Фраза, която мразя

  • 1 218 237
  • 20 286
# 3 210
Различен смисъл носят "омахах" и "изядох". Омахването на храна включва размах, бързина, настървение, апетит. А изяждането може да е бавно, спокойно, на малки хапки и почивки.
И аз така го приемам! И ако го използвам, го произнасям съвсем нарочно ома'ах, така го и пиша  Laughing
Виж целия пост
# 3 211
Може. Само дето няма такава дума "омахах" и написах, че мен ме дразни.  Wink
Виж целия пост
# 3 212
"Съпружието" го употребих и аз вчера, за да подсиля ефекта на поста си, в който ставаше въпрос за Николетки, футболетки и чалголетки (които  са си чисто моя измислица). И на мен ми звучи грозно "съпружие". Grinning
Виж целия пост
# 3 213
Омахвам
Виж целия пост
# 3 214
Благодаря! bouquet Наистина не я знаех. Embarassed Но не пречи пак да ме дразни. Joy
Виж целия пост
# 3 215
И аз спрягам  Embarassed и използвам този глагол. Дори го казвам омУ'ах. Забавно ми е.
Както и домашни любимци - у дома са доста.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 3 216
Благодаря! bouquet Наистина не я знаех. Embarassed Но не пречи пак да ме дразни. Joy

Ома'ах е емоционално оцветена дума, характерна за разговорния стил. Докато изядох принадлежи на неутралната лексика. Не разбирам какво лошо има в нея. Rolling Eyes  Колкото по-богат е речникът на човек, толкова по-добре.
Виж целия пост
# 3 217
HerzТоку-що го прочетох в друга тема "Син ми" и не ми звучи добре.
DeVa®В Северна България говорят така.
Май не съм чувала да се говори така или може би по на запад, аз съм от Сероизтока.
Мен ме дразни "ти дет' казваш", употребено няколко пъти в разговор, а всъщност ти т.е аз нищо не си казал.
Отначало си мислех дали пък не съм казала нещо такова, но после се убедих, че това е начин на изразяване.
Виж целия пост
# 3 218
"левчета", употребено по подобен начин: "Тя е с него, щото й дава левчета за парцалки." "Ще те пуснат там, ама ако имаш левчета." Звучи ми ужасно противно.
Виж целия пост
# 3 219
"левчета", употребено по подобен начин: "Тя е с него, щото й дава левчета за парцалки." "Ще те пуснат там, ама ако имаш левчета." Звучи ми ужасно противно.

Май "парички" по-често се среща от "левчета".
Виж целия пост
# 3 220
Левче - кефче  Crazy
Виж целия пост
# 3 221
Да "жулиш".
Той жули ракия, тя жули водка.
Виж целия пост
# 3 222
После Той жули Нея?  Laughing
Виж целия пост
# 3 223
Дразни ме неправилното образуване на мн.ч. на паричната единица Евро.
Много често, а и вчера по ТВ от Румен Петков, чувам Х евра, хиляди евра и т.н.
Виж целия пост
# 3 224
"Евра" си е правилно, аз пък одобрявам.
Неща, колела, езера, няма разлика. Без значение е от какъв произход е думата, то и не всички обикновени за нашия език думи са български, някои просто са навлезли отдавна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия