АПРИЛчето се стяга под юргана - коремчето набъбнало на мама!

  • 27 632
  • 665
# 450
Когато родих първото си дете преди 7 години,бях само на 22 години. Живеех в малко село, без интернет, без абсолютно никакво представа как трябва да се гледа бебе. Бабите на моята улица бяха просто скандализирани като го изведох с количката на 20 дни–за 20 минутна разходка. Та това, че съм го солила е една от многото грешки, които съм правила. Никой не се ражда научен. Радвам се, че сега имам възможност да търся информация. И ще се радвам, ако някой друг сподели своя опит, какво ДА НЕ правим.  Grinning
Виж целия пост
# 451
amy_lee, знам че проблемът е преди всичко в моята глава и се опитвам да свикна с мисълта, че престоят в болница сам по себе си не е проблем, нооо... не е чак толкова лесно. Благодаря ви за подкрепата! В крайна сметка, каквото трябва, това ще правя.
Виж целия пост
# 452
amy_lee, знам че проблемът е преди всичко в моята глава и се опитвам да свикна с мисълта, че престоят в болница сам по себе си не е проблем, нооо... не е чак толкова лесно. Благодаря ви за подкрепата! В крайна сметка, каквото трябва, това ще правя.
Никак даже не е лесно. Напълно те разбирам. Стискам ти палци и се надявам всичко да мине по наи-добрия начин.  Hug
Виж целия пост
# 453
Estelitka, ами щом така са ти казали, явно за по-малко от 80 лв не се навиват да работят. Ако просто искаш стандартен преглед, опитай някой редовен АГ с по-хубава апаратура, може би във Вита?  newsm78

За съжаление, усещам че Фемина си го удрят на печалбарство от бременните, направили са си хубав бизнес и си го пазят. Но тъй като имам застрахова, съм ок с това. В противен случай доста щях да внимавам и избирам.

Като говорим за суеверия, се сетих какво ме караха да правя с първото дете - да давам подсладена вода заради жълтеницата. Това не е суеверие, по-скоро поостаряла практика, която педиатърката твърдо ме караше да изпълнявам. Но аз не я дадох тая сладка вода, и детето си се оправи за седмица по естествен път. Така че, доста неща имаме, върху които да мислим и решаваме...

Последно четох, че бебетата трябвало да лежат по гръб, а аз моето го слагах леко настрани, за да не се задави. Та сега ще трябва да разсъждавам и върху това...
Виж целия пост
# 454
Момичета винаги съм се чудила за тая сладка вода?!  newsm78 Нещо не разбирам, как за жълтеница?! Аз немога да си набия в ума, че е полезно захар, тая отрова, да се дава на новородени деца! С моя ген в кръвта му имам усещането, че така бих го обрекла на затлъстяване още преди да е имало шанса да започне да се храни с твърда храна!
Виж целия пост
# 455
ти давай му захар и после ще се чудиш що не спи и е неспокойно, ми то все едно е пило енергийна напитка, смятай  Shocked #Crazy newsm78

Аз за солта съм чувала от баби че циганите не ги къпели в сол и миришели много, пфф , имам чуство че ще споря с мама за това. Мен и свинската мас за новородено ме потресява, ужасно ми звучи, аз върху себе си не бих я сложила не пък върху бебе.

Виж целия пост
# 456
Ами няма как да е полезно да се дава захар на новородено, пък кой каквото иска да ми каже. Това вече не са суеврия а остарели практики, които за съжаление повечето педиатри препоръчват Crazy. Мен ме караха от 40 ден да захранвам със сок, а извинете, "той сока не е захранване" ooooh! (само му наливаш киселина направо в стомахчето и се чудиш после от къде са тия колики). Ама май ни е рано да коментираме тези неща още. Всяка майка да си преценява кой да слуша и кой не. Просто си имаите едно наум за повечето лекари и проверявайте на поне още едно място това което ви казват Peace
Виж целия пост
# 457
За сладката вода е вече отречена практика, доказано е чрез изследвания, че билирубинът (причинителя на физиологичната жълтеница) се изхвърля с изпражненията, т.е. е важно детето да консумира кърма/АМ, за да може да го изхвърли по-бързо. Тъй като капацитетът на стомахчето на новородените е изключително малък, подсладената вода заема мястото, което иначе би било отредено за кърмата и забавя възстановяването, вместо да го забърза. Но голяма част от българските лекари не са прочели почти нищо след като са завършили медицина (където пък се преподава по стари учебници), поради което новите изследвания са ги подминали....
В случая на Giada детето се е оправило въпреки сладката вода, а не поради нея.
Виж целия пост
# 458
Аз съм истинска късметлийка, че съм заобиколена с интелигентни хора, които не си натякват мнението. Така, че съм абсолютно спокойна в тази насока. Първият път викахме нашите за къпането, че ММ много се притесняваше, ама сега ...  Naughty Аз също щях да казвам, че тези бабешки истории са абсолютни дивотии, включително мазането със свинска мас ...  Shocked Ама наистина пак ще си говорим напролет.  Peace
Виж целия пост
# 459
Ъъъ, видях каква глупост съм написала, даже не ви дочетох, че ме досрамя - НЕ я дадох тая захар  Blush исках да кажа. Сега се връщам да ви видя коментарите
Виж целия пост
# 460
абе така е ще видим на пролет, колко ще сме отчаяни и какво ще правим. Rolling Eyes Laughing За справка моя братовчедка беше давала на новороденото чай от стар лук за колики  Shocked Shocked лошо ми стана, тук и майка ми и каза ама ти луда ли си, аз не си представям такова нещо да пия не пък на новородено.

Мен туй къпането ми се вижда много сложно, гледах клипчета и много ме страх  Embarassed
Виж целия пост
# 461
Мен туй къпането ми се вижда много сложно, гледах клипчета и много ме страх  Embarassed
Можеш да помолиш акушерките в болницата да ти покажат като го къпят Hug. Ние първоначално даже не пълнихме ваничка, а направо под мивката в банята Mr. Green. Педиатърката ни беше показала много лесен начин как да държиш бебето с една ръка, а с другата да сапунисваш и плакнеш Wink. Отстрани изглежда по сложно, отколкото е Hug
Виж целия пост
# 462
Еее Маце това за чая от стар лук направо ме разби  Joy  Ние тук си се учудваме, но по малките населени места из България сигурно все още се практикуват разни щуротии.. Горките родилки, или по-скоро горките бебета  Tired
Миналата бременност трябваше и аз да постъпя замалко в болница, беше ми за първи път и беше наистина ужасно за мен.. Чувствах се като в затвор, плаках си всеки ден  Laughing  Но слава Богу, това беше само първият път  Peace  Преди раждането висях една седмица и после 3 дена след раждането, нямах такива проблеми, лафихме си с другите момичета, разхождахме се нагоре-надолу и въобще не съм имала наченки на плач  Laughing  Е, със сигурност си е най-добре вкъщи, но всичко минава  Peace
Аз съм харесала едно легло в продавалника, около 500лв. е, ново е сигурно към 1000.. Сега се почва с чуденето да го взимам ли, да не го ли взимам..  Crazy
Виж целия пост
# 463
Estelitka, ами щом така са ти казали, явно за по-малко от 80 лв не се навиват да работят. Ако просто искаш стандартен преглед, опитай някой редовен АГ с по-хубава апаратура, може би във Вита?  newsm78

За съжаление, усещам че Фемина си го удрят на печалбарство от бременните, направили са си хубав бизнес и си го пазят. Но тъй като имам застрахова, съм ок с това. В противен случай доста щях да внимавам и избирам.


Да, аз така направих, записах се в Шерев..просто се чудех дали е истина, че не правят стандартни прегледи или просто лелята на телефона беше станала накриво Simple Smile А за печалбарството го усетих на първата ФМ, когато доц. Димитрова си промени тона като разбра, че няма да си правя БХС при тях...директно за втората ФМ смених мед. център да не се ядосвам Simple Smile Е явно има и човечни доктори, аз не попаднах.
От бабините неща нищо не съм пробвала/правила на детето. Чета съвременни статии и препоръки на  ЛЛЛ, НАПК и СЗО  Peace
Виж целия пост
# 464
Ейми то сигурно не е толкова сложно, аз се радвам че взехме за банята голяма мивка от Икеа такава дето и от страни можеш да оставяш много неща та се надявам да мога да се мием там, ама пусто страх от неизвестното Simple Smile

estelitka Ти пък от толкова частни хубави болници във Фемина за проследяване. Имаш Щерев, Надежда, Вита, Токуда за Софиямед чувам хубави неща и е доста евтино и по ЗК даже преглеждат, Свети Лазар, където имаш и вариянт за болничен престой и раждане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия