Фраза, която мразя

  • 1 218 224
  • 20 286
# 14 280
Сигурно и моят приятел от Контрол го знае, той е голям рокаджия.
Даже преди да я науча от тук се чудех защо казва Жива да не бях, а не жив да не бях. А то е било цитат. Simple Smile
Виж целия пост
# 14 281
Баба ми я ползваше фразата, а не е слушала нито Контрол, нито е чела форума! Че форумът е сила, сила е, ама чак пък толкова...
Виж целия пост
# 14 282
Стигнахме до заключението, че бабата на наша съфорумка, родена 1919г. /бабата, де, не съфорумката/, е ползвала израза.
Форумът съхранява добре забравеното старо.
Виж целия пост
# 14 283
Вие за пръв път ли чувате, че "жив/-а да не бях" е стар израз?!

Популярен стана в последните години, във вариант "жива", вероятно наистина заради "Контрол", но не е измислен от тях.
Виж целия пост
# 14 284
Мен ме дразни някой като каже “ Как е детенце?”, или “ С детенце сме добре....”
Толкова ли не може да се каже : Как е детето ?

Или майките ако почнат да говорят за бебетата си:
“Учим се да пишкаме на гърне”
“Никне ни зъбче”
И всякакви такива, все едно примерно и на майките им никнат зъби....
Ужас!
Виж целия пост
# 14 285
А да ви питат: "Как сме, добре ли сме?"
На опашката в кафето: "Ще папкаме ли?"
"На море ще ходим ли?", "Оооо, почернели сме!! На море ли сме били?"

Виж целия пост
# 14 286
А да ви питат: "Как сме, добре ли сме?"
На опашката в кафето: "Ще папкаме ли?"
"На море ще ходим ли?", "Оооо, почернели сме!! На море ли сме били?"



Да, да, също 😅
Виж целия пост
# 14 287
Скоро бях писала, че попаднах някъде на обява от типа подаряваме тази дрешка, защото много бързо пораснахме и вече ни е малка
(отдолу - снимка на дрешка за кученце)
Виж целия пост
# 14 288
Ами може и кучето и стопанина да са я носили 😀
Виж целия пост
# 14 289
Само да кажа, че и за домашните любимци се говори така, в мн.ч. Simple Smile
Виж целия пост
# 14 290
В парка се заиграх с малко кученце. Доближават ме собственикът и още един мъж с него и първият ми казва: внимавайте, че ние като си играем, понякога хапем. И аз ги попитах: А кучето?
Виж целия пост
# 14 291
Преди години, когато четях теми за бебета, попаднах в един форум на тема със заглавие "Помощ, смучем си пръста!" .
Едва се сдържах да не попитам, че за бебето - разбирам, но и родителите ли си смучат пръстите.
Виж целия пост
# 14 292
Домашните любимци се възприемат като деца, оттам е и същото отношение и говорене.
А и не вярвам някой, който има деца никога да не е говорил така за тях. Simple Smile
Признавам си и аз, в т.ч.
Виж целия пост
# 14 293
"Само напред и нагоре"!
Не знам защо, но тази така нашумяла похвала/пожелание, много ме дразни.
Виж целия пост
# 14 294
Защо? Хубаво пожелание е.
Дъщеря ми е на 21, от ДГ още се пожелаваше така. Не е ново.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия