ако някакъв апарат може да измери нивото на тревожност и ужасяващи мисли в главата на бременна жена,вероятно ще се счупи стрелката! Laughing И ми е смешно и не ми е.Представих си колко успокояващо би било всяка от нас да си има по един мини-видеозон,нещо като смартфоните и като се притесниш нещо-щрак и си виждаш бебето-живо е,има си ръчички,краченца,мърда си....абе всичко е наред Simple Smile Сега до като пак отида на лекар ще се спукам от тревоги и постоянно си втълпявам позитивно мислене и дрън-дрън техники...А реално няма нещо,което да ме притеснява.
Първия път като бях бременна не съм ги мислила толкова нещата,сигурно защото знаех по-малко неща,а и бях далеч по малка-на 21.
При вас нивото на тревожност до къде стига?
Това с видеозона не е лоша идея, но повярвай ми пак щяхме да намерим за какво да се тревожим  Laughing. Аз сега например не съм ходила от 1 месец на преглед и ми е много притеснено. В четвъртък имам час и ще се пръсна до тогава. Уж отивам да записвам ЖК, а не знам дали всичко е наред. С първата бременност май не бях така, но както казваш били сме млади /аз на 24/ и не сме били толкова шашнати Rolling Eyes.
babyAty, струва ми се, че обърка Peperudena с Вълшебната Пеперуда, ама те и двете са пеперудки, нормално е да се обърка човек  Mr. Green. Я ми кажи как се крие текст, че нещо не мога да намеря тази опция  newsm78.
Виж целия пост
# 196
Diva, и моята помпа е ръчна на Avent, но това е голяма хамалогия. Замисляла съм се за електрическа, но не знам дали си струва "инвестицията". Но да знаеш, че бебето стимулира лактацията в пъти повече от помпата. Аз моята я взех, защото братовчедка ми ми каза, че когато си в родилното и кърмата започне да идва, това се случва най-често през нощта и е болезнено. И за да не се получат бучки и да стане някоя беля още в началото, е добре да имаш помпа под ръка (все пак бебето не може да суче толкова активно в първите дни, а пък и през нощта да викаш някой да ти го донесе...). След това помпата я използвах за доизцеждане след всяко кърмене, за стимулиране, защото в началото нямах достатъчно кърма. След като лактацията се нормализира зарязах помпата (освен ако не се налагаше таткото да го храни).
За наддаването на бебето - да, можеш да си вземеш кантарче, но това е малко като нож с две остриета. Бебетата не наддават равномерно, понякога повече, понякога по-малко. И ако този ден не е наддало колкото предишния само ще ти докара допълнителни притеснения. Важното е дали пълни памперса между всяко хранене (нали за да излезе нещо, трябва и нещо да е влезнало  Wink )

Скрит текст:
оффф, само при мен ли се бъгясва сайта на бг-мамма? постоянно ми дава "грешка с базата данни" и всяка страница я отваря след много опити.
Виж целия пост
# 197
До сега разглеждах едни снимки от предната бременност ... в пети месец на морето корема ми е бил колкото сега! УЖАС!
Определено с втората бременност положението ще е по-страшно! А и кг вървят на + Sad

Това с цеденето и меренето на изпити мл кърма ми се вижда мъчително. А и кърмата е различно хранителна в различните часове и според приетата от майката храна. Не е като АМ, да съдържа константно количество хранителни вещества, всеки път да трябва да се изпиват по еди колко си мл, които да стигат за засищане за 3 часа. Важното е детето да наддава и да се развива! За мен би било голям тормоз да се целя непрекъснато. Но определено, ако някой се наеме да се цеди постоянно, решението е електрическа помпа, май на медела имаше добър двоен вариант. Аз лично ползвах и пак ще използвам ръчната на Авент - комфорт, май беше модела.
А ако някой се спре на вариант за теглилки: по-добре да си наеме, докато се успокои, грешни пари са мен!

Да ви кажа, май по-добре че сте 30+, аз като кажа че съм на 27 и чакам второ, се сблъсквам със едно съжаление и постоянни въпроси защо бързаме и не е ли много рано Sad

Дейза, ЧРД на малката, да е много послушна и грижовна, весел празник!

Много е зле положението с БГ-мамата от снощи , дано го оправят!
Виж целия пост
# 198
Ехееее, момичета колко много сте изписали за 2 дни! Супер!

Ellle, още малко и ще трябва да подготвяш нова тема! Simple Smile

Peperudena, Астера , добре дошли и от мен! Желая ви леко бременеене заедно с нас!

Diva, напълно подкрепям мнението на muguet за помпите и стимулирането на лактацията. Моята помпа също е Авентска - доволна съм. С всяка ръчна помпа ще ти е хамалогия, защото се изцеждаш ръчно, но пък е много по-добре отколкото да го правиш на ръка. Хубавото на помпата на Авент, е че там, където се поставя гърдата и зърното е прозрачно и виждаш какво правиш. В протовен случай може без да искаш да започнеш да цедиш странично (ако зърното не е на правилното място) и да си създадеш проблем. Така че, на каквато и помпа да се спреш, важно е да е прозрачна.

deiza и от мен със закъснение честит празник!

shinzou, аз съм на 27 години. И знаеш ли, чувала съм че в Поморие има един страхотен АГ - др. Попов, масово момичета от Бургас ходят при него. Водят го за най-добрия специалист. За това и е доста трудно да си запишеш час при него. Ти защо не си запишеш ЖК при него? Как се ориентира за 4-та поликлиника и тази докторка? Някой ти я препоръча ли? За ехограф трябва от 2-ия етаж да се слезе на 1-вия нали?

Момичета, искам да ви се оплача.... Както се радвах, че нямам никакви симптоми на гадене и  Sick , от неделя се сдобих и с двете. Много е кофти, сутрин вместо да си оправям детето, аз 5 мин. съм неадекватна. Лошото е, че гаденето не ми е само сутрин - целодневно е! Sad
Видях, че по-напред в темата бяхте коментирали някакви хапчета за спиране на гаденето. Някой пробва ли ги? Помагат ли?
Ох, незнам, утре съм на зъболекар, как ще издържа ако започне да ми се гади.... дано само не Sick, че ще стана за смях  Mr. Green
И моят преглед е в четвъртък и нямам търпение вече да видя как се развива малкото човече Simple Smile

Хубав ден момичета и само положителни емоции! Simple Smile
Виж целия пост
# 199
Добро утро дами! Аз днес почивам и смятам да се отдам на мързелуване до колкото е възможно. Само че първо трябва да  wash hang newsm79 1dishes  food002
Дейза честита ти рожденничка! Да расте здрава, умна и послушна и да бъде най-голямата помощничка на мама!
shinzou вчера Кироваков ме убеждаваше, че в Лината си правели БХС-то и в други лаборатории също. Пращали ги в Майчин дом Варна или София само ако се изолирало нещо и нямало смисъл да ходя до Стара Загора. Ми казах му че най - малкото ми излиза доста по - евтино  Mr. Green. То не че цялото изследване дава някакви реални резултати и все още не съм убедена дали трябва да се подлагам на такова нещо, защото аз съм такава паника и непрекъснато си набивам някакви филми и ако излезе лош резултат не искам да си помислям какво следва. Вчера даже започнах да чета за амниоцинтезата, но се опитвам да не се задълбавам. Вчера споделих и с ММ за тези ми мисли и той човека стои и ме гледа и се чуди и се оказа, че той си мислел че това ФМ било да се разбере пола на бебето hahaha Joy Еми посмях се с него и ми минаха лошите мисли за сега. Та относно въпроса на Peperudena за тревожността не знам дали е проблем при всички бременни, но пределено е проблем при тези, на които ни е за втори път или обичат да четат и да са информирани. Аз имам проблем и с дъщеря ми и няма да обяснявам още колко неща ми минават през акъла, но гледам като се усетя че си мисля лоши неща веднага да си представя хубавото пухкаво  newsm32 и мистава едно хубаво. Даже го сънувах преди няколко вечери  Mr. Green
muguet аз предния път с това кърмене преживях едномесечен кошмар. С помпа, без помпа, компреси, болки, температури, АБ и не успях да кърмя и това е. Изпаднах в нещо като депресия един вид съм непълноценна майка. Единственото нещо, което не правех, защото нямаше кой да ми каже тогава на момента, а бях попрочела това онова и на лекции на "9 месеца" бях ходила за кърменето е че е по-добре да будя бебето и да го слагам на гърдата за да ме облекчи отколкото да се опитвам с някакви помпи да се цедя. Помпата ми беше на Чико ръчна, но имах чувството че нищо н цедеше.
Относно проблема с форума очевидно не е само при мен  Peace
Виж целия пост
# 200
Здравейте, и аз се присъединявам, на 31 години от София, първа бременност. По мои изчисления съм в 8 г.с., преди 2 седмици бях на лекар, установи бременността и се разбрахме да се видим пак след 2 седмици - този четвъртък. Надявам се всичко да е наред и да видим/чуем сърдечен ритъм. Чувствам се добре, нямам никакво гадене или непоносимост към храни, хапвам всичко с голям апетит. Единствените симптоми са постоянна умора и желание да спя навсякъде и по всяко време и уголемени и чувствителни гърди.

Хубав ден на всички и с удоволствие ще следя и ще пиша в темата Simple Smile
Виж целия пост
# 201
violetacholakova, добре дошла и лека бременност!
Вълшебната Пеперуда, как си днес?
Мацки, давайте инфо за първа страничка, много ни е празен списъка  Naughty.
Виж целия пост
# 202
Здарвейтее.. тъкмо се завръщам от преглед и всичко е наред,видяха се пулсации Two Hearts и доки каза че съм 7 г.с. а по мои изчисления съм 6г и 5 дни(на 19 Септември ми е последната менструация)та се изненадах че си имаме сърчице.Също до края на седмицата трябва да си взема направление и да ме запише на ЖК.
Ellle може да ме добавиш на първа страничка:на 25 г. втора бременност от Казанлък термин 26 Юни.

За помпите за кърма,първия път използвах механичната на Авент броени пъти.Изключително досадно,и напълно излишно е ако бебето си суче от гърдата.То си показва дали му стига или не,а свикнеш ли го на шише от начало после няма оправия!Всяко детенце е индивидуално като едно може да натдава по 1 кг в първите месеци,друго по малко от 500 гр. което не означава че кърмата не достига.
Това е от мен за сега  Simple Smile
Виж целия пост
# 203
desita_89, честито сърчице!  Пиши моля те термин, за да те добавя на първа страничка Simple Smile. Ох, сега видях, че си писала Embarassed.
Виж целия пост
# 204
благодарим за пожеланията  bouquet
Шушулче днес й беше първи ден с мен за 2 часа,представи се страхотно, но все пак и аз бях там, утре е сама за 2 часа, ще видим дали ще е същото.Днес веднага се заигра с децата и мен ме позабрави  Wink
Аз да се оплача,че пак не си купих дрехи, ми то в h&m имаше само 1 модел дънки различни цветове много грозен модел... и пак ще търся...
Виж целия пост
# 205
violetacholakova Hug Добре дошла!
Деситка, честито сърчице!!! Аз трябва да съм малко преди теб като термин, но бая по-късно ми е следващия термин. Понеже ми е близка приятелка доки сега ще и се карам, че ме държи в напрежение Joy
За помпите - имам ръчна на Авен и доста я ползвах. Така стана, че моето дете не пожела да суче директно и през цялото кърмене ползвах изкуствени зърна, след което изцеждах с помпата. Хубавото беше, че след като ми се наложи да вляза в болница, още кърмех, имах запаси от кърма, събрани от цеденето и не остана гладна Grinning
shinzou, аз имам доста приятелки от Поморие, даже и кумата ми Grinning, повечето са майки и сега веднага ще ги попитам къде са посещавали ЖК Wink
Виж целия пост
# 206
Момичета вчера и аз видях и чух две тупкащи сърчица, чувството е неописуемо. Доки каза, че съм в 8-ма г.с., по моите изчисления с калкулатори за бременност след инвитро съм 7-ма, но естествено се доверявам на нея. Все още не съм се записала на ЖК, тъй като до края на трети месец, ще ме проследяват в клиниката по стерилитет, където забременях.
Виж целия пост
# 207
Момичета вчера и аз видях и чух две тупкащи сърчица, чувството е неописуемо. Доки каза, че съм в 8-ма г.с., по моите изчисления с калкулатори за бременност след инвитро съм 7-ма, но естествено се доверявам на нея. Все още не съм се записала на ЖК, тъй като до края на трети месец, ще ме проследяват в клиниката по стерилитет, където забременях.

Аууу,че хубава новина! HugСтрахотно е да видиш две тупкащи сърчица,особено в твоя случай!За мен жените,които забременяват инвитро са истински героини и ви се възхищавам на силите и смелостта!  bouquet
Желая ти лека и усмихната бременност! Grinning
Виж целия пост
# 208
Отчет !!!

Шефката мн се зарадва, ама ме целува, целува и най- интересното е, че позна сама. Пита ме ходи ли Виктор на ясла и аз казах, че не само не ходи, ами и няма да го пускам. Усмихнах се, а тя изстреля- "Да не си бременна?" Забравих само да мина през личен състав да видя по закон как седят нещата, май трябваше да имам един работен ден между двете бременности.

I_v_E, аз съм на 29, явно сме с две години разлика, не смятам, че жена, наближаваща 30 е подранила за второ. Напротив, смятам, че е съвсем в реда на нещата и му е време.

Ellle, да- май съм объркала. Извинявам се и на Peperudena и Вълшебната Пеперуда за объркването. Ellle, скрит текст е на първият ред, бутончетата, 8 - мото под ред. Хайде постни нещо и пробвай. Simple Smile

Кантарчето и според мен е нож с две остриета. Бях се навила да купувам, за да следя колко суче. Болна работа. Ако имаш съмнения, иди и направи пробно кърмене при личната лекарка на детето.

Помпа имам ръчна на Томи типи и смятам, че в болницата ми беше полезна. След това- не.

violetacholakova, добре дошла при нас и лека бременност с най- най- прекрасният финал.

desita_89, много се радвам за добрите резултати. Simple Smile Прекрасно.

Vili08, ех, че вълнуващо- две сърчица. Лека бременност ти желая, дано всичко е наред.

Да дам една идея за хапване- гювече. Днес мисля да направя. За сега толкова от мен. Simple Smile Адиос.
Виж целия пост
# 209
babyAty,
Скрит текст:
еееееее, открих Америка  Laughing
благодаря   bouquet. Хубаво гювече, ама какво слагаш вътре?
Vili08, много се радвам за теб. Желая безпроблемна бременност до края и здрави бебчета през юни  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия