Професионални серии за коса - тема 71

  • 60 921
  • 737
# 240
Здравейте   bouquet
От доста време следя темата и съответно постоянно купувам продукти /разликата с и без професионални продукти сама забелязах-имам дълга /вече само до кръста, но пък в добро състояние/ коса, небоядисвана, по-скоро гъста и с дебел косъм /нито права, нито твърде чуплива Tired/. Краищата винаги са адски сухи, което ми е проблем. Изправям се с преса 2 пъти в месеца, веднъж може би маша, не я тормозя много. Та, цъфтеж не чак толкова, но тази сухота...Знам, че през два поста има подобно питане, но се сдобих с продукти, а и очаквам още такива, и не мога да разбера как да ги комбинирам най-сполучливо  newsm78
Сега използвам шампоан L'Oreal Absolut Repair Lipidium Shampoo+маска  L'Oreal Absolut Repair  /мога да ползвам шампоана с маска L'oreal Pro-Keratin Refill, нали?  / Но това е единственото, което мисля, е ползвам правилно и ще бъда много благодарна, ако ми подскажете как да комбинирам добре и останалите продукти Embarassed
Това са балсам L'OREAL Mythic Oil  и митично олио
Балсам CHI INFRA TREATMENT CATIONIC HYDRATION
L'Oreal professional LIss Unlimited маска, крем и серум Smoothing Double
Маска Pureology Platium и Маска Kerastase Nutri Thermique
Серум Lakme Deep Care Drops
SHU UEMURA ART OF HAIR DEPSEA SMOOTHING FOUNDATION
Двуфазен балсам без изплакване Lakme L2
Протеинов спрей Label.M
Планирам един силно измивен шампоан и хидратиращи балсами Joico  newsm78

Благодаря предварително на всички, които се включат с насоки! 
Темата е изключително полезна  bouquet
Виж целия пост
# 241
Крем, тази сухота, за която споделяш, може да е за това, че си прекалила с протеина. Absolut Repair е силен протеин за изтощена коса. И да, поначало можеш да съчетаеш ш-н Absolut с маска Pro-refill, тъй като и двата са протеинови (всъщност, Pro-Refill е по-скоро балансирана, но с повече протеин в състава). Друг е въпросът дали ще ти хареса комбинацията. Според мен Absolut не е подходяща серия за теб, щом си усещаш косата суха. Мини на хидратираща серия, би трябвало и сухотата да започне да изчезва постепенно. От наличните ти най-силно хидратираща е маската Nutri-thermique. По-слаби от нея са Mythic oil (предполагам маска, за балсам не съм чувала), както и Liss Unlimited (последната може и да ти посплеска обема, имай го предвид).
Ти хубаво си накупила толкова продукти, ама аз освен шампоан Absolut, друг шампоан не видях newsm78
Според мен като начинаеща е по-добре да купуваш ш-н и маска от една и съща серия, за да не се окаже, че си накупила продукти, които не се съчетават добре и накрая да си разочарована. Или пък да се окаже, че си купила продукти със сходно или еднакво действие. Така например, спрея Lakme L2 и спрея Shu Uemura Deapsea Foundation са идентични по действие продукти - и двете служат за затваряне на кутикулата на косъма и се нанасят на чиста, влажна коса след подсушаване на косата с кърпа (независимо дали си се измила с хидратираща или протеинова серия).
Иначе добре си се ориентирала към Joico за хидратиращ ш-н (Moisture Recovery). Можеш да го съчетаваш с наличните ти хидратиращите маски (и никога с протеинови!). Но може не всяко такова съчетание да ти хареса, тъй като все пак са от различни серии. Сама ще прецениш дали ти харесва конкретното съчетаване или не. Peace
Протеиновия спрей на Label го ползвай само след измиване с протеинови или балансирани  продукти.
Олиото Mythic oil може и след хидратиращи и след протеинови.
Виж целия пост
# 242
Решила съм да си поръчам ето този комплект - http://www.zlatnaribka.com/labelm/komplekti-label-m/komplekt-za- … abelm-colour-stay . Косата ми е светъл цвят, ползвам сешоар за оформяне на косата, суха е, но не толкова много...средно положение Simple Smile. До момента съм използвала професионални продукти на Вела, Макадамия /в момента/, Матрикс ... Към момента обаче от Макадамия-та не усещам добре косата си /сякаш е като мръсна на следващия ден/ и искам да сменя с нещо друго. Според вас този комплект дали е добър избор и дали е за честа употреба /мия косата си през ден, рядко през два/.
Забравих да напиша, че я боядисвам през 1 месец.
Виж целия пост
# 243
Златна рибка този петък ще имат черен петък, не знаят с колко процента и на кои продукти, но ще го има. За сайта също ще важи, аз бях в магазина да си понапазарувам днес и девойките споделиха.
Виж целия пост
# 244
Мацата
Аз нанасям по 4 пипетки, защото 8 ми е много. Така че не се притеснявай.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Да споделя за една странна, но много сполучлива вчерашна комбинация.
Сложих само в последните 20 см. от косата ЯЧРМ /лепеше и трудно го разнесох, ама се заинатих да го сложа чисто  Peace/, а в корените нанесох шампоана за стимулиране на фоликулите на Напура. Масажирах 5 минути и завих косата с шапка за баня. След 1 час влязох да се къпя. Отмих шампоана на Напура, без да слагам още количество от него и използвах за още едно измиване шампоан Денсифик, после сложих от уплътняващата грижа на Лореал Сериоксил, постоях 5-6 минути и отмих. След това сложих малко маска Денсифик и излязох от банята. Постояла съм на повече от 15 мин, преди да отмия и маската. След това от серума за уплътняване Сериоксил и серума за гъстота.
Много изглаждат продуктите и сметнах, че ще съм с утежнена коса, но реших да не суша със сешоар за да не слагам и допълнително термозащита.
Да ви кажа честно от много време талкова обемна, жива и гъста не съм усещала косата  Peace Начупи се, красиво, което при мен вече съвсем го няма и има много въздух в корените. Без да съм сушила със сешоар имам усещането, че съм сушила с четка за обем. Може и да е заради натрупването на Интра Силан от последните две миенета на косата, не знам. Но освен всичко краищата /които са изрусени/ са гладки и живи - никаква сухота и изпръхване.
Следващия път ще пробвам вместо със Денсифик да направя същото съчетание с Дисциплин, после с други серии и ще ви споделя за експеримента.

--------------------------
Преди време, когато ви се оплаках от жалкия опит на фризьора да ми направи омбре, като напълно ми беше изгорил краищата на косата, споделих, че ще дам шанс на косата до началото на декември да се възстанови и ако не успея да я възстановя ще режа. Сега още не е дошъл началото на декември, но смело мога да заявя: НЯМА ДА РЕЖА! bowuu bowuu bowuu Възстанових я. Има на няколко места леко цъфтене и един кичур отпред малко по-изтощен, но ще си подстрижа само връхчетата, както и правя през 3 месеца, няма да режа 25 сантиметра.   Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Което идва да покаже, че всяка коса може да бъде възстановена с подходящите грижи и продукти и момичетата, които са си изтормозили косите с обезцветяване, изправяне, къдрене и по какъвто и да било начин могат да имат отново хубави коси, без да чакат нова коса да им порасне.   bouquet
Виж целия пост
# 245
Мagnollia, обичам да те чета  Hug

И искаме снимка на косата от вчерашната комбинация, ако нямаш нищо против разбира се  Blush  Flutter ,   bouquet
Виж целия пост
# 246
Здравейте момичета, имам въпрос -  серията на Redken Exterme хидратираща или протеинова е?  Heart Eyes
Виж целия пост
# 247
Да и аз много обичам да чета постовете ти, много надъхващо ми действат  Blush
И аз бих искала да видя косата ти и с омбрето  Heart Eyes

Виж целия пост
# 248
Здравейте момичета, имам въпрос -  серията на Redken Exterme хидратираща или протеинова е?  Heart Eyes
Протеинова Peace При това силно протеинова.


Магнолия, много зарибяващо я описваш тази нова серия на Лореал. Почти я бях отписала, а сега тайничко ми се ще да я пробвам Mr. Green
Присъединявам се към искането за снимка Grinning ..ей така за мотивация на нас, които си нямаме толкова много коса Blush
Виж целия пост
# 249
bellisssima   bouquet. В момента ползвам Керастаз  Нутри Термик, която би следвало да е хидратираща серия. Спред фризьорът ми, именно от хидратация имам нужда, но аз вече близо година хидратирам с Керастаз, и все още не съм постигнала желан резултат. Руса съм - боядисана, с тънка, но не рядка коса, абе средна хубост  Mr. Green. Направих си теста в сайта на Керестаз САЩ и ми излезе Архитекта като серия за мен. Но, Архитекта не бше ли протеинова серия или бъркам?
Виж целия пост
# 250
Минавам да похваля два продукта на Лакме Peace
Първия:
http://kosaistil.bg/index.php?id_product=894&controller=product

Има микроскопични светло отразяващи частици който се сляха с тъмната ми коса и ефекта много ми допадна.Заглади косата ми и я подреди.За термо защита още не мога да кажа тъй като косата не ми цъфти като цяло Peace Обичам такива мулти функционални продукти..

И втория:
http://kosaistil.bg/index.php?id_product=895&controller=product

Отдавна не бях ползвала толкова добър продукт за обем.С лека консистенция,без клечки и лепкавост.Това което най-много ми хареса е ,че не цапа скалпа Peace
Виж целия пост
# 251
bellisssima   bouquet. В момента ползвам Керастаз  Нутри Термик, която би следвало да е хидратираща серия. Спред фризьорът ми, именно от хидратация имам нужда, но аз вече близо година хидратирам с Керастаз, и все още не съм постигнала желан резултат. Руса съм - боядисана, с тънка, но не рядка коса, абе средна хубост  Mr. Green. Направих си теста в сайта на Керестаз САЩ и ми излезе Архитекта като серия за мен. Но, Архитекта не бше ли протеинова серия или бъркам?
Протеинова е и тя Peace Не съм го ползвала, но доколкото знам е по-слаб протеин от Редкен Екстрийм.
Виж целия пост
# 252
Направих теста на Керастас и ми излезна това --> http://www.kerastase-usa.com/on/demandware.store/Sites-kerastase … /Yseop-ShowResult
Виж целия пост
# 253

И на мен  Laughing

В този ред да попитам опитните момичета, има ли продукт/серия от която сте усетили удебеляване/уплътняване на косъма?
Виж целия пост
# 254

И на мен  Laughing

В този ред да попитам опитните момичета, има ли продукт/серия от която сте усетили удебеляване/уплътняване на косъма?
Явно сме с еднакви коси  Grinning Да ама серума и ампулите ги няма в Златна рибка и Ягодка. Има само шампоана.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия