Фраза, която мразя

  • 1 218 193
  • 20 286
# 14 325
Mangiare - яжте
Виж целия пост
# 14 326

и не харесвам думата "манджа". не знам откъде е дошла, но ми е някаква набързо насмотана, гадно изгеждаща и мазна...
От италиански. Mangiare e ям.
Аз пък не харесвам думата гозба. Много ми е грозна и винаги употребявам манджа вместо нея.
Виж целия пост
# 14 327
Simple Smile знам, че е италианска. не знам как е възприета - за руските, турските, френските думи има някакво обяснение, но за италианска...
Виж целия пост
# 14 328

От италиански. Mangiare e ям.
Аз пък не харесвам думата гозба. Много ми е грозна и винаги употребявам манджа вместо нея.

manger- от френски може да е също.
Виж целия пост
# 14 329

От италиански. Mangiare e ям.
Аз пък не харесвам думата гозба. Много ми е грозна и винаги употребявам манджа вместо нея.

manger- от френски може да е също.
Moже. Аз френски не говоря, затова само от италиански я знам.
Виж целия пост
# 14 330
Абе манже, не е баш като манджа. Simple Smile
Нашето си е селяндурско.
Виж целия пост
# 14 331
Ооо, гозба, да. Много неприятна, префърцунена една такава.
Виж целия пост
# 14 332
Аз приемам "манджа", но не приемам "манджичка". Умалителното ми звучи като "сготвих нищо особено, да има там нещо на масата".  .
Виж целия пост
# 14 333
Абе манже, не е баш като манджа. Simple Smile
Нашето си е селяндурско.
То и Кондуфрей звучи чукундурско, ама е кръстено на Конт де фрей/  Конт д' Офре- участник в похода на Балдуин и после служил при Калоян.
А, Панчарево и Пасарел са кръстени на полските рицари пан Чарли и пан Сарел.
Граф Орландо- Орландовци

Та, просто са побългарени.
Виж целия пост
# 14 334
Не харесвам фразите светъл да е пътят му , светъл да е пътят на душата му за починал човек. Не знам откъде се появиха, но във форума често ги виждам. Звучат ми претенциозно и изкуствено. Защо пък точно светъл да е пътят след смъртта и изобщо ми е много странно това изказване. Откога Почивай в мир не е достатъчно.
Виж целия пост
# 14 335
Манджа ме дразни, гозба ми гали слуха. Ястие ми е тъпо, яхния ми е вкусно. Супа ми действа на вкусовите рецептори положително, чорба - отрицателно.
Виж целия пост
# 14 336
Не е  точно  за темата, но има ли разлика между супа и чорба?
Май има някаква разлика в приготвянето.
Виж целия пост
# 14 337
Има. Супата е със застройка, а чорбата без.
На мен гозба ми звучи много старовремско.
Не съм чувала някой да я ползва реално.
Виж целия пост
# 14 338
Манджа ме дразни, гозба ми гали слуха. Ястие ми е тъпо, яхния ми е вкусно. Супа ми действа на вкусовите рецептори положително, чорба - отрицателно.
A какво значин манджорлак.
Познат от северна България, често го употтебява. Моята асоциация е с някакво по-зазукамо ястие?
Виж целия пост
# 14 339
На шкембе чорбата няма как да кажа супа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия