АПРИЛчето се стяга под юргана - коремчето набъбнало на мама!

  • 27 632
  • 665
# 405
Мария92, на мен всички ми казваха че ще е момче. Бил ми остър коремът, ядяла съм определени неща. Аз не съм суеверна, не вярвам и на такива неща. От самото начало, казвах че ще е момиче и познах естествено.  Laughing Дори миналата седмица на ФМ, лекарката като каза пола, и аз само се обърнах и казах на супер убедения татко (че ще е момче) :"Казах ли ти"  Joy hahaha
Аз от няколко дни съм украсила вече, дори вчера приключих с цялостната украса. Време е да започна със сладките.  Grinning
Виж целия пост
# 406
ахха аз вярвам на ехографа най-много, видя се комплекта много ясно не може да се сбърка. Междудругото моя корем е остър  newsm78
Виж целия пост
# 407
Моят все още си е остър. На ФМ, ми казаха че бебка се е разположила в левият горен край и затова ми бил такъв корема. Както каза доки има място за още едно бебе, така се е свила милата, краката и са пред лицето. Joy
А щях да ви питам, няколко пъти ми повтори лекарката, че бебето е напречно разположено. Така и не ми обясни какво значи това, освен че трудно я виждала. Не намирам никакво инфо и в нета, на някоя от вас да си и казва ли такова нещо?
Виж целия пост
# 408
Ами напречно според мен е по ширината на корема, а не с главата надолу или нагоре. Мисля, че и при мен е така, по-скоро диагонално, защото усещам бутане долу вляво и горе вдясно. Според мен горе вдясно е главата и гръбчето. Мисля, че в 5-6 месец няма никакъв проблем в такова разположение , вече към 8-мия е добре да се ориентират подобаващо с главата надолу. Голямото ми момиче почти докрая си стоя с главата нагоре, и чак в началото 9-тия месец се обърна. Твърдят, че в 9-я вече им било много тясно, и вероятността да се обърнат намалявала, но явно не винаги е така.
Виж целия пост
# 409
Привет и от мен:)
Тъкмо излизам от болница, направиха ми серклажа, дано всичко е наред вече.

Monicaa, в пети месец положението на бебето няма голямо значение, тъй като има много време да се извърти. Моите и двамата бяха напречно на последния преглед, а седмица по-рано - и двамата главично. Главичнито предлежание е най-добрата позиция за естествено ражданe.

Zoribori, добре дошла!

Не вярвам на никакви суеверия за пола. Нито на таблици на маи, ацтеки и пр. Всичко са хромозомни комбинации.
Виж целия пост
# 410
Giada,Мohita, благодаря за бързите отговори.  Hug
Giada, да сега като се замисля точно така е разположена по ширината на корема ми.
Виж целия пост
# 411
МОХИТА Hugкак се чувстваш?щом си се прибрала,предполагам всичко е ок.казаха ли ти да спазваш нещо специално?лежане,хигиена,прегледи...?
Виж целия пост
# 412
На мен пък утре ще ми правят кръвопреливане.  ooooh! Миналата бременност това го пропуснахме,чак след раждането се наложи. Ама тая -не. Дано всичко е наред  Praynig
Виж целия пост
# 413
tikvi4ka, ще ти пиша на лични.
Виж целия пост
# 414
Лина, защо така се налага? Дано всичко е наред, стискам палци!  Peace
С първата ми бременност малкият се обърна още в шестия месец с главата надолу, сега ще видим как ще е  ...  newsm78
Виж целия пост
# 415
Моят все още си е остър. На ФМ, ми казаха че бебка се е разположила в левият горен край и затова ми бил такъв корема. Както каза доки има място за още едно бебе, така се е свила милата, краката и са пред лицето. Joy
А щях да ви питам, няколко пъти ми повтори лекарката, че бебето е напречно разположено. Така и не ми обясни какво значи това, освен че трудно я виждала. Не намирам никакво инфо и в нета, на някоя от вас да си и казва ли такова нещо?
Моите и двете са напречно разположени. На ФМ доц.Марков каза, че това при близнаци означава 100% секцио  newsm78. Нямало да се обърнат.. или вероятността да се обърнат била нищожна. Нещо такова ми говореше. Ама аз понеже и без друго съм си секцио по други медицински показания, толкова и го слушах  newsm78
Виж целия пост
# 416
На мен пък утре ще ми правят кръвопреливане.  ooooh! Миналата бременност това го пропуснахме,чак след раждането се наложи. Ама тая -не. Дава ано всичко е наред  Praynig
Защо това се налага? Успех, миличка Embarassed

Мохита, почивка сега и да те обгрижват Simple Smile

Суеверия или не, мъжкия сперматозоид е носител на Y хромозомата, която решава пола на бебето. Така че, ако има недоволни свекърви, да кажете, че нейното момче е виновно baby_neutral
Напречно и аз мисля, че е по ширината. И като стана дума, къде са ви бебетата? Моята мома все долу я усещам, под пъпа и така си седи, като се протяга усещам страничните връзки на корема ми да се разтягат, но само долу, под пъпа. В понеделник правих презентация, тогава чак някои разбраха, че съм бременна в 22 седмица, мислили, че съм преяла на обяд hahaha

Към мамите с по-големи деца: забелязвате ли промени в тях? Напия тотално се е променил, станал е лигав, мрънкащ, всеки ден е наказан за нещо, въобще ooooh!
Виж целия пост
# 417
Хемоглобина ми е 76. Аз съм с таласемия. Пробвахме с лекарства и храна,ама не стана. Предното влязох да го раждам с 82. А сега още в петия месец -76
Виж целия пост
# 418
Не вярвам в никакви суеверия, даже се ядосвам като ми кажат "не прави така, защото..." и следва нещо супер нелогично Crazy. За жалост покрай бременността и бебетата има толкова много суеверия, че те заливат отвсякъде. (само да не обидя някой сега, уважавам вярванията на другите, стига да не ми се налагат на мен Peace).
Мале Лина Shocked ужас. Дано помогне кръвопреливането и да не се налага друго до края Hug

Суеверия или не, мъжкия сперматозоид е носител на Y хромозомата, която решава пола на бебето. Така че, ако има недоволни свекърви, да кажете, че нейното момче е виновно baby_neutral
Даааа ама пък яйцеклетката решава кой сперматозоид да пусне Mr. Green, тааа и ние имаме поне малко пръст в решаването на пола Heart Eyes

А бъдещата каката си е доста мрънкаща напоследък, но не го свързвам с бебето. Тя все още не осъзнава какво точно предстои и се надявам да е просто период.
Виж целия пост
# 419
И моя бебок е напречно, осещам го от ляво и от дясно, а от няколко дни се е научил къде ми е пикочния мехур и го рита и него  hahaha, иначе започна да се вдига леко на горе усещам го малко под пъпа понякога

lina_bs ох милата, хайде да мине леко и да се вдигне хемоглобина

Иначе в някои суеверия няма смисъл на пръв поглед но като се замислиш се намира логика, примерно да не се простира вечер, ( понеже е хубаво слънце да ги хване дрехите да изгорат бацилите) бях ги чела някъде тези обяснения и е доста интересно Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия