ПЪРВИ клас - 6 тема

  • 58 876
  • 731
# 375
Кати АБВ   bouquet

Морена   bouquet

и на останалите, които споделяте - благодаря. Аз нямам времето да седна да търся и за това вие сте ми в голяма помощ.  bouquet
Виж целия пост
# 376
Как е предваканционното настроение? В къщи е преповдигнато нищо, че има домашни.

Жасмин, не съм искала да звуча назидателно. Сега, като чета явно така се е получило. Вероятно вчера ми е била философска сутринта и съм се поотплеснала. Hug

И аз благодаря за линковете, които споделяте, аз също рядко имам време да се поровя.
Виж целия пост
# 377
Ваканционното настроение е едно такова спокойно и лежерно, още повече че ние сме във ваканция 7 дни Laughing Не пропускаме ден без задачи и тестове, а снощи много приятно ме изненада с желанието си да чете "Малкия Никола" в леглото , преди лягане. Обикновено новите книги биват подредени в библиотеката и се продължава с четенето на "Колите" и "Самолетите", но явно френския първокласник му е направил силно впечатление с немирния си нрав. И в тази връзка днес изпитах затруднение да му обясня що е то "тарикат" Mr. Green
Виж целия пост
# 378
Здравейте!
И ние вече сме във ваканция.  Rolling Eyes Преди малко го накарах да си подреди нещата и се оказа, че си е забравил цялата папка по математика на училище. ММ каза, че не знае дали ще може да отиде до там и какво ще стане - не знам. След обед в тяхната стая са втори клас, но заради намалените часове - кога започват, кога свършват - никой не може да каже. И какво ще стане с папката... Не ми се мисли после - как и къде ще търсим единични бройки от всички учебници, помагала и сборници... Много ваканционно ми стана...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 379
Деси, ще намерите папката, не вярвам някой да я е взел.

Моят син от вчера вече е собственик на стикер албума, даже има две повторки. Днес обаче се прибра в унило настроение, сякаш не се радваше, че е ваканция, а и го взех на обяд. Като се прибрахме, каза, че му е студено и иска да спи, без да е обядвал. Веднага му погледнах гърлото и о, чудо, цялото беше с гнойни налепи, ама едно такива жълтеникави и странни. За първи път го виждам такова, друг път е било с бели налепи. Казва, че не го боли гърлото, но има температура, засега 37,6. Дадох му Тайлол Хот и сега спи. Джипито беше първа смяна сутринта и ни каза да отидем при нейна колежка в поликлиниката. Сега се чудя като стане дали да го водя и да му изпишат вероятно някакъв антибиотик или да изчакам утре сутринта да го водим в някоя лаборатория за секрет и тогава антибиотик.  newsm78

Каква ваканция ни се очертава само...  Cry
Виж целия пост
# 380
sise_to
Никак не е лошо един секрет да пуснете, имай едно наум за скарлатина. Често я бъркат с ангина. При нас доста деца са болни. Вчера като го взех от занималнята бяха 5 момчета само Simple Smile
Виж целия пост
# 381
Сисето, дано да мине леко. Хубаво е секрет и тогава антибиотик, още повече, че може и да е вирус и да не се наложи АБ, но и да пуснете утре, в повечето лаборатории, ще е готово чак във вторник.
Иначе моята госпожица е втора седмица вкъщи, така че ваканцията вече си я е взела. Пише по-малко по тетрадките, но не знам с допълнителните неща как ще наваксва. При нас от 03.02 почват занятията по проект "Успех", та ще й идва малко повече занимания 6 дни седмично.
Деси, сигурно ще намерите папката, не ми се вярва да липсва.
Виж целия пост
# 382
sise_to , много неприятно.
Дано не се наложи АБ.
При нас миналата седмица се разви по подобен начин. В четвъртък се обади, че го боли глава и го взехме на обяд. Имаше доста червено гърло. В петък го оставих в къщи, след обяд и през нощта имаше температура, а в събота беше пушка.
Само, че аз звъннах на личната и тя ми каза да взема АВИРОН ЗА ДЕЦА табл. * 20- противовирусен препарат за деца.

http://apteka.framar.bg/30042268/%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D0%BE% … B0%D0%B1%D0%BB-20

Стискам палци бързо да се оправи детенцето ти!
Виж целия пост
# 383
Благодаря за подкрепата, момичета.  Hug
Звъннах в Бодимед да ги питам за гърлен секрет и ми отговориха, че дори утре сутрин да пуснем, в понеделник ще направят посявката и било най-добре да отидем тогава.  Tired А дотогава ме е страх да не се влоши. Преди малко се събуди, беше целият вир вода, то е разбираемо от Тайлола, но пак им Т 37,3. Хапна, пи айрянче, дадох му и витамини. Казва, че е добре и не го боли, но май ще тичаме до поликлиниката, че не знам какво ще правя до понеделник.  ooooh!
Виж целия пост
# 384
Сисето, и аз бих пуснала секрет. Гаргара с морска сол обира добре налепите. Прави се силен р-р, колкото може да търпи. Пробвай го първо ти. Компрес с извара на гърлото също. Промивки с физ рр на носа.
Питай в Цибалаб в централата, както и в Рамус, защото са по-евтини секретите там. Бодимед са ужасно мудни. Една ПКК съм чакала цял ден и се изпокарах накрая с тях. Освен това има и бързи стреп тестове за стрептококи. Те най-много налагат аб. А т изобщо не е висока.
Освен това утре може да пуснете ПКК,ДКК и CRP,за да се види бактериална или вирусна е инфекцията.

И ние сме вкъщи от четвъртък. Вечерта вдигна т внезапно. Сега е със задна хрема и само се моля да не се влоши.
Виж целия пост
# 385
Сисето, дано мине леко и се оправи бързо момчето.
И другите болнички също.
И моята е на Мукоплант.

Аз за Т до 38Гр. нищо не давам, не трябва.  Гушкан е много на "вие" с Т, 2-3 пъти е вдигала над 38 - до 38.6.
Имаме програма за сряда и сме ваканционно настроени... най-вече, че ще се наспиваме и няма да излизаме в сутрешния студ.  Ще си правим козунак, а може и кроасани.  Grinning
Виж целия пост
# 386
Аз не давам до 40,а в Германия не дават до 39.5 с уговорката,че детето няма фамилна история на гърчове и не е бебе.
Виж целия пост
# 387
Аз нещо се притесних и избързах май.  Blush
Обадих се в Цибалаб и ми казаха, че мога да отида утре за секрет, но резултатът ще е готов най-късно в сряда, а най-рано във вторник, но не е сигурно. Личната лекарка каза, ако не поддържа висока Т, да не прибързваме с антибиотика и в понеделник да отидем при нея и ще ни пусне по ЗК секрет.

Всички болни да оздравяват бързо.  Hug
Виж целия пост
# 388
Деси, ще намерите папката, не вярвам някой да я е взел.

Моят син от вчера вече е собственик на стикер албума, даже има две повторки. Днес обаче се прибра в унило настроение, сякаш не се радваше, че е ваканция, а и го взех на обяд. Като се прибрахме, каза, че му е студено и иска да спи, без да е обядвал. Веднага му погледнах гърлото и о, чудо, цялото беше с гнойни налепи, ама едно такива жълтеникави и странни. За първи път го виждам такова, друг път е било с бели налепи. Казва, че не го боли гърлото, но има температура, засега 37,6. Дадох му Тайлол Хот и сега спи. Джипито беше първа смяна сутринта и ни каза да отидем при нейна колежка в поликлиниката. Сега се чудя като стане дали да го водя и да му изпишат вероятно някакъв антибиотик или да изчакам утре сутринта да го водим в някоя лаборатория за секрет и тогава антибиотик.  newsm78


Каква ваканция ни се очертава само...  Cry

Гнойната ангина е сред малкото "обичайни" ситуации, които - поне според мен - оправдават започването на АБ преди излизането на секрет. Щото той отнема 3 дена, а за това време гадовете щастливо си се развиват... а горкото дете вдига Т и не може да се справи само.


Сисето, дано да мине леко. Хубаво е секрет и тогава антибиотик, още повече, че може и да е вирус и да не се наложи АБ, но и да пуснете утре, в повечето лаборатории, ще е готово чак във вторник.
Иначе моята госпожица е втора седмица вкъщи, така че ваканцията вече си я е взела. Пише по-малко по тетрадките, но не знам с допълнителните неща как ще наваксва. При нас от 03.02 почват занятията по проект "Успех", та ще й идва малко повече занимания 6 дни седмично.
Деси, сигурно ще намерите папката, не ми се вярва да липсва.

Мисля (ама все пак не съм лекар), че гнойните налепи винаги се дължат на борба с бактерии, не с вируси. Т.е. дори да е започнало като вирусно заболяването, е настъпила вторична бактериална инфекция...
Виж целия пост
# 389
  Много болни!  Confused Да оздравявате бързо, ей! Дано сега през ваканцията, като поиграят навън, се оправят децата. Но пък то и студ няма, че да зачервят бузките, нито сняг, нито ски... "Болно време" му казваше баба ми.  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия