Re: Електронни четци - IV

  • 15 733
  • 779
# 675
Здравейте, наскоро открих богатсво от ел.книги и бих искала да си купя Киндъл, нещо да ме посъветвате?
Ще попрочета темата, вчера стигнах до 2 стр. Mr. Green, поздравявам ви за подредената и систематизирана информация на 1 страница.  Hug
Харесах 2 модела в амазон. Първото заслужава ли си или направо да се хвърлям на втория и по-скъпия? Ще отиде ли на митница и горе долу след колко време ще пристигне? Благодаря. Hug
1. http://www.amazon.com/Kindle-Glare-Free-Touchscreen-Display-Wi-F … ords=Kindle+Glare
2. http://www.amazon.com/gp/product/B00JG8GOWU/ref=kin_comp_dk_kp_img
Виж целия пост
# 676
Ако си ги поръчаш от немския или от английския Амазон няма да отидат на митница. Ето ги в немския, но трябва да са само до тамошен адрес, до България не изпращат:

http://www.amazon.de/gp/product/B00JG8GBDM/ref=gw_eink_184892427 … mp;pf_rd_i=301128

http://www.amazon.de/gp/product/B00KDRUCJY/ref=fs_bour

За другото не мога да кажа, защото нямам база за сравнение, аз съм с Киндъл 4 и съм много доволна от него.
Виж целия пост
# 677
Здравейте,
Искам да попитам дали е нормално на Киндъла при touch прелистване на страниците лекото потрепване при фокусирането на новата страница? за първи път ползавам четец и някакси не си представях така изображението при прелистването? при разлистване на таблета не забелязвам подобно трептене.
Виж целия пост
# 678
Здравейте
искам да купя на децата ( 9 и 12г.) ел. четец.
бях се спряла на Nook от Argus, но няма наличност.
Сега обаче си харесах нещо друго
http://www.ebay.com/itm/SONY-PRS-T3-Ultra-Slim-e-Reader-6-TOUCHS … sh=item2ed98df94f
http://www.ebay.com/itm/Sony-PRS-505-Portable-Digital-e-Reader-S … sh=item4189f3cc21
Мислите ли, че е добър избор Thinking Никога не съм имала ел. четец и не мога да преценя
Не държа да е с подсветка и тъч.
Виж целия пост
# 679

Понеже виждам, че гледаш в американски сайтове, бих ти препоръчала обикновения Kindle на 59$. Няма доставка до БГ обаче.

Или по-наблизо: от немския Амазон на 49 евро. Пак доставка с посредник.

За мен дизайна на Киндъл е в пъти по-добър от този на Сони. Като качество на екрана не знам как е, защото съм нямала Сони.
Виж целия пост
# 680
В характеристиките на Sony не видях да пише E-ink.  Thinking
Виж целия пост
# 681
Laluni, и двата четеца не са в Европа - това означава по-скъпа доставка(ако въобще се съгласят продавачите да шипнат), евентуално ддс/мито, и никаква или съмнителна гаранция. Освен това са ползвани (единият е refurbished, но пак си е ползван).

JACKLIN*, aз също се двоумях между Aura и Paperwhite, но от чужбина нито единият няма да пристигне навреме(коледен подарък), а тук що годе поносима цена има само киндъла. Иначе ако не е спешна работата, от амазон.де Aura-та идва до тук за 230лв с тяхна доставка, малко по-малко ще излезе Paperwhite2 с гъбко и куриер. Като че ли Paperwhite има мъничко предимство в контраста и малко по-равномерно осветление, поне доколкото може да се съди по интернет ревюта и клипове. Aura-та има слот за допълнителна памет(32Gb), но на кого ли му трябва повече памет от 4Gb(2-3000 книги). Останалите разлики са интерфейс - Кобо-то е по-"sophisticated", докато Киндъл-а го водят по-"user friendly".
https://www.youtube.com/watch?v=6KtC9OBzuEE
Виж целия пост
# 682
Здравейте,
Искам да попитам дали е нормално на Киндъла при touch прелистване на страниците лекото потрепване при фокусирането на новата страница? за първи път ползавам четец и някакси не си представях така изображението при прелистването? при разлистване на таблета не забелязвам подобно трептене.
Някой може ли да отговори на  renni79? Аз също се присъединявам към въпроса. Бях в технополис да разгледам Киндъл и ми направи впечатление същото. Peace
Виж целия пост
# 683
Здравейте,
Искам да попитам дали е нормално на Киндъла при touch прелистване на страниците лекото потрепване при фокусирането на новата страница? за първи път ползавам четец и някакси не си представях така изображението при прелистването? при разлистване на таблета не забелязвам подобно трептене.
Някой може ли да отговори на  renni79? Аз също се присъединявам към въпроса. Бях в технополис да разгледам Киндъл и ми направи впечатление същото. Peace

Ами какво да отговорим .. това си е съвсем нормално и се дължи на опресняването на страниците. Все пак четеца не е таблет и не може да се сравняват. Ако това толкова ви претеснява - свиква се.  Simple Smile
Виж целия пост
# 684
Благодаря за отговора.
Исках да знам дали това е нормално за четците, защото получих Киндъла и да знам дали не е някакъв дефект на дисплея например, за да го връщам докато е време.
Виж целия пост
# 685
https://www.youtube.com/watch?v=7pyvN3WJZRw&feature=player_detailpage#t=410
Лекото потрепване е гостинг, нормално е за е-инк дисплеи.
На всеки 6 страници (или по-малко при някои четци, зависи от настройки и околна температура) четецът прави фул пейдж рефреш - всички пиксели стават бели, после черни, и после пак бели с цел да се нормализира контраста.

При paperwhite 2 пълния рефреш би трябвало да е доста по-рядко(10-20 страници) - екстра на новия тип дисплей. А при Кобо Аура не се забелязва типичния пълен рефреш (до черно), вместо това почти през страница фона леко посивява.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6KtC9OBzuEE#t=886
Виж целия пост
# 686
Пуснах линковете на Сонитата само като модели. И двете са Е-ink. Някъде другде гледах характеристиките им. Не знам защо си ги харесах и защо реших, че ще е по-удобно да не са с тъч Rolling Eyes затова се допитах до вас.
Имам кой да ми го донесе от САЩ, затова гледам американския Ибей.
Благодаря за отговорите. Ще помисля още малко.Simple Smile
Виж целия пост
# 687
Менка, благодаря, но вече получих Киндъла, утре ще разучавам и вероятно ще досаждам с лаишки въпроси:) Програмата за конвертиране се инсталира на компютъра нали, а книгата къде я свалям? Не знам как ще се оправям:)
Виж целия пост
# 688
а книгата къде я свалям? Не знам как ще се оправям:)

Книгите се слагат в папка documents.
Не се притеснявай лесно е. 
И приятно четене!
Виж целия пост
# 689
Пуснах линковете на Сонитата само като модели. И двете са Е-ink. Някъде другде гледах характеристиките им. Не знам защо си ги харесах и защо реших, че ще е по-удобно да не са с тъч Rolling Eyes затова се допитах до вас.
Имам кой да ми го донесе от САЩ, затова гледам американския Ибей.
Благодаря за отговорите. Ще помисля още малко.Simple Smile

Laluni, аз имам Sony PRS-T2 и са с тъч скрийн, въпреки че имат копчета. Единственият му минус пред Киндъл е, че няма подсветка, иначе е много лесен за употреба. Дано съм ти била полезна поне малко Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия