Фраза, която мразя

  • 1 218 140
  • 20 286
# 14 745
Ее, добавям няма как да стане добавявам...
Виж целия пост
# 14 746
angeles имаше предвид, че тя добавя думите намалям и пазаря. Аз така го разбрах.
Виж целия пост
# 14 747
Ами това е, да. Разбира се, че не съм искала да кажа, че 'добавям' е грешно.
Виж целия пост
# 14 748
Ее, добавям няма как да стане добавявам...

Но сменям става сменяВАм. Пазарджишки диалект.
Виж целия пост
# 14 749
Цитат
момата се е обебила
Меко казано е отвратително.
Виж целия пост
# 14 750
Освен пазаря, преди няколко години чух и думата купвам. Не можех да повярвам, че някой може да каже купвам, вместо купувам. Обяснението беше, че в Казанлък така казвали всички. Нямам представа дали е вярно това, обаче.
Виж целия пост
# 14 751
Купвам не съм чувала, но напоследък много хора закупуват разни неща.
Виж целия пост
# 14 752
Ооо, как бе? "Купвам" е Пловдивски патент.
Напоследък не го чувам, явно поизмряха ползващите тази дума.
Както и тама, вместо там.
Виж целия пост
# 14 753
Ооо, как бе? "Купвам" е Пловдивски патент.
Напоследък не го чувам, явно поизмряха ползващите тази дума.
Както и тама, вместо там.

Чувала съм и "тамка", но много отдавна.
Виж целия пост
# 14 754
Днес прочетох "нея стая" и се сетих за "него ден".
Него ден съм чувала доста пъти, но нея стая, прочетох за първи.
Виж целия пост
# 14 755
А, ползва се при нас - и него ден, и нея стая. От по-възрастни особено.
Виж целия пост
# 14 756
"Закупвам" ми е като "захлюпвам". Умирам са се хиля.
Виж целия пост
# 14 757
Не закупвам. Купвам.
Нищо общо няма с актуалното закупувам.
Виж целия пост
# 14 758
Хахах, вярно, че го има “купвам” в Казанлък, моя роден град. Бях го забравила. Не ме дразни, но и не го ползвам. В Казанлък се ползва и биле вместо били - те биле ходели, вместо били ходили.
Виж целия пост
# 14 759
Ходели не е грешно - мин. несвършено. Неправилно е ходиле.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия