Много мъничко остана да се срещне бебо с МАРТЕНСКАТА мама! - тема 6

  • 36 611
  • 750
# 510
Аз си поръчах козметика на Пенатен, но останах малко учудена. Уж пристига от Германия, а баркода започва с 3-ка, като за стоки произведени в БГ newsm78. Прегледах всеки един продукт, нооооо срок на годност не открих. Сега пак ще се блещя Grinning #Crazy, може пък да не съм видяла.
Ще я пробвам на себе си, защото по принцип ми е отвратително алергична кожата.
Аз влизам в 9-тия месец, корема ми е просто опънат на макс Grinning. Не ми достига фантазията, колко още може да порасне.

А иначе аха аха да ме хване нервната криза- стаята на бебока я правихме есента. Изолация, боя, нови щорички, абе всичко вътре е ново. Преди 5 год, когато се нанасяхме сложихме само ламината. Та сега около прозорците по перваза е избил мухъл, ама мноооого е! По четирите края на прозорците #2gunfire Днес ще сваляме щорите и яе пръскаме със саво, че докато е хубаво времето да се проветри.

Имате ли подобен проблем с мухъл? Взела съм електрически влагоабсорбатор, но той бръмчи....и е дразнещо като работи цял ден
Виж целия пост
# 511
Чакайте малко, нали това с 2те години назад отпадна? Нали не го приеха, защото нямало достатъчно рентабилност за бюджета? Последно това знам...
Виж целия пост
# 512
Напротив, приеха го Peace  Някъде имаше информация, че се спестяват около 3млн лв
Виж целия пост
# 513
Чакайте малко, нали това с 2те години назад отпадна? Нали не го приеха, защото нямало достатъчно рентабилност за бюджета? Последно това знам...

Здравейте,

Терминът ми е 17 Март 2015, днес проверих на сайта на НОИ прогнозираното ми обезщетение от опция "Изчисляване на прогнозен размер на парично обезщетение за бременност и раждане"  и сметките са направени въз основа на 18-месечния базисен период преди началната дата на обезщетението (31 Януари 2015).
Аз очаквах да бъде с 24 месечен период назад заради промените в закона. Дали има някаква грешка при НОИ или аз съм в грешка (дано!!!)?

Благодаря и прекрасен ден!!!
Виж целия пост
# 514
Здравейте,

Терминът ми е 17 Март 2015, днес проверих на сайта на НОИ прогнозираното ми обезщетение от опция "Изчисляване на прогнозен размер на парично обезщетение за бременност и раждане"  и сметките са направени въз основа на 18-месечния базисен период преди началната дата на обезщетението (31 Януари 2015).
Аз очаквах да бъде с 24 месечен период назад заради промените в закона. Дали има някаква грешка при НОИ или аз съм в грешка (дано!!!)?

Благодаря и прекрасен ден!!!

Не е при теб объркването, НОИ не са си сменили текста само  Laughing Иначе ако преброиш редовете, ще видиш, че смята 24 месеца.
Виж целия пост
# 515
7.Изчисляване на паричното обезщетение при бременност и раждане.

Дневното парично обезщетение при бременност и раждане се определя в размер 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски, а за самоосигуряващите се лица – внесени осигурителни вноски за общо заболяване и майчинство за периода от 24 календарни месеца, предхождащи месеца на началото на отпуска поради бременност и раждане.
http://www.nssi.bg/benefits/benefits/100-nerabotosposobnost/1860-ma13

Явно от сайта не са го обновили, но иначе е прието.
Виж целия пост
# 516
 Joy Joyтова с редовете е вярно. и на мен ми се сториха, че са множко редовете, ама хич не ми дойде на акъл да ги броя Grinning
Виж целия пост
# 517
Мда, и аз използвах този калкулатор - благодаря за инфото, не знаех, че може на сайта на НОИ да се провери.
Наистина калкулатора им смята с 24 месеца, но поне при мен първите 6 месеца бяха отбелязани най-отдолу, а не вървяха хронологично като останалите.

От вчера имам ПИК от НОИ и сега го експолатирам както мога  Mr. Green
Виж целия пост
# 518
Редовете са 24, но заглавието гласи "Подробни данни за 18-месечния базисен период за изчисляване". Благодаря, че ме подсетихте да преброя редовете Simple Smile
Виж целия пост
# 519
 Sad
за козметиката - с баткото бях със Себа мед и с А-дерма , той има мн 4увствителна кожа , като баща си. По късно запо4нах Мустела. Е много ми харесва как мирише бееееее, супер е  направо , сега за малката си мисля с Мусела да запо4на , ама ще  видим. За Джонсънс и аз знам 4е алергезира много, Нивеа също, от аз се изрива от Нивеа.....
Болни4ния ми е 06.12-05.01 , 4акам още да го изплатят -по принцип е до 15 раб дни което е 28.01.4акам да мине и звъня в НОИ.
Ужас и аз чакам сега за януари месец..и много ги бавят значи ходих до НОЙ днес и ми дадоха инфо на гишето,че не им работеше информацията ,че на 26 число
Виж целия пост
# 520
Скрит текст:
Скрит текст:
Моля, пишете НОИ, от Национален осигурителен институт.
   bouquet
Виж целия пост
# 521
Смехуранче я кажи Павловичевата маст от къде я вземаш? Ако я има и в бг ще е добре, ще кажа на родата на мъжо да ми пратят. Че в македонско знам че я има и там всички бебета в родата само с нея изгледаха.
Виж целия пост
# 522
Смехуранче я кажи Павловичевата маст от къде я вземаш? Ако я има и в бг ще е добре, ще кажа на родата на мъжо да ми пратят. Че в македонско знам че я има и там всички бебета в родата само с нея изгледаха.

Извинявам се, че така се намесвам, но аз видях да продават в Хиполенд от нея.
http://www.hippoland.net/krem-pavlovicha-mas-120-gr
Виж целия пост
# 523
Днес взех списък за АГ Варна, актуален, взех го от приемния им кабинет. Ако някой се интересува
Скрит текст:
И пак да коментирам, както пише отгоре , списъка е " по желание на родителя" .  Peace Peace Peace

Gerry@ Много препоръчвам тази люлка
Скрит текст:
Има я и в други десени, най-евтина е в Джъмбо, към 250 лв. Иначе и втора ръка се намира. Хубавото й е, че люлее в две посоки.  Peace  Съвсем замайва бебето и няма време да реве  Joy Joy Joy  С дъщеря ми я ползвах, дадоха ми я, Даниела беше 6-то бебе, което се отглежда на нея . Сега съм си я набелязала втора ръка, мисля някоя баба да ми я купи.

Виж целия пост
# 524
Тази Павловича мас вече май няколко пъти се споменава - дайте малко информация за нея, вместо крем против подсичане ли се използва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия