Да преправим старите мебели с любов - тема 28

  • 128 185
  • 804
# 300
Gerundiq браво на майсторите и честито за придобивката. Аз също бих искала да го видя в интериора. За миризмата винаги дръж пакетче с ароматни билки вътре. Преди години третирах един шкаф, лакирах го накрая, но след години миризмата пак се появи.
Виж целия пост
# 301
iriana64 не разбрах кое е освежаването на плочките,картинките ли?Аз си мислех нещо такова ако може да се залепи или нарисува върху белите плочки.Ако правилно съм разбрала,напиши какво точно си направила,моля.
Това са декоративни плочки, купих ги май от Бриколаж. Залепени са със силикон. Ще снимам по близък план. Снимката е гадна утре на светло ще снимам пак.
Виж целия пост
# 302
Във Vivre тези дни предлагаха интересни стикери за плочки. Сега не ги виждам, но аз не се ориентирам добре в този сайт. Друга дама сподели, че е възможно да се рисува и върху фаянс с бои за стъкло.
Открих ги! Изтекла кампания Sad.
Виж целия пост
# 303
Преди 10 години, правихме някакъв леко освежаващ ремонт на кухнята и понеже плочките бяха много грозни решихме временно да залепим върху тях едно самозалепващо се немско фолио имитиращо стъклен амозайка - на малки квадратчета. Ами и до ден днешен си стои живо и здраво, само дето не бива да се мие с абразивни препарати. Пробвала съм с бои за стъкло и керамика, но те искат температурна обработка, за да са трайни и не става. Бързо се измиват.
Виж целия пост
# 304
Във Vivre има доста идеи
Виж целия пост
# 305
Благодаря iriana64 и др.момичета за идеите за плочки!Наистина отново ми помогнахте.Вече съм ориентирана и ще търся нещо подходящо.
Виж целия пост
# 306
Това е новия ми 70 годишен бюфет, който ще претърпи пълна промяна. Горната част е частично изшкурена и за това е двуцветен.

http://gerundiq.snimka.bg/photos-from-gsm/kuhnya.850752.35132346
Виж целия пост
# 307
Харесвам тези бюфети със заоблените линии и вратички. Напоследък наблюдавам някакъв ренесанс в използването им в интериора http://www.keranova.org/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1% … 0%B8%D1%8F-__2022. Реставрирай го и ще се сдобиеш с една модерна вещ Wink!
Виж целия пост
# 308
Замислила съм се много дълбоко да изрежа заоблената част на надстройката и да станат правоъгълни стъкла. Вие какво ще кажете, дали ще е по-добре.
Виж целия пост
# 309
Бюфетът е прекрасен! Сигурна съм, че ще му вдъхнеш втори живот и ще изкара още 70 години.
За витрините: мисля, че трябва да съобразиш формата с другите мебели в помещението. Ако никъде нямаш овални форми, то тогава е добре да направиш витрините правоъгълни. Успех в реставрацията, чакаме резултата!
Виж целия пост
# 310
Замислила съм се много дълбоко да изрежа заоблената част на надстройката и да станат правоъгълни стъкла. Вие какво ще кажете, дали ще е по-добре.




Можеш да го оставиш и така. Не е задължително всичко да е с прави ъгли. Това закръгленото дори ще разчупи /зависи какво друго има в стаята де/ За мен така е по-интересно - заоблено. Успех
Виж целия пост
# 311
О, заоблено, заоблено Peace!
А кава ти е идеята за него? Да го боядисаш и да си остане в оригиналния mid century стил или да е не боядисан. Във втория случай, добре би му се отразило, ако на стъклените витринки гравираш с пясъкоструйка някаква винетка или пък мотив в средата, при затварянето на вратичките.
Виж целия пост
# 312
Здравейте!
Тъй като по финансови причини скоро няма да му дойде редът коридора, търся някакво бюджетно решение за освежаване. Целият е облепен с корк /на височина до 2м, останалите 50см са бял тапет/, който пък е залепен върху стара дървена ламперия. Освен това е доста тъмно - незнайно защо няма кабели за осветление на тавана, светлината идва от два аплика на стената. Къртене на каквото и да е не е вариант. Шкафът за обувки, закачалките, огледалото и аплиците ще ги сменим. Въпросът е какво да направим с тоя корк по стените? Върти ми се нещо в бяло в главата, за да може да светне малко.  Добра идея ли е да се боядиса? С какво? Всякакви мнения, съвети и идеи ще са ми от полза.   bouquet

Скрит текст:
Виж целия пост
# 313
Здравейте!
Тъй като по финансови причини скоро няма да му дойде редът коридора, търся някакво бюджетно решение за освежаване. Целият е облепен с корк /на височина до 2м, останалите 50см са бял тапет/, който пък е залепен върху стара дървена ламперия. Освен това е доста тъмно - незнайно защо няма кабели за осветление на тавана, светлината идва от два аплика на стената. Къртене на каквото и да е не е вариант. Шкафът за обувки, закачалките, огледалото и аплиците ще ги сменим. Въпросът е какво да направим с тоя корк по стените? Върти ми се нещо в бяло в главата, за да може да светне малко.  Добра идея ли е да се боядиса? С какво? Всякакви мнения, съвети и идеи ще са ми от полза.   bouquet

Скрит текст:





Привет, моя коридор е с дървена ламперия от доста години и много си го харесвам /харесвам дървото, придава топлина/ но това си е мое мнение. Защо не приложиш снимки на коридора? Относно корка отгоре трябва да има лак, /кой го е слагал и от колко време е/ може да го ишкуриш, бороконтакт и боя на водна основа. Тапета и него махаш и там боядисваш. Мебелите в коридора не може ли и тях да преправиш?
Виж целия пост
# 314
NovaTema то в момента няма стъкла и мисля да си харесам нещо и да накарам големия син да ми го нарисува на стъклата. Детето да ми е живо и здраво рисува много хубаво, а пък и добричко-удисва на акълите на мама все още.
За цвета мисля да го изшкурим и да го мина с лак-леко тъмничък. На изчистеното до момента се показва много красиво дърво.
Ще го мисля още за формата на стъклата.
В стаята ще има рафтове на другата стена,една кръгла маса-тя е едва на 25-30 години, не ми харесва много, ама няма финансиране за друго за момента и една малка квадрата маса, абе голям микс, пък ще видим каква каша ще се получи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия