Перилни препарати и омекотители - 28

  • 78 045
  • 723
# 585
Момичета, този прах Изи изглежда толкова зле - как изобщо се решавате да го купите? Аз не мога да се абстрахирам от опаковката - щом нея не са успели да докарат, какво остава за съдържанието  newsm78
Ако лъскавата кутия е еквивалент за високо качество.... Rolling Eyes
Вярно,че някак те грабва когато е така,но аз лично не се задълбочавам  Simple Smile
Еве,последно прах с Изи/за цветно/ и съм доволна.За бяло пране също  Peace
Аромат почти няма след изсъхване,но пък дрехите са чисти.... Laughing
Той и Омо-то не е с кой знае каква лъскава опаковка,ама върши чудесна работа,нали.. Wink

И какво значи петна от куненски кърпи???Аз я свързвам само с едно избърсване на ръце в нея,след измиване.
Нормално е ако има мазни или други такива да се третират предварително и тогава да се пуснат в пералнята.

Вземи си малка кутия и пробвай,ако толкова се притесняваш или пък имаш желание да му дадеш шанс за опит  Simple Smile




За опаковката и аз не съм съвсем съгласна,че има кой знае какво значение.На всеки ще му е приятно да е изпипана,но се намираме в България все пак и да не забравяме,че държавата се опитва да смачка собствените си производители и таланти,но това е друга тема.
Относно кухненските кърпи,аз имам не само за ръце,но и такива ,с които бърша керамичните котлони,покривам тесто(имаше засъхнало тесто по 2 кърпи и дори това не се бе отмило с Изи-то)...Вярно ,че има и мазни петна,но дори петно от кафе не беше мръднало #Cussing out.Е,извинявайте ,ноооо пък изобщо все едно да не съм прала,айде моля ,моля ooooh! Naughty
Виж целия пост
# 586
шоколадена,а другите прахове тотално ли изчистват петната от тези кърпи?!
Или само при Изи е така?
п.п:И малко смях относно омекотителите..... hahaha
Ох,този Фейсбук... Joy
Скрит текст:
Виж целия пост
# 587
Dev, с Dash ,силно замърсените ми кърпи са на 98% изпрани.От най-упоритите петна остават съвсем леки ,почти незабележими следи. Persil се справя една идея по-зле от Dash,но си ми остава любимец,защото цветното пране след него грее  Peace
Виж целия пост
# 588
Здравейте,аз награбих два Коколино с водна лилия и розов грейпфрут (това си ми остава любимото) за по 2.75 лв бройката от ДМ  Crazy
Виж целия пост
# 589
Лисе, на промоция ли са в ДМ-то?

Аз това Коколино така и не го харесах..не си паснахме с него.. Confused

Скоро ще ми свърши Сано максимата сензитив за детското пране и се оглеждам за нещо ..
Виж целия пост
# 590
Коментирахте ли вече омекотителите на Изи? Днес за пръв път ги видях в магазина. Някой провал ли ги е, как са?
И да похваля белият омекотител на Максима, страхотен аромат и трайност!
Виж целия пост
# 591
Момичета имам нужда от малко помощ.
Тръгнах на почивка, и в едно магазин видях доста паралелен внос на хубави цени. Има и такива гелове Dash. Мисля, че за френския пазар, но за запечатани и не мога да ги подуша.  Embarassed



интересува ме, ако сте ги ползвали дали сте доволни, т.е струва ли си да ги купувам от другия край на България  Grinning
Виж целия пост
# 592
Mikkey можеш да подушиш Даш-а като му махнеш мерителната чашка и отвъртиш цялата капачка. Иначе хубаво пере и мирише доста поне според мен.  Peace
Виж целия пост
# 593
Влизам да похваля новия омекотител Ленор.Взех си син,прекрасен аромат и много приятни на допир дрехи.От другата седмица е на промоция в Кауфланд.

http://issuu.com/proomo/docs/2_8__2?e=1907292/11211607
Виж целия пост
# 594
  Купих мегаперлите на Персил, тези, които беше показала Гес, внос за САЩ или нещо такова. Прах 2 пъти и като цяло съм доволна. Изпират добре, но пък не е имало сериозни петна, че да ме впечатлят.  Peace Има обаче проблем. След като приключи цикълът има малко пяна по люка и се налага да пускам още едно плакнене. Пера на 40 градуса, дълга програма-2ч.11мин., пускам "васер плус"  Crazy. Нямам отделно допълнително плакнене и трябва след края да я пусна само за плакнене за 15-ина мин. Което ми е досадно.  Sunglasses Дали да намаля количеството прах? Пералнята е 7кг. и слагам около 55-60мл. прах. Изглежда ужасно малко  Grinning, но пък така пише на кутията. Ако го намаля още дали изобщо ще пере?  Laughing

Хм, това почти аз съм го писала...
Също слагам не повече от 60мл... Рядко 80 за пълна пералня.
Страшно перат Мегаперлите - спор няма!
Но идва голямото "НО"...
Нямат плакнене, братче...
Аз плакна хавлиите 6 пъти (не преувеличавам), с винаги натиснат бутон "vasser plus".  ooooh!
Обаче не и не, и не...
Преди ден, понеже въздухът в стаята беше много сух,
намокрих една чиста хавлия в леген, за да я сложа на сушилника, да се изпарява...
Е, като я накиснах и пусна сапунена вода.  Tired

И идва въпросът:
"Каква файда, че ползвам по-еко ориентиран прах,
като хабя тонове вода за плакнене и пак не е достатъчно?!"
Затова и побързах да си отворя Persil power-а...

Чудя се, дали проблемът не идва от меката вода на София? Thinking
Решила съм, когато си ходя към Бургас следващия път,
да си взема Мегаперли и да видя как се държат в твърда вода...

По въпроса за омекотителите и атопията -
На хавлиите от много време вече омекотител не слагам,
независимо от факта, че някои кърпи стават дървени... буквално...
След баня кожата е най-чувствителна, порите се отварят
и най-лесно се абсорбира всичко...

Което ме подсети, че на чешкия Lenor,
отзад на опаковката имаше разяснения
да не се използва за хавлиени и плюшени материи...
Мен лично ме хвърли в тъча...  Shocked




Виж целия пост
# 595
Преди време споделих,че след ползване на омекотител за хавлиени кърпи,те някак си остават мокри, дори след едно избърсване на ръцете. Висят си на "пръчката" и не изсъхват. Може да си въобразявам, но престанах да слагам омекотител.
Виж целия пост
# 596
Реших да дам втори шанс на Персил мегаперли и наскоро купих за цветно пране, въпросните, правени за САЩ. Слагам указаната на кутията доза и нямам подобен проблем с пяна. Програмирам предварително удължено пране и допълнително плакнене - общо около час и петнадесет минути. Доволна съм от изпирането - вчера дори едно вече прано горнище на пижамка с петно от капки за уши (петното жълто на цвят, от Фуроталгин) излезе идеално изпрано.
Виж целия пост
# 597
В Бургас водата е средно твърда. От мегаперлите слагам 85 мл и на програма „памук” нямам нито един от посочените проблеми - никаква остатъчна пяна. Не пускам допълнително изплакване. Това всъщност важи за всеки прах, не само за мегаперлите.

И с омекотителя нямам проблеми с попиващите свойства на дрехите или с изсъхването.
Виж целия пост
# 598
Лисе, на промоция ли са в ДМ-то?



Да  Peace
Виж целия пост
# 599
Скоро си взех нова пералня. Сложих прах Персил 115мл, колкото е посочено на опаковката за 4-5кг нормално замърсено пране и мека вода. Моята пералня е за 8кг, но не беше изцяло пълна. Пуснах и допълнително изплакване към програмата.....и препарата не беше добре отмит от дрехите накрая. Аз ли греша някъде? По-малко прах ли трябва да слагам от посоченото на опаковката?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия