ОТБИВАНЕ - 2

  • 150 774
  • 783
# 345
И до по-дълго може. 😅
Виж целия пост
# 346
Здравейте,
минавам да споделя моят опит с отбиването,надявам се да съм полезна на някоя мама Simple Smile

Дъщеря ми е на 1г и 1м,изключително кърмена от раждането. Захраних я на 6,5 месеца и лека полека започнахме да изместваме хранения. Тя е много лакома, все не й стига яденето,все реве за още ... В началото дохранвах с кърма,но много бързо детето само си показа,че има нужда от още храна. Скоро спрях да давам гърда след хапването. И така на около 10м тя вече беше с кърмене за заспиване, няколко нощни кърмения и за събуждане. Всички други хранения са с твърда храна.
С баща й решихме да започне той да я приспива и съответно така да махнем кърменето за заспиване.
Имаше две вечери с повечко рев и на третата свикна. През деня избягвах да лягам с нея на леглото,за да не й напомням за сукането,приспивах я в количката или я полюшвах на ръце.
След около месец сама се отказа от сутрешното сукане. Просто започна да се събужда и да не търси гърдата,а и аз не я предлагах. Съответно си измести закуската с час напред  Mr. Green
Останаха нощните n на брой... Бях доста притеснена,че ще има драми и викове...
Аз отидох да спя в другата стая,приготвихме айран,който баща й да й предложи.Бях доста скептично настроена,че ще пие айран от чашата си за вода,защото при всякакви опити от моя страна да й дам вода в просъница тя пищеше и блъскаше чашата.И така зачакахме бурята...
Обаче буря нямаше,детето се събуди,пи айран и заспа и така няколко пъти.Без да плаче повече от обикновено,без да ме тръси... И втората, и третата вечер пак така. Даже направи доста часове без да се събуди.
Искаше да се гушкаме повече през деня,явно й  е липсвал контакта от през нощта.
На 4 вечер аз се върнах в спалнята, но баща й се занимаваше с нея като се събуди. А на 5та аз си поех щафетата обратно. Не е търсила да суче,не ме е дърпала за блузата. Явно уцелихме момента и всичко мина супер!
Пожелавам успех на всички  Hug
Виж целия пост
# 347
Включвам се да споделя успешна практика за приспиване. Малкият (година и половина) напоследък беше голям ужас - заспиваше само с кърмене и се будеше на всеки час - два, като за да заспи отново пак трябваше да се кърмим. Така нито той нито аз се наспивахме и двамата бяхме кисели и раздразнителни през целия ден. Прообвахме много различни методи, но нищо не даде резултат. Напоследък попаднах на една книга (Solve your child's sleep problem) , която наред с полезната информация и теория за сънят като процес, дава и много практична техника за заспиване. Идеята е, че бебето (и детето) имат асоциации, които свързват със заспиването - дали е носене на ръце, люлеене, пееен, потупване по гръбчето, хранене от шише или както е в нашия случай - кърмене. Когато то се събужда през нощта (което е физиологично нормално) навместо да заспи само, то търси онези неща, които асоциира със спането - т.е. кърмене. Ако не го получи веднага се разбужда и заспива по-трудно. Най-добрият начин е да се приучи да заспива само, без други "успокояващи техники". Така при разбуждането през нощта връщането обратно към сън е най-лесно и реално би трябвало да спи по цяла нощ. На практика приучаването започва като се остави детето само в стаята в началото за кратко време (примерно три минути). После родителят отива в стаята и го успокоява като го слага отново да спи. Следващото влизане при детето е след пет минути, после след осем и после след десет като накрая се влиза на всеки десет минути. Всеки път детето се успокоява за кратко и се оставя все още будно в леглото. Накрая то заспива само. Ако през нощта се събуди тази процедура се повтаря, но обичайно е доста по-лесно отколкото очакваме. При нас нещата изглеждаха така: първият ден заспа на третите десет минути (тоест е ревал около 40 мин.). През нощта се събуди само веднъж, но заспа сам след около 5 мин. рев. Аз спях в съседна стая, за да не ме търси за сукане. Втората вечер заспа на осмата минута и се събуди чак в 6 сутринта, когато го накърмих. Третата и нататък вечери заспива след около 2-3 минути рев. Аз се върнах в стаята при него, но когато усети, че съм там отново се разбуди с желание за сукане, така че ще се изнеса за по-дълго от стаята. Според авторът на книгата бебето след три - четири месечна възраст би трябвало да може да заспива само и да спи само цяла нощ. Може би ако беше по-малък щеше да е много по-лесно, защото няма на къде да мърда от леглото си. Сега той става, излиза от леглото и първите дни го намирахме заспал на пода до вратата. После го намирахме заспал на нашето легло (което е в стаята до неговото). Реално не заспива в леголото си, но поне се оттучва да разчита на кърменето за приспиване. Надяваме се и това да оправим постепенно. Имайки впредвид, че приспиването и спането ни е няколко месечна мъка вече, сега направо не мога да повярвам колко лесно и бързо се получава. Мислех, че нищо няма да подейства при него. Дори не ми се струва необходимо да отбивам, ако успеем да овладеем нощните хранения, които ме изтощаваха. Сега имам толкова свободно време, че за седмица довърших гоблен, който пошивам вече 12 години Simple Smile. От друга страна той сякаш е по-спокоен и през деня и се заиграва повече сам (преди само вървеше след мен и мрънкаше за нещо). Техниката за приспиване през деня трябва да е същата като през нощта. Изобщо да се премахне асоциацията за кърмене и спане изцяло. Дано съм била полезна.
Виж целия пост
# 348
Много мило ми стана като прочетох " няма мако, няма мако".  Heart Eyes
Моята е на две години и половина и още суче. Писах в тази тема преди година и нещо, когато с баща и бяхме за седмица извън страната и мислехме, че за това време ще се отбие. Да, обаче след връщането ни млякото не беше спряло напълно и тя си засука пак - явно добивът е бил силно намалял, защото веднага след това ми се възстанови цикълът, но нещо все е изсуквала. Сега няма отбиване. Иска си, тръшка се, дърпа ме... обясняваме и, че големите деца не сучат ("не сучкат"), но единственият резултат е, че като се насуче за момента, спира и казва: "големите не туткат". И по някое време после пак си иска. Надявам се да се откаже сама, че не знам иначе как ще стане.
Виж целия пост
# 349
Здравейте!
Моята бебка е на почти 11 месеца, на кърма е. Започнах захранване в 6 месец, от всичко яде по няколко лъжички и отказва, търси да суче. Записах я на детска кухня с надеждата да прояде, но не, пак същата работа. Искам да оставя сутрешното и вечерното кърмене само, как да го постигна? Суче постоянно и денем и нощем и съм изтощена малко вече, не мога да мръдна никъде без нея.  Thinking
П. С Извинявам се ако не пиша в правилната тема.
Виж целия пост
# 350
Зависи какво си готова да изтърпиш. И аз исках да отбивам по аналогични причини, но съпротивата, която срещнах у детето, беше чудовищна. Пищеше и се дереше, все едно... да не казвам какво.
Уплаших се, че нещо ще му стане, не можех да понеса толкова интензивни и продължителни писъци, а и ме беше страх, че съседката ще извика социалние. В чужбина сме и вероятността никак не е малка. При такива зловещи писъци от страна на бебе, дори аз бих се замислила.
И просто се предадох. С времето тя се научи на поне няколко от нощните си събуждания да си заспива обратно без да ме буди и да спи все по-дълго, така че положението стана поносимо.
Виж целия пост
# 351
Здравейте  bouquet

На 9 месеца отбих нощното кърмене по метод за тренирано заспиване и от тогава детето спи по цяла нощ, както и ние. Но сега много ме мъчи дневното кърменеж ooooh! На 15 месеца е и все още ме дърпа 4-5 пъти на ден. Ако откажа, се започва рев, търкане на очи - явно се прави, че й се спи, защото като отидем в нейната стая и започна да я кърмя, за да заспи, в момента, в който се надуче - става и започва да си играе  #Cussing out Откачам направо! Има ли някой, който се е справил с дневното отбиване и как изтърпяхте ревовете?
Виж целия пост
# 352
Дневните кърмения ги редуцирам, като гледам винаги да е ангажирана с нещо, преди да огладнее или ожаднее давам храна и вода и така  Mr. Green
Макар че не съм ги махнала и в много от случаите не отказвам. Но започнах да забелязам, че иска да суче предимно когато е жадна и ако малко преди това ѝ дам вода, се разминава.
Виж целия пост
# 353
Моето вече си казва 'вода' и то често си я иска, но продължава да ме дърпа и да реве, ако откажа. Ако сме навън се заиграва и не търси, но тя става сутрин в 5:30. Физически ми е невъзможно да излизам толкова рано и да я държа до обедната почивка, а после и следобяд пак трябва  Tired Тук няма и кухни, та аз й готвя всеки ден по деа пъти на ден.... Но явно че това е решението, трябва да се насиля за няколко дни, за да останат само сутрин и вечер. Обаче все пак не знам как ще я приспивам наобяд, защото сега заспива на гърда
Виж целия пост
# 354
А какъв е проблемът да я кърмиш всъщност? не стана ясно защо бързаш да я отбиваш.
Виж целия пост
# 355
Здравейте  bouquet

На 9 месеца отбих нощното кърмене по метод за тренирано заспиване
какъв е тоя метод, направо ме уби  Laughing
Виж целия пост
# 356
Здравейте, момичета. Искам да ви попитам дали някоя от вас е заместила кърменето с лактана био 3 след 10тия месец или с друго преходно мляко, което съдържа плодове и е по-сладко. Питам, тъй като кърмата е сладка и кърмените бебета  обикновено не харесват АМ. Дали това мляко с плодове се харесва от тях?
Виж целия пост
# 357
Здравейте, искам да попитам за съвет. Моето момиче е на 1 г. 10 мес.,все още я кърмя, но започва да ми тежи и ми се иска да вървим към отбиване и до края ня годината най-много да приключим. Въпросът е, че заспиването без сукане за сега е невъзможно, започва истеричен рев и спира да слуша каквито и да било обяснения. От няколко месеца започна да си иска и без заспиване, като се разстрои, удари или просто и е криво, като изобщо не търпи отказ. Отдавам го на зъби, остават кучешките, но пък док каза, че нямат изгледи скоро да пробият.
Молбата ми е за съвет, дали да правя опити за отбиване в това положение или да изчакам евентуално да премине нази нова пристастеност. Чудя се каква тактика да предприема, защото искам да е безболезнено за нея, доста е чувствителна във всякаква ситуация.
Благодаря и се извинявам, ако стана дълго. bouquet
Виж целия пост
# 358
Тя отказ все няма да търпи. Започни вечер да я оставяш да заспива с баща й. Няма да търси изобщо,ако не си наоколо. 2-3 нощи и ще забрави да търси.
Виж целия пост
# 359
Здравейте! Сега погледнах кога съм писала последно в темата.
Kusmet3008 на 22 стр. съм споделила за левкопласта. Било е края на юни 2016. Така отказахме дневното/тя се нареждаше като ме види седнала  ooooh!/ през нощта търсеше, но явно не помнеше и сутрин като се събуди повтаряше, че е кака и млякото е за бебетата  Laughing В началото на септември заради интеркостална невралгия се наложи да приемам лекарства, несъвместими с кърменето , то не можех и да се обърна дори и казах край и всичко приключи без драми. 2г и 1мес. Мисля,че беше съвсем естествено и постепенно, на тази възраст вече разбират много добре. Аз малко се възползвах, от нейното самочувствие да е "кака" и не пропусках да го спомена  Wink

Успех на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия