Фраза, която мразя

  • 1 218 116
  • 20 286
# 16 035
коз, коз и две яки пики!
не играя карти ми е като на чужд език.  Simple Smile но пък съм използвала контра и реконтра. Simple Smile

и на пликчесто-торбичестия въпрос. радвайте се, че не се наложи името "торбичка-потник" или "потник-торбичка" Simple Smile
не си измислям, виждала съм го и на сайтове и на етикет в магазин.

Виж целия пост
# 16 036
Хаха, да, потника съм го срещала и аз в ценоразписи.
Виж целия пост
# 16 037
Simple Smile Няколко пъти щях да го напиша в постовете си като пояснение за плика, но се въздържах. Ужасно омразна дума.
Ако ми се налага да я ползвам, казвам "потниче" - за някакво омекотяване, но го избягвам.
Ползвам омразното на  много хора "топ", защото е на анлглийски.
Но пък мразя съответното "топче", "бюстийце", "срязан топ".
Виж целия пост
# 16 038
О, да, мразя "топ" Grinning И като синоним на потник или бюстие, и в изрази от типа на "прическата ти е топ" или "топ цена".
Виж целия пост
# 16 039
А на тясна блузка без ръкави как казваш?

Има и "топа на топа".
Дразни ме и предходното на "топ" - чук.
Цената е чук! Няма такава цена!
Музиката им е чук! Кърти мивки!
Виж целия пост
# 16 040
Ако е каквото си го представих тясното нещо без ръкави, казвам му блуза Simple Smile
Виж целия пост
# 16 041
Торбичка с дръжки си е чанта направо. А плик е плик за писма, пликче за ядки и плик за одеяло/юрган.
И свеки още казва на гащите пликчета.
Виж целия пост
# 16 042
Потник му викам на топа аз. По тоя повод се сещам, че когато работех в "Социално подпомагане" в едно малко градче преди доста години, имаше един индивид (от "клиентите") с прякор Пешо Потника.
Виж целия пост
# 16 043
Топ и на мен ми е много дразнещ.
Има си думи за всяка дреха. Потник ли, тениска ли, блуза ли, в никакъв случай топ.
Виж целия пост
# 16 044
Ами какво да кажем за джогър, джегингс, ромпър и... изгубих се вече...
Виж целия пост
# 16 045
Е това са си чуждици, които щем-не щем ще навлизат все повече и повече. И ги предпочитам, лично аз, пред "пликчета" използвано за бельо!
Виж целия пост
# 16 046
Колко се чудих за ромпър в темата за НМ.
Нямам малко дете и съвсем съм изостанала. Blush
Виж целия пост
# 16 047
И мен за женската дреха без ръкави думата потник ме дразни. Потникът за мен е бял, голям и мъжки Grinning Само че и топ ме дразни, и май тази дреха не я наричам никак Grinning а имам много от нея.
Виж целия пост
# 16 048
Ромпър и парка.

Но приятелката ми от Габрово още от дете казва на жилетката "джемпърче".
Виж целия пост
# 16 049
И баща ми на някакви връхни дрехи казва джемпер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия