Фраза, която мразя

  • 1 218 216
  • 20 286
# 3 150
Шлякатарник!!!
Отвращава ме тази дума!
Виж целия пост
# 3 151
А какво означава Шлякатарник  newsm78
Виж целия пост
# 3 152
А какво означава Шлякатарник  newsm78

Жена, която си раздава розичката под наем на промоция.
Виж целия пост
# 3 153
Като каза за шлякатарник - на мен пък ми се повдига от думата "разпоретина" с горе-долу същото значение.
Виж целия пост
# 3 154
На мен ми звучи гадно "чистофайница".
Виж целия пост
# 3 155
"Уникално" със сигурност сте го обсъдили, но ще го спомена и аз.

То нищо неуникално не остана!
Виж целия пост
# 3 156
А какво ще кажете за гьовендия  Sick Тези назнания са... нямам думи
Виж целия пост
# 3 157
А какво ще кажете за гьовендия  Sick Тези назнания са... нямам думи
Скоро не съм чувала тая дума, но си мисля, че е гЮвендия. Sunglasses
Виж целия пост
# 3 158
Последните думички си носят отрицателния заряд, не е нужно да звучат красиво и деликатно. Но, разбира се, не е нужно и да се използват.
Виж целия пост
# 3 159
Изключително много ме дразни тихичко честито  Sick.
Виж целия пост
# 3 160
Изключително много ме дразни тихичко честито  Sick.

Какво е това? "Тихичко честито", казано заедно, или "честито", казано тихичко? Не съм чувала нито един от двата варианта, в какви ситуации се използва?
Виж целия пост
# 3 161
Изключително много ме дразни тихичко честито  Sick.

Какво е това? "Тихичко честито", казано заедно, или "честито", казано тихичко? Не съм чувала нито един от двата варианта, в какви ситуации се използва?
Пример: Твоя приятелка ти споделя, че е бременна. Обаче ти знаеш, че тя има зад гърба си някой друг спонтанен аборт, съответно сега е много притеснена дали всичко ще е наред. Ти й казваш "тихичко" честито. Тихичко, за да не те чуе дяволът. Simple Smile
Виж целия пост
# 3 162
А какво ще кажете за гьовендия  Sick Тези назнания са... нямам думи
Скоро не съм чувала тая дума, но си мисля, че е гЮвендия. Sunglasses
Тази идва от турски.

Изключително много ме дразни 'Всички са така" като оправдание да не си размърдаме гъза и да подобрим ситуацията. Бившият ни шеф ни завлече с доста голяма сума пари. Вместо да се дигнем и да го накълцаме на зарчета, колегите - уж интелигентни, образовани и титулувани - се скатават зад тая фразичка. Нещастници Sick

Други: "Много хубаво не е на хубаво", "Скромността краси човека" и "Тихо, да не чуе дяволът".
Виж целия пост
# 3 163
Ау, Делфи, бодна ме право в сърцето.
Човек да не смее да се зарадва пък за нещо, веднага ми изскача насаденото "много хубаво не е на хубаво" и от сорта.

За тихото пожелаване Софи е обяснила смисъла, в който се ползва.
Примерно неуспешна предна бременност, съобщаване за настояща и тихичко пожелаване за успех, предвид неудачите преди това.  Peace Тихичко е пожеланието, докато не стане сигурно, че всичко ще е наред. Друг случай-подобрение след зла болест.
Виж целия пост
# 3 164
Дразни ме "яко".
Не знам защо стана толкова модерна тази дума?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия