Великобритания - тема 55 Есенно - Коледна

  • 65 517
  • 731
# 450
Здравейте, след дълго мислене дали да ви занимавам с моя проблем реших все пак да споделя. Моя много близка е студентка в Уелс. Има си приятел също от Уелс. В момента е бременна и искат да сключат брак. Оказа се,че да сключат брак в България от скоро има нови изисквания и трябва той лично да представи доста документи.Доста четох за сключване на брак в UK и доста се забърках. Молбата ми е ако някой знае нещо по въпроса да сподели или да ме насочи къде да търся информация. Предварително благодаря.
   С моя колежка ходих преди две седмици да си запазят дата за сватбата в Уелс-Flintshire. Паспорт и док. за адрес ви трябва. Записа се, плати и направо на церемонията трябва да отидат, доста по лесно е от галимациите в БГ. Ходи се в общината.

    Merry хаха, развесели ме с този багаж. На мен миналата седмица в лежър центъра един дядо ми остави едно бебе с количка. Да отишъл до тоалетна, но бая се забави, а и тоалетната беше доста далеч, от там където бях аз. Оглеждах се за скрита камера  Laughing
   
   МГМ дано скоро си намериш среда, приятели и да си ограничиш контактите с майка ти до любезния минимум...И аз не бих си ходила, по добре да си страдам сама тука, отколкото да се всмърдявам по автобусите и като ида да ми се натяква колко не ставам и как трябва да съм благодарна за този автобус. Незнам защо и толкова и се обесняваш. Аз с роднините ми подържам много добри отношения, как сме, защо сме, детето и толкова. Не ми знаят хобитата, приятелите, начина на живот и тн, така и не може да ми се месят, те не че и имат желание де, аз от 17 годишна съм се отделила и не давам отчети, те знаят, че и не приемам такива  Crazy Баща ми от 10 годишна го лекувам с пари ми дай, акъл си имам и той си знае хаха
Виж целия пост
# 451
МГМ, аз може би разбирам защо искаш да се прибереш. Мисля че търсиш подкрепа когато се чувстваш слаба, получаваш я частично, но все се надяваш на повече, инвсеки път се разочароваш. Не е хубаво да имаш такова отношения с близките си, казвам го защото и моите отношения с майка ми не са особено добри, просто сме различни хора, но са различни в друг план от вашите. Нямаш ли близки тук от коото да получиш подкрепа, мился че бях прочела за това че имаш приятел? Много ти е трудно сега и вместо приятелско рамо да получаваш това .......и то от майка си. Само едно ще ти кажа, според мен няма да се промени, това което си описала не е добре, предполагам си имала трудно детство. Не знам на колко си години, но когато намериш мъж до себе си и т.н. Тези неща остават назад в живота и се прецивяват, стига ти самата да успееш да се отърсиш от тях.
Виж целия пост
# 452
МГМ, и аз мисля,че не е добра идея да се прибираш до БГ....струва ми се,че само ще ти вгорчат още повече настроението плюс ще,ти натякват за билета. Опитай се да преглътнеш и колкото да е трудно да изкараш празниците сама или с приятеля си.
Опитай се да се концентрираш в търсене на нова работа , плюс имаш опит и препоръки. Разбира се , че не си длъжна да обясняваш защо си напуснала, казваш temporary contract и никой няма да те пита защо не ти е подновен, хората не се интересуват....неписано правило е лоша препоръка да не се дава....дават или хубава или никаква.
Виж целия пост
# 453
Miss Fine не съм чак от толкова одавна тук - вече 2 години и малко, ама все сме ходили по партита, до сега просто не се е случвало да си поръчваме take away (и разбира се, че ние си го платихме хахаха И пиенето ние си го носихме). Признавам практичността на начинанието ( InaV определено не ми е любимо да слугувам на гостите също), но някак си ми е едно такова..... абе някак си неуважително към гостите, да му се невиди  Mr. Green Както и да е де, изкарахме си супер  Drunk И вече в топ 5 на любимите ми игри е B*tch Santa hahaha  Joy

Vany - извинявам се, ако бъркам името - за боледуващото детенце - аз горещо препоръчвам сироп Sambucol за деца - от както сме тук, нищо, че на моята щерка и понесе климата доста добре, само с това я оправям като тръгне да се разсополивя. Давам по лъжичка профилактично всеки ден в зимния сезон, ако тръгне да се разболява - удвоявам. Пробвай, може да помогне  Hug

МГМ - отправям ти абсолютно сериозно предложение - остави я майка ти, ела у нас за празниците. Съвсем чистосърдечно те каня, ще ти платя билета  Heart Eyes И без това одавна искам да се запознаем  Mr. Green В Колчестър сме - много красив град. Хем ще се разходиш насам, хем ще си имаш приятна (надявам се) компания за празниците!!!

За фризьорите - да, неприятно некадърни са тук! хахаха Нашата е семейна приятелка и смея да твърдя - добра Wink Та идвайте насам, тя ще се радва на още клиентела хахаха Не, че и трябва, доста е заета, ама все пак - колкото повече, толкова повече, нали?!?!  Peace
Виж целия пост
# 454
zlatnata tolumba да си призная завиждам на родители, които си пращат децата по учебните заведения сополиви и кашлящи, дано не звучи глупаво  Rolling Eyes В БГ такива родители на бесилото ще ги сложат ако могат, поради многото болести, които се въртят в ДГ и яслите. Признавам си, че аз бях една от тях, която роптаеше, но видях, че моето дете боледува независимо от обстоятелствата.( От септември до януари Ади изпи 6 антибиотика, при което преустановявам ходенето на градина даже и само да кихне) Има възпалена трета сливица и трябваше (по предложение на УНГ) да се оперира през изминалия септември ( не, че бях съгласна), но пристигнахме тук и... нямам представа, децата като него тук как ги "третират"  newsm78 Спирам го веднага от нърсърито, защото започвайки от едни "обикновени" сополи сме минали няколко пъти през пневмония  Tired да не говоря за ларингитните пристъпи  Confused За сега се справям сама с положението благодарения на куфара с лекарства, който домъкнах  Praynig
На никой родител не пожелавам да гледа детето си в това състояние в честотата, в която аз гледам моето  Sad
Извинявам се за дългия пост, не искам никой да затормозявам  с болежките на сина ми. Повечето имате деца и предполагам знаете, какво е когато са болни!
Виж целия пост
# 455
InaV мерси! Надявах се да е някъде наблизо. На Айша момичето пък ми е още по-далеч.

Айша, защо не помоли на летището някой да сложи ножицата в куфара си? Преди наколко дни като изпращах сестра ми, едно момиче само с ръчен имаше парфюми в големи бутилки и питаше на опашката за помощ. Като я чуха, няколко бяха готово да ги пренесат.

МГМ, и аз се присъединявам към останалите, които те съветват да останеш и да не си ходиш.
Използвай времето да си търсиш работа, по това което пишеш ще убиеш 3-4 дни път само за да се ядосваш там. Аз поне така бих направила.
Виж целия пост
# 456
Не знам дали съм си внушила, но при моите деца, колкото повече лекарства им давах, толкова повече боледуват Rolling Eyes Дори си мисля, че антибиотиците правят имунната система още по-слаба и затова след прием на антибиотик детето пак лесно се разболява. Един вид омагьосан кръг. Това е моето усещане, в темичката имаме специалисти, които ще кажат най добре, дали ми е правилно усещането или съм в дълбока заблуда  Crazy Давам антибиотици, но само в краен случай на дъщерята, за 9 години два пъти. Синът всеки месец беше на антибиотици в България, първите 4 години, първият беше на 9 месеца  Rolling Eyes Тук промених подхода и дали заради това или защото израстна, спря да ми боледува толкова много към 5тата си година. Иначе точно като местните се мота по къс ръкав в студа. Майка ми сърдечен удар получаваше като го видеше 5-6 годишно толкова "голо". Даже в момента шмърка, почти 18 годишен мъж, но ходи с гуменки и тениска навън, в краен случай може едно худи да метне или едно пролетно-есенно якенце, което е waterproof. Баща му го навиква, че защото е лошо облечен, аз го оправдавам, че е вирус  Wink
Снощи го слушам, приказват си с гаджето. Една седмица ще е сам, планира голямо новогодишно парти в къщи, има и концерт предния ден в местен куб. Покани приятелката си в къщи за седмица, заедно с кученцето й  Shocked Аз съм си типична свекърва, но успях да се въздържа от коментар. Днес го разпитвам, кучето да не цапа много, скубе ли се много, ти нали ще изчистиш преди да си дойдем, ама да не рови в саксиите, да не драска по стените и да скъса тапетите, да не го пускате в двора да уплаши заека и тн. Сега си мисля една седмица куче в къщи, контролирано от двама тийнейджъра и тийнейджърско парти за НГ, ще имам ли къща, в която да се прибера догодина  newsm78
Виж целия пост
# 457
Merry много си смела  Rolling Eyes
Сигурна съм, че всичко ще е наред, но лично аз бих ги мислила през цялото време  Whistling
Виж целия пост
# 458
Нивото на услугите е много ниско тук, и цените безумни, това е опитът ми... Имах един ливанец фризьор, добре се справяше, без да блести,но цените както ги казва 298... Сега имам оферта... Една от богаташките майки от училище й доскуча и изкара фризьорски курс, сигурна съм, че никога няма да го работи това... Но за изпита й има нужда от доброволци и аз се включих, хем съм сигурна, че ще се старае, хем ми е безплатно... Laughing Така мисля да изкарам до Великден, после на изпитани места Simple Smile

Боледуващите деца ме плашат много, особено като знам, че няма кой да ги гледа... И аз съм спирала от градина само заради температура и коремни проблеми... Сега трета година в училище няма едно отсъствие...

Виж целия пост
# 459
Мери, разсмях се с проектогостенчето - куче. Дано не маркира новата територия, че после няма измирисване. Ако не е бебе куче едва ли ще яде тапети или мебели. В подфорум Дом има тема за наемане на апартамент от девойче с куче. И в момента чета и пиша там....
Благодаря за съветите за ножицата. Тя стана историческа, но утре ще питам в компанията. Ще и предложа и варианта с даването на някого.  При пътуването за Манчестър застраховахме целия комплект и пак нямаше да покрие загубата. Само най-евтината е около 350 лв. И тя иска да я вземе, защото знае, че не се чувствам добре подстригана от колегите и. Няма как да купим тук друга - по-евтино ще ми излезе да посетя всички софийски топ-стилисти.
За боледуванията и аз мисля, че след всеки антибиотик имунитета пада повече и става затворен кръг от болести. И Ани много боледуваше, израстна го с тръгването на у-ще и махане на 3та сливица.
Така растат децата, после други проблеми ще възникнат - все да ги мислим.
Виж целия пост
# 460
Merry аз съм на същото мнение за АБ - съсипват имунитета на организма. Живея с надеждата, че като поотрасне малко синът ми ще спре да боледува толкова често и третата сливица ще се прибере от самосебе си,  без лекарска намеса  Praynig

За фризьорите - нямам все още опит тук, но съм с леко "нестандартна" прическа и съм в лек ужас как тук биха ме направили  Rolling Eyes Поради тази причина реших да пусна дълга коса, докато не се престраша или не си отида в БГ при моята фризьорка  Mr. Green
Виж целия пост
# 461
Merry, аз бих се притеснила да не ме направят баба за тази една седмица Simple Smile

Моята позиция по отношения на приятели от противоположен пол в моят дом е твърдо НЕ. Ако искат да спят зедно на едно място, моля - да си платят хотел, или квартира и да са готови сами да си гледат евентуалното бебе, че това много лесно става, колкото и да се правят на умни и отговорни.
Да ги оставя пък да ми правят купони в къщата ...това също няма как да се случи :sto


tzvetak - и в друг съм била с подобни цени и същото ниско качество. Първата ми година тук ходих в един квартален, където бяха на половина, но така ми изгориха косата с боя, че бях като проскубана метла.
Моята в БГ ми прави косата от времето когато бях на 19, и винаги я оставям да прави каквото тя реши с косата ми. Не е имало случай да не стана от стола с усмивка, но пък да си ходя специално за това ...
Затова и опитвам с нови, надявайки се, че ще намеря моята.
Мъжът ми ми казва, че понеже съм негативно настроена, затова не са ме правили добре ooooh!
Стига съм се оплаквала  Embarassed
Виж целия пост
# 462
Merry, кефиш  Party


vany666,

Тук просто културата е такава-приема се за нормално малките деца да са сополиви и боледуват. Активно, ядящо, играещо дете си ходи на градина. Аз водя Филип от време на време да го преслушат да съм сигурна, че не слиза към гърдите. За температура и разтройство водя веднага.

Познавам толкова много майки тук, говорили сме си за какво ли не, включително боледуващи деца. Никога, нито една не ми е говорила за болести и лекарства в такива детайли, както българските ми приятелки, никога не биха ми и препоръчали лечение. Навлечени деца, неадекватни лечения в бебешка и детска възраст и резултата на края е всичките тези вечно болни деца с трети сливици и ларингити. Нямам, просто нямам познат в БГ, който да не ми е описал абсолютно същото, като теб, стряскащо е просто.
Много те моля, не приемай горното като някаква критика, говорим си и размишляваме. Болно дете ми е най-големия кошмар.

Виж целия пост
# 463
Относно боледуване тук нито един доктор до сега не е бил щастлив да изписва антибиотик. И ги разбирам - всеки който разбира поне малко от това ще избягва антибиотиците. Но е факт, че при някои хора и една настинка да е, ще се превърне в кошмар без АБ, а при други хора (и деца) бронхит да е, ще го изкарат на крак и окото няма да им мигне. Въпрос на организъм :/

Merry, хич не бих се тормозила нито за кучета, нито за бебета. Аз съм ужасна жена в това отношение. Blush
Ако стените са унищожени, килимите припикани, или има косми навсякъде, тогава познай кой ще прави ремонт на жилището. И не, няма да помогна. Така се учи човек според мен, и до сега (поне при нас) винаги е вършило работа.
А относно бебета, това рано или късно ще стане. Ако имат акъл в главата ще се обичат без да стават грешки. Ако нямат, ще се ходи до лекар. Какво да се прави, такъв е живота.
Виж целия пост
# 464
zlatna tolumba разбира се, че приемам всякакви мнения и не се сърдя за изказани такива  Peace
nana-cool беше първата, която натоварих с тирадата покрай детските болести и искрено завидях, когато тя сподели, че детето й е пило АБ за целия си живот толкова пъти колкото моето за 2м.  Tired Тогава това, което тя ми разказа, а в последствие прочетено тук в темата ме кара да се надявам, че и моето ще боледува по-малко тук. Знам, че тук културата е такава,  но все още ми е рано да я приема (все пак дойдох преди 3м).
Българските майки говорят толкова много за болестите на децата, не защото им е приятно или търсят съжаление, а просто защото наистина положението в БГ с боледуващи малчугани в градинска възраст е страшно. Видях и го изпитах на гърба си.
Спирам с темата, тъй като не е приятна нито за обсъждане нито  за четене  Peace
 
Ето и нещо различно - напълнях от както съм тук и реших да се мажа с антицелулитен крем  Mr. Green Е, за първи път виждам такъв ефект - повече килограми, по-гладка кожа  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия