Имам стоматологичен проблем

  • 150 865
  • 1 629
# 1 380
Здравейте,
Вчера обядвах риба и може би си нараних венеца отзад над преден горен зъб с някоя кост. Веднага след това усетих леко подуване там, но това ми се е случвало и преди... През нощта обаче вече усещах, че подуването се е разпространило и в страни зад съседните два зъба. Няма болка, не изглежда да има промяна в цвета на венеца, но го усещам и езикът ми е все там; с храната също се притеснявам, че ще се разрани. Притеснява ме това, че подутината се увеличи. Препоръчвате ли нещо да направя - жабурене или да дадете друг съвет. Мисля следобед да отида и на зъболекар все пак...
Виж целия пост
# 1 381
Може да имаш джоб там. На мен ми се е подувало така веднъж зад преден горен зъб. Мина за около седмица. По-добре отидете на зъболекар да го почисти и сложи лекарство - по-бързо ще мине ми се струва.
Виж целия пост
# 1 382
При почистване на зъбен камък  има ли значение на колко зъба се почиства, защото едно е да се чисти на 32, друго на 22 примерно. Цената не би трябвало да е една и съща  newsm78
Виж целия пост
# 1 383
При почистване на зъбен камък  има ли значение на колко зъба се почиства, защото едно е да се чисти на 32, друго на 22 примерно. Цената не би трябвало да е една и съща  newsm78
При всеки зъболекар е различно. Някои имат конкретна цена, а други чистят на зъб. Например преди години бях при една и тя взимаше 1лв. на зъб. Тогава каза, че взимала най-евтино от всички тук.  Но не мисля, че беше много качествено.
Всеки има различна практика просто.

Аз утре съм на зъбар рано, рано... Правих и снимка сега. Утре мисля да откажа почистване на зъбен камък, ако пак спомене и да минем към проблема.
Виж целия пост
# 1 384
Аз тъкмо се връщам от почистване на зъбен камък. 50 лв. платих. Ходих при стоматоложката на детето, споменавала съм ви за нея - изключително лъчезарно и усмихнато същество. А колко леко пипа само - нямам думи, направо заспах на стола. До сега винаги при мъже съм чистила, разликата мога да ви кажа е о-се-за-е-ма!

Поразпитах я и за моя проблем с дълбокия джоб. Според нея, ако тя била на моето място, първо щяла да опита с изваждането на двата корена на проблемния зъб и костозаместване там. Нямало гаранции, но то за нищо няма гаранции все пак. Отрече варианта с ортодонтското издърпване на 7.ми и 8.ми зъб на мястото на изваден 6-ти.

Изненада ме приятно по отношение на адхезивните мостове. Знаете, доста малко лекари ги практикуват. Някои ги отричат, други просто не ги работят, защото е сложно и предпочитат да пилят и слагат класически мостове. Та мацката се оказа, че ги практикува, и то в нашия скапан град - направо ме изненада приятно! За 6-ти дъвкателен зъб каза, че може да се счупи адхезивния, и практикува и направо били идеални каза за предни фронтални зъби.

Тъй като индивидуалните особености при мен са такива, че захапката ми вляво, където е дгоба, е по-силна отколкото вдясно, и че контактите падат основно при моларите, а премоларите нямат хубав контакт, та при мен има повече вероятност да се счупи този мост, поради голямото налягане. Ако го нямаше това със захапката при мен, шансовете да стои са си по-големи.
Разказа ми също, че има проследени във времето адхезивни мостове, на по 6-6-7 години, които нямат проблем, не са се чупили.
Но то това им е хубавото на тези мостове, че и да се счупят, се прави нов и воала.

Стана дълго, но исках да споделя ...

Забравих да се похваля, че нямам никакъв зъбен камък, никаква плака натрупани. Похвали ме момичето с две думи  Stuck Out Tongue Winking Eye само налепи от вътрешната страна на предните зъби, от цигари, кафе и пр.

Питам ме някой обяснил ли ми е от какво се е получил този единичен джоб. Отговорих че и аз вече осма година това се питам. Зачуди се и тя, странно й се видя. Пита ме за алергии - да не се е получила локална такава от пломбата там, знаете, джоба се появи след поставена пломба на този зъб преди 8 години.
Виж целия пост
# 1 385
Всичко е индивидуално - при едни може да се случи идеално, при други същото нещо може да даде съвсем друг резултат. Аз затова искам да имам доверие на зъболекаря - все пак аз не разбирам нищо от зъби, колкото и да чета, така че разчитам на компетентното му мнение.
Днес явно ни е ден да ходим по зъбари, и аз съм следобяд, хаха.
Виж целия пост
# 1 386
Индивидуално е, много ясно.
Но адхезивните са чудесна алтернатива на конвенционалните, при които ти пилят и умъртвяват здрави зъби! То и при обикновен мост не ти дава лекаря гаранции, колкото и да му вярваш, нали?

Аз няма да кажа, че нищо не разбирам от зъби. Разбирам малко, чела съм немалко...това не ме прави стоматолог и дентален лекар, но съм натрупала много, много информация, която обсъждам и със специалистите и в много случаи съвпада.

Та исках да кажа, че ми беше много приятно да си поговорим със стоматоложката - много открит и приятен човек, освен специалист.
Виж целия пост
# 1 387
Радвам се, че си открила "твоя" специалист.
Аз, за съжаление, май ще се разделям с изпиления жив зъб под моста. Като не го закачам не ме притеснява, но като почна да ям по-твърда храна - нещо се обажда... явно няма да го бъде... достатъчно време изчаках да го видя как ще се държи...
Виж целия пост
# 1 388
Тета, добре е, че си попаднала на такава жена. Аз последните години винаги ходя при жени, точно защото сякаш работят по-внимателно, пипат по-леко. Е, не всички де.
 Според мен много е важно по време на работа да ти се обяснява какво ще се прави.
При моята е 60лв чистенето, но май съм споменавала.
А за твоя джоб можеш да се вслушаш в съвета й.

Успех на всички дето ще ходят на зъбар тези дни!😁
Виж целия пост
# 1 389
Не знам, но с тази жена си говоря като с близка приятелка. Още покрай детето - около година и нещо ходим при нея, ми допадна още от пръв поглед. За мен е много важно да можеш спокойно да поставиш въпросите, които те вълнуват, и отсреща спокойно и разбираемо да ти обяснят. А не да сумтят и да бързат да те изпратят, или да си говорят за китки със сестрата, докато те работят /бившия ми стоматолог/...
Тук сме се оплаквали от такива "специалисти", та ще ме разберете, вярвам...

Виж целия пост
# 1 390
Хаха, Тета, това с говоренето за странични неща със сестрата може да е с цел разсейване на пациента, знаеш ли...
Виж целия пост
# 1 391
Тета, добре е, че си попаднала на такава жена. Аз последните години винаги ходя при жени, точно защото сякаш работят по-внимателно, пипат по-леко. Е, не всички де.
 Според мен много е важно по време на работа да ти се обяснява какво ще се прави.
При моята е 60лв чистенето, но май съм споменавала.
А за твоя джоб можеш да се вслушаш в съвета й.

Успех на всички дето ще ходят на зъбар тези дни!😁

Интересно защо пародонтолозите вземат по 100 лв за чистене на зъбен камък. Да не би да са извънземни?
Виж целия пост
# 1 392
Е, за пореден път го казвам, и не само в тази тема - чистене при пародонтолог е различно от чистенето при редови стоматолог!
Описвала съм няколко пъти какво и по колко време ми правиха....няма общо с "това" почистване за 50 лева.

Киса, той да си говори за китки, не ми пречи, ама лошото беше, че като свърши, и сядаше на лаптопа и аз трябваше да задавам въпросите си на гърба му, докато сестрата вежливо ме избутва към вратата....
Виж целия пост
# 1 393


Киса, той да си говори за китки, не ми пречи, ама лошото беше, че като свърши, и сядаше на лаптопа и аз трябваше да задавам въпросите си на гърба му, докато сестрата вежливо ме избутва към вратата....

Е, щом е така, да. Flushed Добре, че си го сменила!
Виж целия пост
# 1 394
Аз от няколко години почиствам зъбите в клиниката по пародонтология. По- доволна съм. Аз нали ходя в две клиники. Grinning
Да оправяте проблемите! Hug

И в двете клиники, които посещавам, а заради детето и трета, стоматологът изпраща пациента и разяснява, ако имаме въпроси.
А, иначе ми е любимо докато съм с отворена уста да ме питат нещо. Joy
Освен за сигнализиране с кимане или мучене, няма как! Пък аз съм от приказливите. Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия