ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 56 тема

  • 36 205
  • 743
# 345
Благодаря ви, ще потърся витамини! Simple Smile  а спящите куче и коте са прекрасни.  Hug
Виж целия пост
# 346
OrleanAngel, представих си ги тези недорасли кифли, как са се изненадали.  Joy Joy
"Клюкарчетата" са много сладки. Hug
Виж целия пост
# 347
........Аша, аз постоянно ги анализирам и сравнявам моите кикимори, мисля ,че когато са повече от едно все се сравняват то малко като бившия и настоящия мъж  Mr. Green!  Hug
....

Машке , то , тая работа със сръвнението и разликите , аз от котките си я знам .Не е от "вчера " откритие за мене .Колкото котки - толкоз и характери , прищевки , приумици , вариации в поведение и предпочитания....Вече току 20 годинки все с котки ми е опита и наистина мога много да говоря по тази тема . Обаче , котките са си принципно друг тип поведние , сръвнено с кучетата .
За това спор няма , нали ?  Flutter
Та , в това отношение само Лора ми беше критерий до сега .
Не броя няколкомесечното ми съжителство с наистина първото ми куче -беше твъъърде отдавна и твърде за кратко , та да помня нещо повече . А и Лора дублира Ари /лека й пръст !/някои неща: като яденето на акита , непослушанието на моменти, страха от водата ...
Скрит текст:
Но Ари беше и мъничка по онова време - унищожи няколко чифта чехли , обувки , гонеше котки ... и ...беше "единственото !"  куче  Rolling Eyes Embarassed  в Студенски град , което управата " видя " , взе на мушка и заради него известно време живях в нелегалност .... Подчертавам "единственото " , защото тогава , както и сега , предполагам , поне в половината стаи имаше или куче или котка , но възмУтения тати на двете първокурснички се оплакал от "лудата " петокурсничка и помияра й  и ме нарочиха . Та ...така ...Няколко месеца след това същите тези двечки , хем си вкараха работещата кака да живее при тях нелегално  , хем си взеха и коте ....
Ари , междувременно се беше заразила от гана и умря в ръцете ми ... Аз си знам какво изживях , когато ми казаха , че единственото спасение е лекарство , което го няма никъде в БГ ....Става дума за средата на 90-те ...
Ама айде ...минало -свършено !
Та , в сръвнение с Лора , Мики по ми прилича на куче в поведението , на стабилно и уравновесено животно .Ходи изправен , спокоен , ако е на къс повод си е направо в постоянна позиция Редом. Като го викам слуша и идва .Тоест , комадната "Ела тук!" действа почти 100% , дори и с леко закъснение на моменти . Малко се чудеше на "Седни " , но вече от няколко дни си сяда без проблем . Сега мъчим "Легни ". Носи топка , пръчка ..... поне няколко последователни пъти със сигурност . Даже веднъж ми донесе играчка сам ... Като се има пред вид,  че сме заедно току 20 дена .
Като сложа чинията с храната ,чинно си омита всичко ...и после ходи да доомете чиниите на котките ..
Мога почти да се похваля , че вече успява да устиска нуждите си и от няколко дни нямам  сервирани изненадки . И то , не защото не може да стиска , а заради това , че не се е напаснал на моя дневно -нощен график .
Той със сигурност е имал някога възпитани хигиенни навици и мисля , че просто му е било нужно време да си ги припомни . Бях " подготвена " за доста по -дълъг адапнационен период  ,сръвнявайки с Лора . При нея това трая с месеци , дори повече от година . Мисля , че тя просто нямаше изобщо такива . Вероятно аз й ги изградих . Бяхме стигнали до там , да я държа вързана за крака на фотьойла , на който лежеше докато съм на работа , за да се научи , че там където се спи не се цапа . В обедната почивка съм бягала от работа заради едното чиш ... Важен е крайния резултат - научи се .  Whistling Whistling
Обаче относно поведението на каишка в градски /улични условия сме не спасяеми . Тя ходи като свободен електрон - ту от ляво -ту от дясно ; задърпа напред , току рязко спре и върне назад или рязко ме дръпне в странична посока , водена от носа си .Вечно забодена глава в земята , винаги дърпаща се нанякъде ...Или пък спре внезапно със зареян някъде в празното поглед .
 Дори и комадна " Редом" я изпълняваме за кратко и то при постоянно дърпане .
 Докато Мики може да си ходи така без проблем.
 И друго - с Лора трябва да съм в готовност за реакция при всеки един момент на тропване , дрънчене или гърмеж .Неистово дърпане , треперене , "драпане за  в къщи " .  
Мики изобщо не ги отразява тези шумове .
Настоящата ни позиция на разходка е -Мики на скъсен повод до мене ходи спокойно изправен и в права линия , а Лора "кръжи "около нас като " херувимче " .... hahaha hahaha hahaha  
Да не почвам изцепките при облекчаване на нуждите ....Айде друг път ... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Майтапите са ни при храненето - Мики яде без капризи и уговорки .Каквото му е сервирано .С Лора не е така . .Фръцлата , като не й хареса манджата или изобщо не става от леглото , или благоволи да дойде , погледне , подуши , вдигне поглед с въпроса " И ся квоЙ туЙ ? " и се врътне обратно ... И това не е от вчера - мусила се е и на качествени консерви , дето ги е яла предния път , и на готвена манджа , дето вече я е яла , да не говорим за прословутите гранули ....мъка , мъка , мъка .... ooooh! ooooh!  Въпреки , че благодарение на Мики  взе да си яде гранулите сама от чинията .Инък се хранехме от ръка , колкото и смешно и апедагогично да звучи. Само така ги ядеше . Ама,  какви гранули мислите - за Ориджен иде реч , молим ви сЪ ! Сега е на Аплаус и Натурс продуктс - все уж супер премиум.. Мики , душата , без проблем омита и Бош, и Йосера , и Оптима . Естествено и на гореизброените "премиумки" не се мръщи ...двойните му порции ми идват малко в повече обаче ...
 Просто времетраенето на  консумацията на две негови  чиниийки се явява приблизително равна на скоростта на изяждане на 2/3-ти порцията от г-ца Лора .Тя яде бааавно .  bowuu bowuu С прекъсване . Със замисляне . Обикаляне на чинията . Задължителна проверка на тази на Мики .... С идване да ме близне по носа / вероятно вместо Благодаря ! /  и т.н.

Айде , спирам , че ме лепна логореята .... Sick Sick
  
Виж целия пост
# 348
Аша, ще задържите Мики, нали??? Praynig
Виж целия пост
# 349
OrleanAngel, представих си ги тези недорасли кифли, как са се изненадали.  Joy Joy
"Клюкарчетата" са много сладки. Hug

Няма да лъжа, че за пръв път се зарадвах, че Лиса е такова диване Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 350
Енджъл, това с  кифлите ме разврсели hahaha
Аша, така се захласнах с писанията ти, разкош Hug
Божеее,  дяволче, чак сега видях линка ти и си викам ъеьи хора къде видяха животинки, после пък се чудих къде е котката Mr. Green, видях я нскрая де. Да ги изяде човек тези любопитковци!
Виж целия пост
# 351
OrleanAngel, представих си ги тези недорасли кифли, как са се изненадали.  Joy Joy
"Клюкарчетата" са много сладки. Hug

Няма да лъжа, че за пръв път се зарадвах, че Лиса е такова диване Laughing Laughing Laughing
Изкефих се от сърце ! smile3521
Аз искам да ви помоля за съдействие! Кажете ми дали , ако закараш куче в приют се плаща нещо. Преди един час плаках като малко дете.
Скрит текст:
Става въпрос за съседите ми от първия етаж. Малката (4-5 клас) умира за кучета( може би само да им се радва , но за грижи да не говорим) . Уж и обещаха Йорки защото не се скубело и било малко и общо взето единствения вариант. И това за коледа... Но нещо подаръка закъсняваше , уж защото не можели да стигнат до консенсус каква да е породата. По едно време я гледам малката разхожда един мъник на каишка (подарък от някаква жена-без порода). Много сладко кученце,Айра. Първо я гледаше в един празен апартамент , на цимента спеше милото, дадох й  леглото на Лъки защото ми стана мъчно. Не можели да я гледат в апартамента. След това я изкараха в двора на кооперацията защото много лаеше сама в апартамента. Милото кученце нон стоп яде бой. На поляната като го извежда го дресира по следния начин: "Айра ела тук! Айро ела тук ти казвам !! Веднага!! Настига я и един лабут ... то квичи миличкото. Даване на лапа- Айра дай лапа! Дай лапа ти казах! Пляс , Пляс по главата и то вдига лапата. Постоянно скимти от бой и е много наплашена, после вика не ме слуша... Съседите сега решили ,че Айра трябва да изчезне от двора, защото правила много боклуци.След като питах къде ще е като я махнат от двора, разбрах че ще я пускат на улицата Shocked Shocked Попитах момичето защо не я закарат в приют за да й намерят дом и ми отговори че се плащало 12 лв на ден. Докато в началото много си обичаше кучето после ми вика искам да я махам виж каква е грозна , няма порода и т.н . Опитах се да й обясня че когато искаш куче , не трябва да е заради породата , а заради това че ги обичаш, че няма значение дали има или няма порода , то пак е живо същество. Много ме хваща яд , че заради такива хора страдат животинките. И кулминацията беше днес към 14-15ч. . Чух едно адско квичене все едно дерат животинчето живо, разтрепери ми се всичко като си помислих как се измъчва . Излезнах на терасата и чух че е Айра , реших че пак я "възпитават". Одеве се прибрах от разходка с Лъки и чух скимтене (към 18:30).Заведох го у нас и се върнах да видя какво става и ми прилоша като видях Айра да лежи в "леглото си " да трепери и скимти. Крачето и беше свито , пипнах го леко да проверя дали има нещо и така силно изскимтя.... Звъннах на звънеца на "собствениците" за да ги попитам дали имат намерение да поемат отговорност над съществото ,което е превито и трепери. Никой не ми отвори. Започнах да звъня на ветеринари , ако мога да направя нещо.Ветеринара ми каза ,щом кучето не е мое да не се занимавам , защото става въпрос за много разходи. Каза да й дам половин аналгин за да й олекне. Отидох до аптеката купих аналгин , като се върнах тя се беше завъртяла и забелязах че има рана на предното краче. Ревнах си като и дадох хапчето , като си помислих какво преживява заради простотията на хората. Дадох и водичка защото не можеше да стане от леглото. Нищо друго не мога да направя освен , ако може да се намери къде да иде и да я гледат както трябва , поне да не я тормозят . Ако можете да ми помогнете с нещо ще съм ви много благодарна! Praynig
Виж целия пост
# 352
За приют не се плаща. За хотел се плаща. В кой град си Мая?
Виж целия пост
# 353
От Пловдив съм
Виж целия пост
# 354

Уффф мамка му #Cussing out #Cussing out Аз нямам път към Пловдив скоро.  Мая това са 2 страници на организации в Пловдив. Моля те пиши им какъв е случая. В приют може да не й обърнат достатъчно внимание щом е ранена и може да осакатее Wink Попитай ги какво може да се направи по въпроса и ако има начин кучето да се изземе и да се лекува.

https://www.facebook.com/pages/%D0%92-%D0%9F%D0%9B%D0%9E%D0%92%D … C/122945331099014

https://www.facebook.com/pages/Animal-Hope-Bulgaria-Plovdiv/174262095959354

И моля те пиши какво се е случило Wink Аз тази вечер ще попитам едни момичета какво може да се направи  Wink
Виж целия пост
# 355
Много ти благодаря!
Виж целия пост
# 356
Е на такива диваци ,каквото и да им направиш е малко.Всеки ден се сблъсквам с подобни случаи.Тези под нас взеха от някъде кокерче.Почти не го изкарват,но това не е най-големия проблем.По цял ден и цяла нощ затварят жовотинчето в банята и то не спира да лае,скимти и плаче.Те изобщо не го обичат,нито една мила дума не съм чула,а пък в редките случаи на разходки само го побутват и дърлят все едно е боклук,е като го затваряш далеч от теб и не го водиш никъде,за какво по дяволите си си взел куче?!Вярно има хора,които не обичат да им се мотае ,но чак пък толкова.Моят беше ротвайлер,а го пускахме абсолютно навсякъде,спеше си с нас на едно легло,седеше си с нас по диваните...не че искам всички да са като нас,но поне в стаята да го пуснеш,какво ти пречи душичката..и кучето ще е по-спокойно и стопанина също,мисля си newsm78.
А пък на работа ,на горния етаж има пак хора с куче и те го оставят по цял ден на терасата,няма да обяснявам какво ридаене пада,случвало се е да си губи гласа от виене и да няма сили да стане,последния път цялото се тресеше,а аз бях със свит стомах и обляна в сълзи се опитвах да го успокоявам от под терасата Cry Cry.
Няма закони,нито пък страх от такива,а за чувства и човечност ми е все по-трудно да говора и не искам са повярвам,че вече са рядкост!!!
Виж целия пост
# 357
Дано всичко се нареди с животинката, много мъчно ми стана... Аз никога до сега не съм се сблъсквала с такива неща, даже само радости срещам, всеки иска да се радва на кучовците, особенно деца и възрастни и ми е някак супер странно да чета за такава жестокост  Cry
Виж целия пост
# 358
Ох, ужасна история...

Мая, не можеш ли да прибереш временно животното у вас?
Завий го с одеалце, дай му водичка и нещо за хапване.

Помисли дали нямаш познати, които да имат къща с двор например и да искат кученце, или пък някоя баба на село, която да го вземе...

Направи снимки на кучето и публикувай в страниците за Пловдив, които търсят дом на животни и помагат.

Знам как се чувстваш, преди време намерих блъснато куче от кола, очите си изплаках... нашата история беше с щастлив край - кученцето оздравя и е в дом в Германия.

 Hug Hug Hug Hug Hug

Какви са тези хора ИЗРОДИ! #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И децата си учат да бъдат такива.  Cry Cry Cry

ПП Онзи ден пак спорих в една тема и ми се обясняваше как трябвало да има евтаназия за бездомните кучета.
Май трябва за някой хора да се приложи, а не за кучетата!
Виж целия пост
# 359
Лошото е че не съм у нас в момента и си тръгнах със свито сърце , като я гледах свита на топка и да трепери , само се надявам до утре всичко да е наред и да видя въпросните хора за да им кажа , че ще се заема със Айра и ще потърся място където да отиде , а не както ми казаха те : Ще я пуснем еди къде си , пък дано някой я вземе. Писах в страниците които ми прати OrleanAngel , утре ще я снимам , а междувременно ще поразпитам в познатите ми села дали не искат да гледат мъника.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия