Имам стоматологичен проблем

  • 150 842
  • 1 629
# 1 410
Някой скоро да е правил изграждане на счупен преден зъб? Интересувам се от точно този метод, не фасети, коронки и др. Зъбът е правен по този начин преди години, но се счупи парче и искам да бъде поправен по същия метод. Но не мога да отида при същия зъболекар по ред причини и търся изпитан зъболекар, който ще го оправи качествено
 Най-вече ме притеснява, че е преден и не искам да си личи.
Годеникът ми си изграждаше преден зъб, който му беше отчупен. Изградиха му го с фотополимер и изобщо не му личи. Но пак зависи колко е счупен, а неговото беше малко. 
Откъде си ти?
Виж целия пост
# 1 411
Имам подобно счупване на кучешки зъб. Първия път не си личеше въобще. Миналата седмица ми го изградиха повторно, въпреки, че е фотополимер сега си личи. Ако още веднъж се счупи следва корона, за мое съжаление.
Виж целия пост
# 1 412
За София търся зъболекар.
Tonynette,цвета лу не улучиха или нещо друго не паства тизи път?
Виж целия пост
# 1 413
Цветът е една идея по-светъл от зъба. Сумати време сравнява и пак не пасна съвсем. Е, от самолет не се вижда, но ме дразни. Дано издържи по-дълго този път.
Виж целия пост
# 1 414
Днес пак съм на зъбар.☹ Само че не знам какво ще ми правят. Уж коронка ще слагаме на 7ми зъб, но не трябва ли мярка да се вземе първо?
Само като отида да не измисли нещо друго...После казват ти си избрала евтиния вариант, а те го избират.
Виж целия пост
# 1 415
Оф, моя кучешки зъб няма да го бъде. Една седмица след изграждането се напука пак. Имам час за след три седмици, дано издържи до тогава.
Виж целия пост
# 1 416
Тинити, нямам идея как се процедира с коронките. Може пък утре да ти я вземе тази пуста мярка, знам ли...

Тони, много ли е разрушен? Няма ли да има възможност за нова коронка....не съм чела в тази насока, колко от зъба и от корена трябва да е наличен, за да се постави щифт/коронка. Тъмна индия ми е там.
Виж целия пост
# 1 417
Тете, до сега го изграждаха с фотополимер, но най-вероятно ще се наложи да се сложи коронка. Проблемът е, че ми е единственият крив зъб в устата. На времето ми предлагаха да ми извадят четвъртия зъб, за да може този да си дойде на мястото, но не се съгласих. Ще видя сега какво ще ми кажат. Но най-вероятно ше го пилят и ще слагат коронка. Поредната.
Виж целия пост
# 1 418
С фасета няма ли да стане, или там май се искаше повече повърхност да има. Но пък има различни видове фасети, знам ли.
Да не съм чула да ми се оплаквате от коронки-вие поне корени си имате. Аз като нямам кьорава коронка, кво ме топли - ще вадя жив зъб, щот корените му калпави....
Виж целия пост
# 1 419
Тинити, нямам идея как се процедира с коронките. Може пък утре да ти я вземе тази пуста мярка, знам ли...

Тони, много ли е разрушен? Няма ли да има възможност за нова коронка....не съм чела в тази насока, колко от зъба и от корена трябва да е наличен, за да се постави щифт/коронка. Тъмна индия ми е там.
Мразя неизвестното, но като отида ще разбера. От правене на пломби и от пилене не ми остана зъб там, съвсем малко има от него и затова е за коронка. Но както ви казах, и за нея няма много място. От другия край съм по същия начин и не сложи коронка, а изгради изцяло с фотополимер, ама нали ми влиза храна и се оплаквам от него. Та не ми се ще и този да е така.

И моя кучешкият е крив. И ми казаха това за ваденето на 4ти зъб, амааа абсурд да вадя здрав зъб!!!
Виж целия пост
# 1 420
То влиза храна, ама да няма там нещо като джоб си мисля. Иначе, при здрави венци, които са си на мястото - плътно около зъба, като яка да го обгръщат, къде да влиза и да се подпъхва тази храна? Разсъждавам си само де...
Виж целия пост
# 1 421
Минах и какво се оказа. Днес запълни с фотополимер, който имал някакви влакна или нещо от този род. Това замествало щифта, подсилвало стените. Следващия път ще пили и ще вземе мярка. И по-следващия път ще сложи коронка. Уж имало място за нея, ава да видим. Май метал+керамика ще слагам, 200лв. струва. Мога и пластмаса + керамика за 90лв.
Вие как мислите?
И накрая да ви кажа, мисля че много се протаква, това са 4 посещения и на всяко ти дерат кожата, ако ме разбирате?!
Виж целия пост
# 1 422
Върти ми се нещо, че металокерамичните коронки след време метала прозира отдолу към венеца? В сайта на доктор Ралев ли го четох тия дни, не помня вече...ако намеря, ще сложа линк...

Това намерих:
Керамичните корони са изключително комфортни, пациента не усеща никаква разлика от естествените зъби. Друго основно предимство на изцялокерамичните корони е, че те не преоцветяват венеца, както това се случва при някои металокерамични корони.

от тук
https://zabolekar-ralev.com/%d0%bb%d0%b5%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%b8 … 0%b8%d0%ba%d0%b0/
 и още:
Металокерамични корони и мостове – до скоро те бяха най-често използваните и разпространени конструкции използвани за лечение на липсващи или разрушени зъби. Това се дължи на тяхната структура. Те са изградени от метална основа (кепе), което придава здравина и керамично покритие, което придава естетика, и ги прави трудно различими от естествените зъби. Металокерамиката има поносима цена за България. До тук обаче свършват предимствата и.
Недостатъците на металокерамичните корони и мостове са:
•   Наличие на сив метален кант в основата на короната, който достига до венеца, или влиза под него (при безпраговите корони). От този метален кант след време се освобождават метални йони, които навлизат във венеца и го преоцветяват – получава се сивкаво оцветяване на венеца под короната.

от тук
https://zabolekar-ralev.com/%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%b7%d0%bd … %b2%d0%b8-%d0%ba/
Виж целия пост
# 1 423
Не бих сложила пластмасова коронка на дъвкателен зъб. При теб беше седми, нали?
Виж целия пост
# 1 424
Не бих сложила пластмасова коронка на дъвкателен зъб. При теб беше седми, нали?
Точно така, след него нямам други зъби, ретинирали са.
Тета, мерси за статията ще я прочета по-късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия