Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кои книги се препоръчват за начинаещи читатели на деца?
Как мога да подкрепя начинаещото четене на детето си?
Как мога да помогна на детето си да се справи с текстовите задачи по математика?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кои книги се препоръчват за начинаещи читатели на деца?
За начинаещи читатели на деца се препоръчват книги с големи букви, много илюстрации и увлекателни истории. Популярни избори са книгите от поредицата „За най-малките: Аз се уча да чета“ и книгите от библиотеката „Славче“, които също имат големи букви, малко текст на страница и включват въпроси и забавни игри след всяко разказване.
-
Как мога да подкрепя начинаещото четене на детето си?
-
Как мога да помогна на детето си да се справи с текстовите задачи по математика?
За да помогнете на детето си в справянето с текстови задачи по математика, осигурете му ясно и разбираемо обяснение на условията. Родителите могат да помогнат, като четат условията и ги разясняват, ако е необходимо. Освен това практиката и упражненията с текстови задачи редовно ще укрепят разбирането му за материала.
-
Как мога да подготвя детето си за състезания по математика и български език?
-
Какви са някои от интересните теми, обсъждани във форума?
Аз имам още какво да изисквам. 
Но пък е фен на Трансформърс и Бързи и яростни.
( Ама пък иначе съм страшна разбирачка, дума да няма.
)Чела съм малко от този, от онзи, колкото да знам, че не е за мен.
Докато стигнете до там ще е готов младежът.
, svetli. Бъди много здрава, щастлива и обичана.


Ако се понапъне, особено на познат текст, напр. когато чете на сестра си Франклин, го докарва почти гладко (в рамките на само няколко страници, при това адаптирания за начално четене Франклин), но обикновено е такава лиготия и сричане.... Да не говорим колко му пречи като решава задачи - чете условие 3 мин. Решава 30 сек., реанимира от четенето на условието още 3 мин. Писането е ясно, че е грозно. Ако е четливо, не ме притеснява. На тях им попълваха едни таблички с показатели как се движат по бълг., мат. и т.н. Е, на краснопис е единственото квадратче с отбелязано "добре" (това е най-ниската възможност)
Здраве и сбъднати мечти пожелавам.