Ето, че годината почти отмина, а МАРТЕНЧЕТО влезе в последната третина! - тема 5

  • 37 218
  • 706
# 360
Ако всичко е наред мисля за Нова година да сме на заведение,въпреки че да ме пита човек какво ще правя там - ще се лигавя на чаша,две вино  цяла вечер, а и нямам какво да облека,още се мъкна със старите дрехи,купих си само една по-широка туника,но официалните ми рокли ми стоят ужасно смешно! Grinning
Виж целия пост
# 361
magito1986 и седмачета раждат някои дами  Peace , аз или тази седмица (31г.с.) или другата (32 г.с.) влизам в 8-ми месец. Искам да ми е подготвен багажа, н се знае кога и как ще започне раждане, може да съм сама с детето и да нямам време да спретна сака. Simple Smile
   Не вярвам в суеверия никакви и предпочитам сама да избера , купя, изпера и подготвя дрешките и принадлежностите за бебето. Имам изисквания към материя и модел, вид закопчаване и т.н., не всичко , което се предлага на пазара ми харесва и за да избегна пълен гардероб с нови и неупотребявани дрешки, предпочитам сама да си свърша работата. Simple Smile  Бабите... хм.. едната ( майка ми ), най-вероятно ще е затрупана от работа  в периода 10 февруари-8 март  и не искам да я товаря и с пазарене, ако мога да го свърша преди това сама. Свекървата.. хм.. дълга тема е там, не бих й доверила покупката на тези неща, прането им и носенето им в болницата при мен, съпруга ми ще се грижи за дъщеря ни и ще са неразделни в дните, които прекарам в болницата. Знам какво е да обикаляш магазини с малко дете и не мисля да му го причинявам  Laughing Laughing Laughing
  А относно " Не е хубаво да се купува нещо предварително!" , никой до сега не ми е дал ясен, точен и смислен отговор - ЗАЩО???  Simple Smile
Виж целия пост
# 362
като сте толкова за "едното време' аджеба как пък ползвате компютри, интернет, смартфони
аман от тез глупости, честно ...
точно като непостещите да слагат постно на Бъдни вечер или да обикалят на Великден сте ми Simple Smile))))))

млади хора уж пък ... очаквам някой да се включи с осоляването и зехтина ...
да ви кажа- едно време моята баба например с нищо не е мазала децата си, нито ги е солила- оживяли са и без да ги мариноват
и моите и те така
Виж целия пост
# 363
ShySun много ми хареса изказването ти. ЕВАЛА !!!Вече почвам да се изнервям как всички ми обясняват колко е рано да се купуват неща за бебето.Еми на мен не ми дреме вече имам всичко необходимо освен кошарата и количката (които са избрани,просто не са купени).И въпреки,че съм по-назад от теб (28г.с.) вече мисля да си приготвя багажа.Нищо не се знае всичко може да се случи,а и в крайна сметка нито вода иска,нито хляб и до последно да стои не му пречи.Просто съм от тези които не могат да чакат последния момент,или някой друг да ми избира нещата.А относно суеверията мисля да изкажа своето мнение,че вече са ми малко в повече.Едно време не е имало видеозони и така нататък.Не се е знаело дали всичко е наред с бебето и т.н.Но извинявам се за израза,но дори и да се случи нещо(недай си боже) това,че някой е купил нещо не значи,че го е предизвикал по някакъв начин.Хората навън празнуват още преди бебето да се роди и организират парти с подаръци.Така,че мили мами всеки е свободен да вярва в каквото иска,но за мен всичко около бременността е прекалено.Няма как да спазвате всички суеверия,а ако искате да пробвате трябва само да лежите дори и да няма причина  bowuu
Виж целия пост
# 364
Дай сега да  си кажа, че каквото и да се случи ( дори и  трагичен край) превръзки за родилки ще ви трябват, ще ви трябват и чехли за болницата, и нощница/пижама, чашка, прибори и т.н. Дори и родено седмаче - пак му трябват памперси, и мокри кърпи (най-вероятно), а на вас  крем за зърна и подплънки за кърмачка.. И тъй като не искам някой да ми цъфне с гаден Гермастан ( лично мнение), дето трябва да го мия всеки път, щото го е домързяло да ми потърси ланолин в съседната аптека, си пазаря сама !

Най-честото оправдание, защо не трябвало да се пазари предварително е : " Ами не знаеш какво може да се случи. Да не би после нещо да ти напомня за загубено бебе.." , сякаш ако не видя бебешка дрешка няма да се сетя, че съм загубила бебе!!!!  Rolling Eyes   Ей така, като изляза от болницата мигом ще забравя какво се е случило. Негативи малко, но предполагам всяка от нас  се е замисляла и за такъв развой.  Flutter  

Друг е въпроса с това, как близки и роднини, приятели все купуват за бебето "..по-големичко, да му става по-дълго..Shocked Shocked Shocked  Ей , затова дъщеря ми имаше 3 подарени космонавта, които изобщо не бяха слагани, като размер й станаха лятото !!!  Това при положение, че се бяха консултирали с мен по телефона какъв размер да купят, и пак на своя глава купували те " по-големичко". Голяма тъпотия.. размер 6-9 месеца не се носи  по-дълго от размер 3-6 месеца..
Виж целия пост
# 365
И аз започнах да се изнервям покрай репликите на ММ - "има време, рано е"!
Ние освен количка и няколко дрешки нямаме абсолютно нищо, а терминът ми е на съвсем в началото на март - 4 март. Искам да съм подготвена, да имам всичко, а не за един ден да трябва да натрупам всичко необходимо и да купувам първото видяно.
Но и не върви сама да ходя да пазарувам и да мъкна ванички, одеала, чаршафи и прочие..
Той милия е страшно спокоен, че има цели 2 месеца пред него и си мисли, че като по часовник юнакът ще се появи на 4 ooooh! даже се стяга за ски ваканция.. като нищо ще е на някой връх и няма и да е разбрал, че се е появило бебето!

Та така, пооплаках се Hug ..

Желая ви весело посрещане на НГ, без проблеми само с приятни емоции!
Виж целия пост
# 366
мислех си,че само аз ги имам тия дертове  Confused много се изнервям с това " има време "  #Cussing out чак ме гледат с възмущение "ами ако стане нещо"  #Cussing out
Виж целия пост
# 367
RomanceMss и моя беше така  #Cussing out ,ама малко по-малко го обработих за по-рано родените бебета,затова,че ще трябва да обикаля после с майка си да купува всичко сам и се съгласи  Twisted Evil .Моя мъж изпада в ужас когато трябва да се ходи по магазините  hahaha. И наистина може да е песимистично ShySun,но не е невъзможно.При нещо такова нито ще жаля изхарчените пари,нито ще забравя по-бързо ако край мен няма нищо.С извинение не искам да навявам никой на такива мисли ,но свекърва ми е загубила бебче в 6-тия месец ами още и се насълзяват очите като се сети,а са минали 30 години
Виж целия пост
# 368
Добро утро, малко песимистична тема сте захванали, но уви това си е действителността и сте прави. Все по-често си повтарям няма време и си набелязвам всичко нужно. Мъжът ми се отказа да ми повтаря, че е рано и каза взимай каквото искаш и най-накрая има мир вкъщи  Simple Smile
Виж целия пост
# 369
Мъжът ми се отказа да ми повтаря, че е рано и каза взимай каквото искаш и най-накрая има мир вкъщи  Simple Smile

Умен мъж  Laughing

Аз малко да отклоня темата към по-прозаични въпроси Simple Smile Болнични някой получи ли? За ноември имам предвид? Аз още не съм, на "обработва се" сме си от преди Коледа  Thinking
Виж целия пост
# 370
И аз съм на обработване все още,но моя е подаден чак на 15.12
Виж целия пост
# 371
Добър ден

На мен ми изплатиха болничния за ноември, още към 20-22 някъде.

Сетих се за дезинфекцията, рафтчетата в гардероба дали ще стане и със спирт да дезинфекцирам  newsm78

За покупките, каквото има да става ще стане, независимо дали има купени неща или не  Peace
Ако се случи най-лошото, нищо няма да заличи случилото се или да облекчи болката  Rolling Eyes
Аз също смятам началото на другия месец да подготвя багажа си.
Мен само едно ме "тревожи" ако може така да се каже, да не се окаже все пак, че не е девойка, глупаво ама често си го мисля, въпреки, че до сега все момиче са ми казвали, луда работа съм  Joy

Виж целия пост
# 372
Момичета, вие избрахте ли си педиатър? Аз съм се зачела във форуми от два дни, но ми е трудно да избера при толкова противоречиви мнения.
Виж целия пост
# 373
Мъжът ми се отказа да ми повтаря, че е рано и каза взимай каквото искаш и най-накрая има мир вкъщи  Simple Smile

Умен мъж  Laughing

Аз малко да отклоня темата към по-прозаични въпроси Simple Smile Болнични някой получи ли? За ноември имам предвид? Аз още не съм, на "обработва се" сме си от преди Коледа  Thinking

И при мен няма превод, надявах се да е днес, но едва ли.
Виж целия пост
# 374
Аз рових,но за Бургас мненията са доста малко и ми е трудно да се ориентирам към някой конкретен  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия