Великобритания - тема 55 Есенно - Коледна

  • 65 517
  • 731
# 405
Да попитам скоро някой беше извадил и получил шофьорска книжка. Какви документи приемат като доказателство за адрес? И изобщо къде се ходи, има ли нещо особено в процедурата?
Попълва се форма D1 (от пощенския клон или се поръчва от DVLA). Праща се заедно с чек за 43 лири, снимка и българската книжка. Чака се английската. Не искат доказателство за адрес, нито други документи. На сайта на Gov.uk има много информация за това и всякакви неща.

Аз преди месец си извадих книжка.
Освен посочената форма, снимка за документ и българската книжка аз изпратих и лична карта, защото така знам, че се прави. После те след като извършат проверка ти връщат личната карта по пощата, а след нея ти идва и книжката. Българската си остава в тях, мисля че я пращат към БГ, тя не ти трябва повече. Лична карта или паспорт вършат работа за доказване на ИД.
Внимавайте с въпросите в секция А3 за зрението, че аз се подведох там и ми връщаха документите.
В пощата се плаща сумата и този чек го пращаш заедно с документите по пощата.
Успех!
Виж целия пост
# 406
От дълго време все се каня да пиша и да благодаря специално на Miss Fine за съвета да потърся health visitors. Бях питала за детските прегледи оше в началото като дойдохме. На мен в крайна сметка за здраве толкова не са ми трябвали, но се оказа, че са свързани с плей групата. И всъщност хелт визитърката ми каза за нея. Тоест в плей групата има хелт визитър и ако имаш въпроси можеш да питаш за всичко и ми помогнаха да получа ред бук.  Който е раждал тук, знае че такъв се дава в болницата при раждането. Освен това и с доста неща чисто ориентировъчни ми помогнаха жените в плей групата. Благодарение на тях и се запознах и с други мами и т.н. През тях стигнах и до креша, абе много полезни като цяло   bouquet

И така отново да благодаря не само на Miss Fine, а изобщо на всички, които пишат и споделят опит. Това спестява понякога доста време, всеки знае какво е в нова държава на ново място и всичко трябва да откриваш наново Simple Smile

Merry с това мече ме вдъхнови да взема да прочета книжката за Падингтън. Така че утре мисля да си я взема Wink
Виж целия пост
# 407
InaV, нареждат се нещата рано или късно просто няма как.  Hug

Днес ходих да си дам банковата сметка, нина, копие от личната карта и за явление за occupational pension в общината. Викам браво бе, аз още оферта нямам в пощата ама те се притеснили, че ще ме оставят без пари.  Joy Рефренсите минаха също, само писмото ми го няма още.  Crazy Но, пък имах възможност на спокойствие да разпитам адвоката по-подробно за работата. Нямам търпение да започна, изглежда доста динамично и интересно. Каза, че на месец обработват приблизително по 65 заявления по FOI.  Shocked Няма да скучая, ако е така. Също каза, че е имало доста голям интерес към позицията. Аз с моята уста попитах как избраха мен  ooooh! хаха (перде съм си понякога, знам), той ми каза, че съм била най-добрият кандидат. Фръц.  Flutter Което пък ме кара да се замисля, що за кандидати са имали.  Mr. Green
Пренаредих си смените в бюрото от следващата седмица и се оказа, че сега имам  право на 28 дена отпуска, защото ще бачкам 5 дена. Както си бях изцедила холидея за трейнинга в кол центъра, така се оказах с още 9 дена за вземане до април.  Party
Виж целия пост
# 408
Поредната издънка на Найджъл Фараж, този път по повод жените кърмещи на публично място. А снимката в тази статия е от България  Heart Eyes
Виж целия пост
# 409
Благодаря за отговорите ви, а като изпратим книжката мъжа как ще кара колата в това време докато е изпратена? Има ли някакъв документ че е изпратена там за смяна? Ако го спрат полицаи какво се случва?
Виж целия пост
# 410
Само набързо да минавам да кажа, че г-о-р-е-щ-о!! препоръчвам филма за Пандигнтън мечока Mr. Green Велик е, не помня от кога детски игрален филм ми е харесвал толкова.
МГМ - мисля те, всичко ще се оправи, споко!!  Hug
За карането на кола докато си чакаш книжката - и аз имах тези притеснения, мм каза, че няма проблем, излизало им в системата. Не са ме спирали в този период, но предполагам е така.
Нана - браво за работата!!   bouquet

Утре вечер сме на коледно парти у приятели на мм. Къри вечер. Викам ок, то няма лошо. Обаче днес разбрах, че като отидем у въпросните хора и се съберем всички, ще си го поръчаме take away кърито Joy  Те' на такова коледно парти не съм била хаха

Плана ми е да смъкнем украсата и елхата от тавана този уикенд и да украся Неделя, като се върнем от Лондон и да се приготвя после с железни нерви за поразиите на котката  Mr. Green
Виж целия пост
# 411
Благодаря за отговорите ви, а като изпратим книжката мъжа как ще кара колата в това време докато е изпратена? Има ли някакъв документ че е изпратена там за смяна? Ако го спрат полицаи какво се случва?

Тук няма кой да те спре ,освен ако няма инцидент и полицията дойде. Не е задължително като в  Нг да носиш книжка и документи на колата. Ще си дадеш имената и ще пратят писмо в кое полицейско да ги занесеш...това е само ако и а инцидент .
Виж целия пост
# 412
Хммммн, Golden, да знаеш че "големият " ви подарък е сериозен автогол!
Ако можеш още - смени го.
Аз бих купила каквото друго си пожелаят!  Mr. Green
Виж целия пост
# 413
Божееее, за пореден път се убеждавам в това колко цивилизовано е всичко тук. Благодаря ви много за бързите отговори.
Виж целия пост
# 414
Божееее, за пореден път се убеждавам в това колко цивилизовано е всичко тук. Благодаря ви много за бързите отговори.

С изключение на фризьорите #2gunfire
130 за боядисване и постригване, боята я догоди за разлика от предният път, но ме е орапала така, все едно 12 годишната ми дъщеря е държала ножицата.
Иде ми да взема машинката и да си дръпна 0 номер
Виж целия пост
# 415
Поредната издънка на Найджъл Фараж, този път по повод жените кърмещи на публично място. А снимката в тази статия е от България  Heart Eyes
Четох го  ooooh! много смотан. Точно представителите на това "по-старо поколение" са били кърмени дълго и може би дори на обществени места. Пък Фараж ако иска, да се покрие с голяма салфетка и да си яде стека в ъгъла. С лице към стената, за да не смущава другите хора. Фу  Crossing Arms


Взех билети за U2 за догодина на О2. Heart Eyes На предното турне ходихме в Истанбул, където стадионът беше чудесен, но инфраструктурата, за да се стигне дотам, под всякаква критика; изтървахме началото и бях много нещастна. Догодина няма да се повтори това, надявам се!
Виж целия пост
# 416
Включвам се,че като прочетох за U2 в комбинация с O2 и се размечтах...Била съм там на концерт на Bryan Adams - страхотно беше!
Виж целия пост
# 417
Взех билети за U2 за догодина на О2. Heart Eyes На предното турне ходихме в Истанбул, където стадионът беше чудесен, но инфраструктурата, за да се стигне дотам, под всякаква критика; изтървахме началото и бях много нещастна. Догодина няма да се повтори това, надявам се!

Много добре е организиран достъпа до О2. И след концерта разпръскването на тълпата и извозването-също.


Фараж не ми е интересен вече... Номер едно статия за тази седмица ми е за изчезващите патки от едно селско езеро и обвиненията към наскоро-дошлите източно-еврпейци за тяхното изяждане. Трагикомично е.
Виж целия пост
# 418
Много добре е организиран достъпа до О2. И след концерта разпръскването на тълпата и извозването-също.
Разчитам на английската пунктуалност и организация. В южната ни съседка път под 1 час по принцип ни отне над 4! часа лазене, просто беше най-ужасното преживяване и много ми помрачи преживяването.


Фараж не ми е интересен вече... Номер едно статия за тази седмица ми е за изчезващите патки от едно селско езеро и обвиненията към наскоро-дошлите източно-еврпейци за тяхното изяждане. Трагикомично е.
Просто е гледал "Мисия Лондон" Mr. Green
Виж целия пост
# 419
Божееее, за пореден път се убеждавам в това колко цивилизовано е всичко тук. Благодаря ви много за бързите отговори.

С изключение на фризьорите #2gunfire
130 за боядисване и постригване, боята я догоди за разлика от предният път, но ме е орапала така, все едно 12 годишната ми дъщеря е държала ножицата.
Иде ми да взема машинката и да си дръпна 0 номер

Нещо и козметичките не стават, по скромния ми опит.
За комп. техници да не говорим - бях ви споделила горчивия си опит. Най-накрая успяхме да подкраме оправения от тях компютър, инсталирали разни програми, преинсталирали Уиндоус, а от тях се искаше просто да сменят буксата, където влиза зарядното. Ужасни некадърници, сега смятам да им напиша едно унищожително ревю.  #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия