Домакини 46 / Коледа на вратата чука, идва година на здраве и сполука

  • 45 973
  • 726
# 540
Лека нощ, момичета!



Блу  да ти е жива и здрава щерката !  bouquet
Виж целия пост
# 541

Добро утро!

И аз не съм качила по празниците. Даже влязох в едни дънки дето преди месец не можех най-горното копче да им закопчая. Тях само зимата ги обувам, че са много дълбоки и единствените ми които са ми на талията. Зимата ходя огащена до под мишниците  hahaha

Сигурно с подсладено мляко ще сиропирам. Копмоти имам, но в шоколада ще има банани и не знам на какъв друг плод от компотите да има вкус  newsm78
Ром и кафе отпадат, заради децата. Шефа със сигурност ще яде, а и сестра ми ще мине с детето сигурно през нас, а не през клубчето, а племенника е на година и малко. Ако изобщо му дадат да яде де

Ще го оставя да си изстине на спокойствие сувертюра, без да го слагам в хладилника

Мъж на работа, дете на градина, днес само тортата имам да направя и да си нарисувам нещо на ноктите, че утре шефа ще си е вкъщи.

Хубав ден на всички  Hug
Виж целия пост
# 542
Добро утро  Hug
И аз като Ма ко - всички на работа, Ванко на градина, сама съм с Дея и си се наслаждавам на тишината. Че две седмици направо ми се увидяха с толкова народ покрай мене.
Мм замина сутринта с такова нежелание, изобщо не му се почва на това място, но....за сега няма друг начин. След цели 9 месеца вкъщи, сега не знам колко време ще им да са адаптира  ooooh!
Диета да ви кажа аз не мога да пазя. Или гладувам като куче, или ям като за световно, средно положение няма  ooooh! Не мога да следя калории, да си готвя само за мен, да ям по една ябълка и половина......Не е за мен туй нещо  Naughty Затова съм и такова прасе де. Обаче малко преди да забременея с Дея така се бях вталила, ммммм чудна бях станала. Без диети, без повече движение, ей така от нищото. Та и сега се надявам някак от само себе си да започна да свалям  Whistling Да видим  дали ще ме огрее, но...блажени са верующите   Praynig
Виж целия пост
# 543
Добро утро и от мен!

Наскоро се събудих, закусихме и след 10-на минути излизаме - пазаруване, малко да се поразходя из МОЛа. Една седмица не съм излизала.

Ще трябва тази седмица да намалявам съня на Петьо, че ляга след 12, става към 12
Виж целия пост
# 544
Добро утро   bouquet
Ма ко страхотно кафенце! Тази статия е специално за теб за водата
Скрит текст:
На 5 януари отбелязваме Попова Коледа (ден преди Богоявление - Йордановден). Празникът е наричан още Зимен Кръстовден, Кръста, Водокръст, Водокръщи.
Народът вярва, че на този ден се пропъждат т.нар. "мръсни дни", които започват на 25 декември и свършват на Кръстовден. В българските вярвания се смята, че през тези дни има космически хаос и демонични сили бродят по земята. В християнския смисъл това са "некръстените" дни, в който новородения Исус Христос не е получил все още Светото Кръщене.
През деня в църквата се отслужва служба, попът кръщава водата като в нея пуска кръст. После със светената вода и китка босилек той ръси къщата за да изгони лоши, нечисти сили и болест от нея. Домакините слагат паричка в котлето със свещена вода. На другия ден същия кръст, попът хвърля в река или водоем.
Наричан още Водокръщи, този ден е първия от поредица водни обреди, които по начало са много сходни. Втория и третия са Йордановден и Ивановден, чиито "водни имена" на места се наричат мъжка Водица и женска Водица.
Смята се, че в нощта на Зимния Кръстовден срещу Йордановден, небето се отваря, но само праведните могат да го видят и пожелаят ли си нещо ще се сбъдне.
Вярва се, че на този ден животните и птиците проговарят с човешки глас, а всички реки и поточета спират за миг за да се пречистят и потекат отново. В Родопите смятат, че в тази нощ ветровете се бият помежду си.
На места в Югоизточна и Северна България на този ден по домовете ходят "совойници". Те са неженени моми облечени като булка и младоженец. В себе си носят китка босилек и мълчана вода, ръсят домовете на домакините и с песни наричат за здраве и късмет всеки в семейството. Придружени са подобно на коледарите от по-малки момичета, които носят торбите с подаръците, с които са дарени совойниците: дребни пари, брашно, плодове, орехи, сланина, лук.
Трапезата на Попова Коледа е постна: боб, постно зеле, постни сарми, плодове. На места, както на Коледа, се прави обредна пита с пара.
Когато говорих с мама и нейния разказ се покрива донякъде със статията, като прибавим и че на Иванов ден се къпят младите зетьове - тези дето са се оженили предната година.
Тити като написа за ваканцията и аз проверявах  Joy После се усетих, че в различните райони ваканциите са различни  Joy Кога пътуваш за бг?
Марче пиши ме и мен в тефтера за режим след 7-ми  Joy
Лус трудно е с плодовете и зеленчуците зимата. Тук има огромен избор и като цена е поносимо, ама пусто нямат вкус - единственно ми харесват ябълки, круши, портокали и гроздето от Южна Африка.
Вио като спреш да кърмиш и ще свалиш  Peace Родих на 37г, качих 18кг и като спрях да кърмя бях -25кг - направо щраках по завоите  Joy без никакъв режим и диета. Сега обаче нещата загрубяха - явно с напредване на възрастта трябва да се намаля количеството храна, че и активноста не е толкова голяма и става трудно...
Днес съм решилада се пречиствам  Joy Направих 1л. зелен чай +лимон и като изстине - в хладилника. Мисля да съм на плодове и салати + много вода, Решила съм да си правя и парна баня с маска на лицето и косата и едно дъъъълго къпане  hahaha
Виж целия пост
# 545
А добър ден! Върнах се от работа - днес имам само 4 часа, което е добре като за първи ден. Обаче станах в 6, в 7 ситнех по малките улички като начинаеща фигуристка и се молех да не се изльоскам с цялото си величие - и на ширина, и на дължина Mr. Green А диета започнах от вчера - моята стара приятелка - 90-дневната. Имам две успешни врътки с нея, ама пуста лакомия...Лошото е, че преди няколко месеца опитах пак да я завъртя, но нямах нищо свалено след първите 30 дни и я спрях, та дано пак да не стане така.
Калинче, успех с чая, а от 7 нали и други ще се включите към гладните редици, та да се подкрепяме.
Виж целия пост
# 546
Привет! Изпратих ММ на работа, заведох детето на училище, заредих една пералня, сгънах дрехите от предната, сега малко почивка.
Момичета, благодаря ви за милите пожелания за моето дете! Heart Eyes Разходихме се, избра си много скромен подарък, черпихме се с пица, после в друг магазин за още един подарък и се прибрахме у нас да духа свещичките си на тортата, правена от нас двете. В училище занесох за децата Барни-та. Мислехме за празнуване в едно клубче с 4 момиченца, дето са й приятелки, но се отказахме.
Лейди, да ти е жива и здрава майката ти и да се срещате често! Признавам, че имам резерви към зодията - баща ми е козирог и винаги сме имали търкания, някои много сериозни. Обаче си взех и мъж козирог после. Като разбрах, че съм бременна смятах, смятах - бре, козирог, насред зодията. Явно това ми е съдбата. Но често усещам рога и рогца и ще ми трябват нерви, да. Laughing

И по колко килограма качихте  Joy
Аз се търкалям, но не от смях. Mr. Green От началото на декември съм +3кг. Тежат ми, реално излишните са ми много повече, но някак им бях свикнала. Сега ще пробвам поне 3 дни да изкарам на елда и айрян и голяма чаша кафе с мляко сутрин. Тя ми е ритуал, не мога без нея. В петък ММ има РД, но не мога да чакам и това да мине, просто тогава ще се напъна да ям съвсем малко.
Вио, успех на мъжа ти.
Контеса, на кой паралел сте?
Тити, не знам защо бях решила, че си в напреднала бременност. Лека! Hug
Ма ко, браво за картонената торта. Децата ще се радват много.

Оф, нашата елха вече ме дразни, но дъщеря ми още не дава да я прибирам.

Успешна седмица на всички и леко влизане в ритъм, особено на тези, които се бяха откъснали напълно от ежедневието! А който има още гости за посрещане и празници за празнуване  - спорна подготовка и весело изкарване! Heart Eyes

ПП. Четох за мълчаната вода още онзи ден. Знаех го като ритуал срещу Еньовден. Сега е и пълнолуние, то сигурно засилва магичните й свойства. Много интересни идеи получавам от вас. Благодаря ви! Hug
Виж целия пост
# 547
Здравейте и от мен. Гого е в кошарата си от близо час, но още не е заспал- нещо си бръщолеви и си пляска. Забавлява се детето.  Joy
Да са живи и здрави всички празнуващи. Няма да ви изброявам поименно, че ще забравя някого.
ММ е на работа след близо 10 дена почивка. Поне успях да понапиша и да почета, докато беше вкъщи, че времето върви и идват крайните дати за пращане на курсовите работи.
Чудя се какво да готвя от сутринта и си стоя с чуденето.
Хубав ден и спорна седмица ви желая   bouquet
Виж целия пост
# 548
И ето и тортата
Скрит текст:
 
Специални благодарности на Валето и всички включили се със съвети   bouquet
Трябваше още малко да разтопя кувертюра, че има малки бучки, ама като за първи път без забележки не може
Виж целия пост
# 549
Ма ко, много хубаво ти се е получила. Браво на теб  Hug
Ста ди, ние тези дни (разтоварващо след празниците) бяхме на: леща, супа топчета, телешко варено, кюфтета....Днес сме на пиле с ориз. Това като идея ти го давам само, ако все още не си решила какво да забъркаш на домочадието   chef
Виж целия пост
# 550
Всички сте се вталили. Добре, че съм аз с +2 кг., че да ви отсрамя.
И hahaha

Тичам по работа, снимки правих да ви почерпя, ама са на тел-а и после ще свалям.

Хубав ден в останалата му част на всички.
Виж целия пост
# 551
За много години прекрасници.Да сте здрави,щастливи и усмихнати. newsm51 smile3525
Днес вече с пълна пара работя.Ей тея хора ни изпиха кръвчицата днес.
За храна и преяждане няма да говоря ,че като се качих на кантара и той изпъшка горкия.Иначе добре си изкарахме и ние.Посрещнахме и тази година ,че пушек се вдигна.
От баницата ми се падна нова любов,нова кола и пътуване в чужбина. bowuuМъж ми си взе забележка веднага.  hahaha
Айде целувки и обичам ви да знаете.  bouquet
Виж целия пост
# 552
Аз се търкалям, но не от смях. Mr. Green От началото на декември съм +3кг. ........................
[/quote]
И ние , и ние ама не от смях за съжаление.... Wink  Joy
Здравейте, мили дами!
Щях едно друго нещо да напиша след "мили...." ама се спрях навреме, щото някоя може и да се обиди.
Прибрах се и за днес стига толкова. Не съм се преработила, споко. Нямаше какво да правя, ама то винаги е така след голям празник.
Замръзнала съм, взех един горещ душ и сега си пия кафето, а вие???
Плами, здравей!
Ма-ко, ти си отличничка. Такива ми ти цветни фльонги аз не умея. Браво! Перфектен вид!!   chef
Калинче, записах те в тефтера  Wink За сега сме само три прекрасници, аз, ти и Людка. Други мераклийки няма, но после ще ни завиждат, знам си аз.  Wink
 Simple Smile
Къде сте, бре??  newsm78

пп имам питане: как се качват снимки в АБВ. Направих опит да изпратя нещо на една приятелка в Германия нещо си, но не ми излиза нищо си...какъв е начина, Ма-ко да дойде и да ми каже, примерно. Благодаря ви.  Hug
Виж целия пост
# 553
Прибрахме се от градина, видя тортата и едва го удържах да не изяде колата
Марче, ако снимката е на компютъра можеш да я изпратиш като прикачен файл. Има си бутон "прикачи", отгоре над полето за писане, като кликнеш на него те пита кой файл от компютъра да прикачи. Като си намериш файла му дай "отвори" май беше или го маркирай както ти казва. После прикачените не ти излизат в полето за писане, а горе в лента
Виж целия пост
# 554
Марче, тука сме бре, т.е. аз тъкмо се върнах от магазина, че от вчера се опитвам да позаредя хладилника. И аз мисля, че можеш да прикачиш както Мако е обяснила.
Посрещнахме гаджето, което се върна почерняло от новогодишния круиз и замръзна тук горкото момиче. Тя утре пътува за Варна, а в четвъртък и детето ми заминава, че изпити го чакат и много курсови работи като Стади.
Плами, добре завърнала се!
Стади, ние сме на леща - тя е част от моя режим и сега другите ще ме търпят, и на баница - поредната, ама това е желание на приятелката на сина, че на Карибите явно не приготвят таквази.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия