Иии Февруарския бебевалеж започна ! :)

  • 54 191
  • 632
# 375
Относно коремите и аз да си кажа в 38 г.с. съм корема ми е голям, високо щръкнал-всеки който ме види ми вика вместо да слиза на долу все по напред отива, а то не остана много до термин. Като цяло съм качила 12 кг. до сега основно на корем и на гърди Laughing надявам се след като родя да не ми останат много килограми за сваляне Sunglasses А бебока продължава да си расте и въобще не мисли за майка си, вече е 3 600 кг. според ехографа и както върви може да чукне 4 кг.,доктора ми се смее и ми вика да му мисля как ще го раждам Grinning

За киселините ще ви кажа на мен какво ми помага, научих го от етърва ми когато беше бременна. Топченце прополис с ракия имам в едно шишенце от минерална вода, доста е престояло вече и прополиса е направил ракията тъмна, когато имам киселини отпивам една глъдка и ми минава. Иначе съм взимала и талцид на хапчета, но ми е много отвратителен и особен ефект от него не съм видяла.

За козметиката и аз се чудих доста дълго време и от това което четох за различните марки май се спрях на Бюбхен, но това е за по нататък, смятам първия месец да не ползвам никаква козметика, за да не се изсушава кожичката и да го мажа с пречистена мас, поне е натурален продукт.
Виж целия пост
# 376
elip79, добре дошла! С нашия малкия батко разликата ще е също 7г и нещо. Simple Smile За мен Томи типи са по-добри шишета от Авент (с приемното бебе смених много шишета), въпреки че Авент с новото шише е по-добре. Медела сякаш измества вече помпата на Авент, поне аз се спрях на нея. За козметиката и по-старите марки си вървят - Нивеа, Мустела, Бюбхен, има и нови, включително български. На лекциите напоследък дават мостри на Бебино, или нещо такова, бълг. бебешко олио, мазах си тумбака и ми хареса. Много харесвам козметиката на ДМ (не само бебешката), на по-ниски цени са повечето, но са правени в немско и качеството е много добро. Памперсите им също, мокри кърпи, АМ... Само кремът за дупе не бих повторила, с времето като пресечен стана, водата се отделяше от мазните съставки.
Виж целия пост
# 377
За киселините - вече 2м спя, когато мога да спя, полуседнала на 5-6 възглавници. Гавискон ми помагаше, но вече не. При мен има и болка понякога, дразнене на стомаха, рефлукс - връщане на стомашен сок. Цяла бременност ме мъчи стомаха, заради липсата на жлъчка, затова и съм се разбързала да раждам, пък дано е скоро, че се измъчих.
Виж целия пост
# 378
по принцип не живея в бг но всичко от там сьм си взела ...шишенцата са ми на авент пак вече когато ги пробваме ще ги видим колко са добри...да попитам когато сте в родилното за бебето каква вжда изискват ...би трябвало да е спецялна за бебета или те си ти я дават??
Виж целия пост
# 379
Киселините не са спирали от началото на бременността , че и придружени с връщане честичко.
Каквото и да ям , каквото и да пия е все тая - още мъничко остава ще изтърпим заради бебоците.
elip79 Добре дошла . Моите деца ще имат 10 години разлика , позабравила съм ,но се надявам да вляза бързо в час .
Шишета ще ползвам на чико както с баткото - просто ММ реши той да ги избира и купува .Козметиката е пак на Чико засега - после ще видим.
Корема ми уж всички казват ,че е голям , според акушерката бебето ще е голямо , а според д-ра оня ден ще е 3кг.Ще видим кой ще е познал като дойде бебчо.
Виж целия пост
# 380
моят корем беше много малък, в гръб изобщо не ми личеше че съм бременна (само по дупето и 23те кг, които качих). До края на 7мия месец приличах на преяла...но това хич не попречи да се роди 3500 Simple Smile
Виж целия пост
# 381
Я и аз да се запиша да ви следя,  че наближаваме и ние с бебка... Wink
Виж целия пост
# 382
Здравейте момичета
Вчера на 23.01.2015 в 21часа се родиха и моите момичета
Мелиса и Мелина. Първа се роди Мелиса-47см и 2,200кг и Мелина отново 47 см и 2,354. В болница сме нямат нужда от кувьоз Simple Smile Родих естествено,като контракциите ми започнаха още от 20часа.
Ще пиша по подробно като се приберем вкъщи,целувки от нас Simple Smile Надявам се да ни изпишат на 29.
Виж целия пост
# 383
mama evgenia, да са ти живи и здрави маките принцески, и вие с таткото покрай тях - да им се радвате и грижите за тях.

Аз със баткото имах мнохо киселини, сега е по поносимо но забелязах, че опредлено трябва да се внимава какво и колко се яде. Поне при мен това оправи нещатата - избягвайки някои храни и по малкото количество. На мен ми помагат лютите дъвки.

А за мамите с второ детенце - попаднах на една тема за имената на двете деца да си отиват. Стана ми интересно Simple Smile вие какво мислите по въпроса, не че не сме измислили имена вече.
Виж целия пост
# 384
mama Evgenia честити ви бебки! Simple Smile Да са живи и здрави малките принцеси, а вие много да ги слушате !!!!
Виж целия пост
# 385
Здравейте момичета
Вчера на 23.01.2015 в 21часа се родиха и моите момичета
Мелиса и Мелина. Първа се роди Мелиса-47см и 2,200кг и Мелина отново 47 см и 2,354. В болница сме нямат нужда от кувьоз Simple Smile Родих естествено,като контракциите ми започнаха още от 20часа.
Ще пиша по подробно като се приберем вкъщи,целувки от нас Simple Smile Надявам се да ни изпишат на 29.
Честито!!! Да са ти живи и здрави малките принцеси и много да ви радват Simple Smile
Виж целия пост
# 386
Честити принцеси да са ви живо и здрави и се възхищавам за едтественото раждане
Виж целия пост
# 387
Честито да са ви живи и  здрави бебките  и много да ви радват.
Виж целия пост
# 388
Здравейте момичета
Вчера на 23.01.2015 в 21часа се родиха и моите момичета
Мелиса и Мелина. Първа се роди Мелиса-47см и 2,200кг и Мелина отново 47 см и 2,354. В болница сме нямат нужда от кувьоз Simple Smile Родих естествено,като контракциите ми започнаха още от 20часа.
Ще пиша по подробно като се приберем вкъщи,целувки от нас Simple Smile Надявам се да ни изпишат на 29.
Да са живи и здрави и много да ви радват! На теб пожелавам бързо възстановяване! Адмирации за естественото раждане иочакваме подробности  Hug
Виж целия пост
# 389
Благодаря ви  Hug Дано и вие скоро да гушкате здрави бебчета  newsm30
Аня тези неща ми ги искаха в болницата в Етрополе. Освен тези неща има и сак с допълнителни принадлежности.
Честито на мама Евгения. Да са живи и здрави бебчетата, а мама бързо да се възстановява  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия