Survivor Камбоджа - Сезон 5, Тема 13 (3.12-9.12)

  • 53 559
  • 1 166
# 1 020
 hahaha Ох, бе!
Боли ме коремът от вас, ще изгоните Митака и останалите участници с вогонската си поезия... Joy
Виж целия пост
# 1 021
Ох, ще почина!  hahaha
Виж целия пост
# 1 022
Какъв поетичен талант струи в последните страници
Трябва да се напишат стихове за всички обаче.Или поне за финалистите
може и стихосбирка да се издаде


Виж целия пост
# 1 023
И аз съм пропуснала да пиша тогава, и аз като Веско съжалявам.
Мери Ан довечера ще седна да напиша едно стихотворение за Митко  hahaha
Не си казала досега, че искаш   Joy

Аз вече съм написал едно стихотворение вдъхновено от Йори  Laughing.

Не се шегувам.

В него няма "Ех", има едно "ах", но може и да го махна Simple Smile


Давай го.
Обещавам, че няма да се смея....много, нито да си скубя косите.
Не се шегувам.

Ами не знам, чак толкова бързо да блесна като форумния откачалник. Все пак тъкмо наскоро дойдох.

Пък и ме е срам.
Виж целия пост
# 1 024
 

Малката Коала на Бога пристана,
но на финала нещо се задърпа,
ама то защото Занев се опърпа
с викове сърдити той си я подгони
ама почна да се  чуди що изгони Йори

(търпи редакция, ама от моя наивитет толкова)

Виж целия пост
# 1 025

 doh
Някой май е с.....палаво настроение днес. smile3558
[/quote]


Макар и баба с очила ... и ний сме хора и имаме спомении .... ех! Embarassed
Виж целия пост
# 1 026
И аз съм пропуснала да пиша тогава, и аз като Веско съжалявам.
Мери Ан довечера ще седна да напиша едно стихотворение за Митко  hahaha
Не си казала досега, че искаш   Joy

Аз вече съм написал едно стихотворение вдъхновено от Йори  Laughing.

Не се шегувам.

В него няма "Ех", има едно "ах", но може и да го махна Simple Smile


Давай го.
Обещавам, че няма да се смея....много, нито да си скубя косите.
Не се шегувам.

Ами не знам, чак толкова бързо да блесна като форумния откачалник. Все пак тъкмо наскоро дойдох.

Пък и ме е срам.
Grinning Ти тъкмо дойде, ама след броени дни ще трябва да си ходиш Sunglasses, щото сезонът свършва. Както и ние.
Така че не го мисли, а и след последните творения със...леко еротичен привкус няма как да те е срам.
Ще те оценим по достойнство, е, може и да отнесеш някой майтап, но надявам се разбра, че сме добронамерени. Flutter
Виж целия пост
# 1 027
И аз съм пропуснала да пиша тогава, и аз като Веско съжалявам.
Мери Ан довечера ще седна да напиша едно стихотворение за Митко  hahaha
Не си казала досега, че искаш   Joy

Аз вече съм написал едно стихотворение вдъхновено от Йори  Laughing.

Не се шегувам.

В него няма "Ех", има едно "ах", но може и да го махна Simple Smile


Давай го.
Обещавам, че няма да се смея....много, нито да си скубя косите.
Не се шегувам.

Ами не знам, чак толкова бързо да блесна като форумния откачалник. Все пак тъкмо наскоро дойдох.

Пък и ме е срам.
Grinning Ти тъкмо дойде, ама след броени дни ще трябва да си ходиш Sunglasses, щото сезонът свършва. Както и ние.
Така че не го мисли, а и след последните творения със...леко еротичен привкус няма как да те е срам.
Ще те оценим по достойнство, е, може и да отнесеш някой майтап, но надявам се разбра, че сме добронамерени. Flutter

Ами в крайна сметка, какво пък. По принцип като пиша такива  неща са съвсем искрено, не някаква пародия или подигравка (освен ако съвсем целенасочено не съм се стремял към пародия, което не е така в конкретния случай).

Айде, като за  начало ще пусна само част от стихотворението. Няколко пояснения само първо. Като цяло е в свободен стих, тук там има примеси с по-традиционна поезия, тъй да се каже. Така че нарочно е без пунктуация. Заглавито е всъщност две заглавия, така някак се допълва стихотворнието. В заглавието има а.ка., което е съкращение от английски: also known as. Това се превежда буквално "известно още като", "наричано още". Естествено, прекарано през български добива и други конотации.

В първият ред "дОйде" нарочно съм сложил О-то да е главно, за да подчертая, че ударението пада на тази сричка. Просто сега не ми се търсеше да го пиша с програма, в която има символа за ударение. Бях го написал на един лист (по принцип така си драскам стихотворения), та го нямах набрано и сега го преписах направо тук.



       телевизионно (а.к.а. самотно 3)

когато дОйде
образът ти
животът ми
е тапети без стени

трептят отблясъците ти
на усмивки и извивки
учестяват дишането ми
и полъхът му
разлюлява
хартиения параван
от невъзможности

къде да се подпра

в липсата на ответности
блещукащите ти мигли
прецеждат
погледа ми
в неуловими измерения
от създадени представи

цветовете са отминали
за теб са живи спомени
за мене са кутия
без допирни точки

--------

Това е малко по-малко от половината стихотворение.
Виж целия пост
# 1 028
 Thinking Първо, адмирации за смелостта. Наистина.
Не било толкова страшно.
Второ, ти сигурен ли си, че не харесваш Йорданка като жена повече, отколкото като играч?
И трето,
Цитат
(а.к.а. самотно 3)

- 3 защо?
Виж целия пост
# 1 029
swamp of nothing

Браво ,много е хубаво
Виж целия пост
# 1 030
Аз малко тройката не разбирам, затова и го попитах, но като човек, който умее да влиза на другите под кожата и да ги "чете" bowuu смятам, че има намесени искрени чувства тук.
Което не е нещо ненормално, напротив.
И сега също съвсем сериозно, и аз бих написала нещо на Карамазов, ама не ми се удава да творя в стихотворна форма. Дори и за майтап, пак някоя глупост ще сътворя. ooooh!
Виж целия пост
# 1 031
Thinking Първо, адмирации за смелостта. Наистина.
Не било толкова страшно.
Второ, ти сигурен ли си, че не харесваш Йорданка като жена повече, отколкото като играч?
И трето,
Цитат
(а.к.а. самотно 3)

- 3 защо?

Обяснението за 3-ката в заглавието е съвсем просто. Имам други две стихотворение със заглавие "самотно" писани доста преди това и несвързани с него, освен по заглавие и настроение. Това е просто моя си приумица да им слагам такива номера. Някакъв вид връзка създавам между стихотворенията, които имат нещо общо като тематика. А е и един вид заигравка с всичките какви ли не номерации, които ни заливат отвсякъде в съвременния ни свят.

Йори я харесвам и като жена и като играч. В случая малко я използвах и като муза за една по-обща идея за това как може да влияе телевизията и самоизградената идеална представа за някакъв човек, когато се намираш в някакво по-особено състояние. Както и за все по-голямото отдалечаване между хората и увеличаващата ни се неспособност за близост в технологичния свят.

Останалата част от стихотворението е доста по-сантиметална между другото, и леко еротична Simple Smile. Ще го пусна цялото със всички тия коментари и пояснения в пакет малко по-късно вечерта или утре, че сега точно нямам време.
Виж целия пост
# 1 032
От това стихотворение за Митко ми е почти толкова неудобно, колкото като обсъждахме пакета му  Mr. Green

Обаче по внимателно защото почнах да ревнувам вече  Mr. Green Naughty
Виж целия пост
# 1 033
 

  swamp of nothing   
Трябваше да се включиш по-рано в темата.
Би бил интересен събеседник, дори и малко....нестандартен. Peace
Виж целия пост
# 1 034
Четох, четох, четох, нямате изчитане от снощи насам. Набързо да се обадя и аз:


А ето какво пише в анонса:
Цитат
Предстоящата игра ще определи първия от тримата финалисти в Survivor. А изискванията към него стават все по-високи - бързина, баланс, памет, концентрация и математика ще донесат триумф и шанс за титлата „единствения оцелял” на по-добрия от всички.

Къде виждаш Занев на бързина и баланс?

bigfish, може на математиката да навакса Mr. Green

Абстрахирайте се от победите на Занев
Искате ли да приличате на него като характер и поведение ,искате ли такъв човек сред приятелите си и обкръжението ви
Може и момичетата да си кажат мнението-дали иска такъв мъж около себе си не зависимо като колега ,приятел или връзка

djoleva, въпреки че му симпатизирам още от миналия сезон, като характер вероятно нямам много общо с него. Харесва ми хъса, енергията и устрема, с които се хвърля в предизвикателства. Мисля, че действа доста първосигнално - не обичам аз непремислени работи, но плюс на такава емоционалност е, че което му е на сърцето, това му е и на лицето. Не се олицетворявам с образите от телевизора, дори и да не одобрявам постъпка или поведение, но както някой каза, като съм казала, че ще го подкрепям, ще го подкрепям. Дето се казва, може да съм тъпа, ама за сметка на това съм упорита.  Twisted Evil
Дали да приема човек като него в обкръжението си - не мога да кажа като не го познавам. Но ако в крайна сметка се окаже добър приятел защо не.
По въпроса с прословутата му избухливост само искам да добавя, че съм живяла с избухлив човек - сестра ми. Аз съм Скорпион, тя е Лъв - пали за секунди, избухва като вулкан, изпепелява с думи и те помита като лава. Ако направиш грешката да се ядосаш и ти... Лошо. И след пет минути или там, когато и мине, се смее, прегръща и целува, все едно нищо не е било. Всичко е забравено, и грам лошо чувство не е останало. И аз страшно много си я обичам, въпреки че е избухлива и точно тази и черта ме вбесява зверски, ама зверски много!
И без съмнение, ако с такъв властен или избухлив мъж имам връзка, ще играем реалити, в което накрая ще остане само един: последният овдовял!  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия