НОЕМВРИйската дружинка става на годинка!

  • 52 912
  • 684
# 105
И аз тези дни все се каня да украся вече коледно, но все не остава време. За елхата съм се зачудила къде да я сложа. И нашата е голяма, но не мисля че ще имам късмета на Стефи да не й обръща внимание. Ще бъде съборена безброй пъти...
И ние сме си вси вкъщи Sad Много лошо е времето и не позволява да излезем. Дени за щастие не си търси разходката, а мен като ме стегне шапката отиваме в мола. Той е много щастлив там. Много му е шарено и настроението му става цветно. Закача се с хората в асансьора, с продавачките и с другите деца.
Открих, че много обича киви и мандарини. Хапва набързо и чака за още. Радвам се, че поне така ще си набавя витамини. Грейпфрута не го одобри, а на портокала му се чуди.
Започнах да вземам храната от кухнята вече непасирана. Реших че му е време да се бори с парчетата, имайки в  предвид, че от масата си хапва доста големи парчета. Първоначално хапваше, но след това окончателно отказа. Още от първата лъжичка плюе и си стои гладен. Днес пак се върнах на пасирано и всичко си изяде...Явно не му е времето още.
Той си има само 4 зъбчета и месото например няма как да го сдъвче с венци. Трудно му е явно. И между другото да споделя, че тези зъбки му излязаха, когато беше на 8м и от тогава - нищо. При някой друг има ли такъв застой?
Бънислава съчувствам ти за проблема с каката. Понякога хората реагират неадекватно. Уж си даваш детето да ти го гледат квалифицирани хора, а то... Но според мен е неизбежно. И децата са жестоки понякога.
Многословна съм днес, а вие сте така утихнали Simple Smile
Виж целия пост
# 106
За украсяването на елхата съм в голяма чуденка. Миналата година нямахме, беше ми само до украсяване на елха  Rolling Eyes Освен малко дете, аз имам и два котарака. Дори малкият бързо да загуби интерес, за котараците ще е истински купон  Laughing Мислех си за нарисувана елха или само клон ... Все пак най хубаво ще е да е истинска елха, с място за подаръци под нея.
Въпреки студа ние си излизаме. В мол още не съм го водила. Освен да пробвам, но се притеснявам, че там има по-голяма вероятност да хване накой вирус. Сигурно преувеличавам...
Виж целия пост
# 107
Ето ме  и мен Simple Smile
И аз още не съм украсила, може би в събота ще  поканим коледното настроение.  Елхата ще е я сложа на ниско, ако предизвиква интерес ще я измисля някъде другаде. Ние въпреки студеното време излизаме, не  седим с часове като лятото, но поне един час сме на вън. Вкъщи си играе с играчките, пеем песнички и играем на криеница. Димана вече прави опити да се пусне да ходи сама, но прави една крачка и се спира.
Бисквитка при нас горните зъбчета пробиха през август и от тогава нищо, но последните две вечери се буди с рев и не мога да я успокоя. Предполагам са зъби, пак слага всичко в устата и отказва да яде от време на време.
Момичета, какви играчки ще купувате за под елхата? Аз си мисля за някакъв конструктор, играчки от тези с фигурките / сортери май се казват/  и може би шейна.  Димана  има от тези пирамидите с рингове и до скоро не можеше да ги нанизва, но от няколко дни това е най любимото занимание. За рождения ден и подариха едно животинче, което пее  песнички  и издава звуци на животни, много му се радва. За сега това са единствените играчки освен телефони, които предизвикват някакъв интерес.
Виж целия пост
# 108
Ето, казвах аз, че Димана ще изпревари Деян Crossing Arms Моят човек като е прав се заковава и ако го насърчим да направи поне една крачка се ужасява. Изобщо застой от всякъде. По цял ден мълчи, едно мама и другото е рев.
Бисквитка, Деян има също четири зъба- два на 8 месеца и два на 10. Нищо не прозира. Няма как да ядат месо децата без кътници, дори тогава им е трудно, докато свикнат. Не мисля, че гълтнето на парчета е добър вариант, дори на го могат. Аз мачкам с вилица от една седмица.
Излизаме всеки ден поне за час, дори вчера, макар че аз измръзнах, пък той заспа накрая. Имам две съседки, които по цял ден са навън. На едната детето спи само в количка и тя обикаля по 4 часа на ден поне. Има и други, които дори не са си купили космонавт, защото не им трябвал, зимата нямало да излизат Shocked

Снощи украсихме елхата и я сложих на масата.
Виж целия пост
# 109
И ние с ММ се чудим какви играчки да им купим за под елхата. Евичка има играчки от каката, които поне за сега не са й интересни: някога бях запалена и купувах дървени играчки низанки и такива с формички и за сортиране - не ги иска. А пък се интересува от пеещи с различни звуци и песнички, които обаче забележете тя да си включва и да натиска самичка разни копчета - нещо такова ще търсим. За каката ще трябват 2 подаръка. Единия за детската градина, там от месец насам желанията все се менят, последно иска дядо Коледа да й донесе в  детската един конкретен конструктор Лего, а пък за "втория дядо Коледа", който идва у дома и се спуска от комина  Joy още не знае и не е решила  Joy. Снощи татко й я разпитваше какво би искала да й купи да й донесе дядо Коледа  Crazy и  тя беше в потрес как така ще купува баща й... не трябвало така... ама и той как се изпусна  #Crazy .... е, после замазахме положението де.... ама на мен ми стана много сконфузено и смешно отстрани де  #Crazy
Споделете и вие какво ще купите на малките, може да изкопирам някоя идея, която не ми е хрумнала още.
Виж целия пост
# 110
Нашата елха и всичко останало за Коледа сложихме още в средата на ноември  Blush Първата седмица имаше интерес към играчките и постоянно сваляше едно джудже и едно еленче, но сега ги подминава.
Подаръка го взех вече и е ето тази палатка-скривалище с отвори и животни, издава и звуци. Според надписа на кутията, е подходяща за деца между 9 и 24 месеца. Много обича да се скрива в тесни пространства и да изскача от там та реших, че ще се зарадва.
Виж целия пост
# 111
Момичета, аз пак чета от телефона, но не мога да се включа, защото имаме много задачки напоследък...

Днес или тия дни ще украсим за Коледа. На мен вече ми е празнично Simple Smile Много обичам тази част от годината! Елха ще вземем жива, но още не съм сигурна къде ще я сложим. Като я изберем ще го мисля. Иначе подарък за малката не мога да измисля, защото получи толкова дрешки и играчки покрай рождения ден, че няма нужда от нещо конкретно. Бабите вероятно ще й купят кукли, че само такова няма. Ние мислим да й вземем столче за кола, защото още е в кошницата  Embarassed Удобно й е, но искам вече да си е в столче.
Bunnyslava, подариха ни такова пиано и е много занимателно, ако детето обича звуци и копчета:
https://zahlapeto.bg/detski-igrachki/detsko-piano-zhirafche

Иначе покрай нас няма нещо ново...освен че в събота ще водим Александра на фотосесия, която също получи като подарък. Много се вълнувам  Heart Eyes

Хубав и уютен ден на всички!  Hug

Виж целия пост
# 112
Аз съм решила количка за кукли -тук е хубаво времето и ходим на една площадка с моите приятелки ,а там има и други БГ-та Никол си харесва количките на децата за кукли  Grinning и когато и дадат я бута добре и е много щастлива и така ми даде заявката си за куличка  Simple Smile.
Имаме много играчки -рингове само ги разхвърля за сега,за РД батко й и все къща с животни и има копчета издават звука на животното при натискане има 8 животни-жаба-ква-ква,пиле,куче,коте,крава,прасе,кокошка,пате -казва се играчката Animal Fun Hause -доста и е забавна  Simple Smile а и звуците чува .Пианото на МЕЛАНИ е малко по обогатено от нашата къща но принципа е този Simple Smile
Имаме топка за сортиране -сложна и е радва и се но и трябва помощ при подпора  Simple Smile
Взех и скоро дървен пъзел -от 6части маха частите ,но за сега не ги поставя на място.
имаме и дървено Пате на Plan Toys- за бутане ,но и е още трудно е то си пише 18+,та  там има различни интересни играчки от дърво за развитие на фина моторика ,движение ..и.тн.Пиша за идеи за Коледа  ,ама те децата ни показват най-добре какво им допада  Simple Smile
Виж целия пост
# 113
Вкъщи има всевъзможни играчки, буквално са заринати децата, но тя има само три кукли и затова мисля да й взема още една кукла или нещо друго момичешко.... Тя играе с всичко- от на брат й играчките до кабели и панерки..
Елхата довечера или тия дни Grinning
Виж целия пост
# 114
Много благодаря на всички за прекрасните пожелания  Hug

Съжалявам, че се включвам чак сега, но бяха натоварени дни в подготовка за рождения ден - събота правихме детски, а в неделя с роднини. Като ми пратят снимки, ще покажа Simple Smile Толкова много подаръци получихме, че вече почти нищо не ни трябва за Коледа. Боби си играе предимно с конструкторите, кабелите и компютъра (ако се докопа до него Simple Smile ) И при нас коледната украса е от средата на ноември - на Боби много му харесват лампичките и топките.
Виж целия пост
# 115
Да се похваля, че сложихме елхата! Дени е озадачен - гледа я, но не смее да се доближи или да я докосне  Laughing Същото и с едни коледни плюшени играчки - само ги заобикаля и внимава по случайност да не ги пипне  Laughing Това определено е в мой интерес, така че дано да не се престраши  Crazy
Ние му купихме от намалението в Хиполенд една акумулаторна количка. Тя му е за Коледа. Много й се радва. Само един път времето позволи да я изпробваме навън. Стои мирен вътре и от време на време пуска музика или натиска клаксона  Mr. Green Татко му също се забавлява, докато я управлява с дистанионното.
Иначе за под елхата ще взема най-вероятно някоя музикална играчка - нещо дребно.
Неговата любима играчка е една кофичка във формата на заек, като по нея има дупки и се пъхат различни формички. Естествено не я използва по предназначение. Вади формичките, играе си с тях, опитва се усилено да сложи капака на кофичката по всевъзможни начини (за сега не е постигнал успех). Тя ни е подарък от една моя приятелка, най-обикновена от магазин за 1 лев. Ама пък му е толкова любима...
Виж целия пост
# 116
Ние също сме заринати от играчки и честно казано , откакто проходи не играе много с тях.
Много обича да "сгъва" пране и да "бърше " с мама прах Simple Smile
Избрахме му това : http://ohoboho.net/prohodilka-za-butane-s-topcheta-muzikalna-fisher-price.html за коледен подарък понеже има едно търколо, което много си бута из къщи и решихме,че това ще му хареса.
Сигурно до Коледа ще купим още нещо Simple Smile Че аз много обичам да му купувам играчки Simple Smile
Виж целия пост
# 117
И ние сме заринати с играчки, с които не играят особено, но няма как. За Коледа и за РД на брат й са взети вече подаръците. Тя ще получи това . Надявам се да й хареса, много обича музикални играчки.
Имаме една много хубава говореща книжка Светът около нас на издателство Хермес. Много се забавляват и двамата с нея. Ето я, на някой може да му се стори интересна
Скрит текст:
. В момента дори е намалена.
Ние сме само с два зъба от септември. Точи сополи и лиги, но не се виждат нови. Чувала съм , че зимата не избивали много зъбчетата, поне да не я мъчеха, ако няма да избиват.
Не съм украсила все още, най-вероятно в събота и със сигурност ще е поставена елхата на високо.
Бисквитка, много сладко си го описала Дени!  Hug
Когато съм само с малката дори и да е студено си обикаляме навън доста. Напоследък брат и си е все вкъщи и ако ги изведа е за малко до кухнята, трудно ми е сама с двамата в този студ.
Виж целия пост
# 118
Днес ви няма  Crazy
Аз да ви се оплача Никол ни изненада с 40 градуса температура ,беше по кротка през деня даже баща й се учуди вечерта ама аз викам ми расте нали днес е вече на 13месеца.И към 19ч взе да мрънка дадох АМ и заспа след около 30-40 мин я проверявам тя отвита и аз да я завия ми тя гори ,слагаме термометъра и 40 градуса.Съблякохме я обляхме я с хладка вода и дадохме Панадол -пи пак мляко заспа в 3ч през нощата същата история ,но 39.5 но тя и не искаше термометъра и не чакахме да писукне,та може и повече да е била.Този път не искаше и панадол та сложихме свещичка .Днес в 12ч на обяд пак с 38.8 и сложих свещичка ,сега няма висока ама да видим тази нощ как ще е.И толкова е спала днес до 11ч с едно събуждане в 7 да хапне и после в 13ч пак заспа че до 15.50ч когато пиша ...
Виж целия пост
# 119
Лимонче, много ме впечатли с тия говорещи книжки, не съм виждала до сега такива - харесаха ми, но да питам какво говорят все пак ии дали пеят???

Стефи, преди месец и ние така изкарахме 3 дни без никакви други оплаквания, само температура 39-40 градуса и после мина както си и беше дошла - какво беше това не разбрахме, хем и изследвания пуснахме и нищо - все чисти и нормални... бързо оздравяване ви желая Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия