Имам стоматологичен проблем

  • 150 828
  • 1 629
# 1 455
Тинити, този твой зъб под коронката жив ли е, умъртвен ли, че не помня?
За временен цимент нищо не ми вземат, три пъти ми го сменяха. Да не би да говориш за временна коронка? Ако е така, то аз 40 платих Simple Smile
Виж целия пост
# 1 456
Умъртвен е. Не са ми били упойка.
Не, не говоря за временна корона, а за постоянна металокерамика. Просто я залепи временно, понеже имах натиск към предния зъб, а не искаше да пили повече, защото ще остане много място между зъбите и ще влиза храна. И остави да видим как ще ми е като цяло.
И да, 30лв мисля, че е многооо скъпо.
Взех да свиквам, че имам изкуствен зъб в устата, но болката при дъвчене остава. Ще видя как ще е утре.
Виж целия пост
# 1 457
Тинити, този твой зъб под коронката жив ли е, умъртвен ли, че не помня?
За временен цимент нищо не ми вземат, три пъти ми го сменяха. Да не би да говориш за временна коронка? Ако е така, то аз 40 платих Simple Smile


А аз 90 лв  ooooh! Whistling
Виж целия пост
# 1 458
Умъртвен е. Не са ми били упойка.
Не, не говоря за временна корона, а за постоянна металокерамика. Просто я залепи временно, понеже имах натиск към предния зъб, а не искаше да пили повече, защото ще остане много място между зъбите и ще влиза храна. И остави да видим как ще ми е като цяло.
И да, 30лв мисля, че е многооо скъпо.
Взех да свиквам, че имам изкуствен зъб в устата, но болката при дъвчене остава. Ще видя как ще е утре.

Не знам колко време е минало от поставянето, ама ако са само два-три дни май е рано да бягаш при зъбаря. Зависи колко е силна тази болка, де.
Ти от първия ден ли с този зъб почна да дъвчеш? Може би трябваше малко да го оставиш на мира... Не знам, всичко е толкова индивидуално при зъбите.
 
Какви са тези временни коронки за 90 лв, позлатени ли са??
Виж целия пост
# 1 459
Не съм дъвчела веднага,чак вечерта пробвах и то с мека храна. Говоря като стискам зъбите и имам болка. Днес нямам болка като стискам, но ще видя като се храня как ще е.
Скъпо е, и лепенето ми, и вашите временни корони...
Утре ще ходя на обяд да видим ще лепи ли или ще си остане още време така. Но зъболекарката така ми каза.
Виж целия пост
# 1 460
Ако имаш съмнения, не бързай да залепвате коронката с постоянен цимент, че няма връщане. Изчакай, докато си сигурна, че всичко е наред. Моята зъболекрата ми каза, че с временен цимент може да се ходи и два месеца, просто трябва да се идва от време на време за почистване и смяна на цимента. Но ако ти взема всеки път по 30 лв за нов цимент...
Виж целия пост
# 1 461
Ако имаш съмнения, не бързай да залепвате коронката с постоянен цимент, че няма връщане. Изчакай, докато си сигурна, че всичко е наред. Моята зъболекрата ми каза, че с временен цимент може да се ходи и два месеца, просто трябва да се идва от време на време за почистване и смяна на цимента. Но ако ти взема всеки път по 30 лв за нов цимент...
Сега хапнах бисквитки, няма я болката вече. Не знам за по-твърди храни. Тя каза че мога да стоя много време, но утре сигурно ще прецени дали за постоянно да я сложи.
Виж целия пост
# 1 462
Ако имаш съмнения, не бързай да залепвате коронката с постоянен цимент, че няма връщане. Изчакай, докато си сигурна, че всичко е наред. Моята зъболекрата ми каза, че с временен цимент може да се ходи и два месеца, просто трябва да се идва от време на време за почистване и смяна на цимента. Но ако ти взема всеки път по 30 лв за нов цимент...
Сега хапнах бисквитки, няма я болката вече. Не знам за по-твърди храни. Тя каза че мога да стоя много време, но утре сигурно ще прецени дали за постоянно да я сложи.
А как се сваля маха короната с този временен цимент?
Виж целия пост
# 1 463
Не знам, не бих бързала все пак. Аз затова изчаквах толкова време с моя жив зъб, за да съм на 100% сигурна какво да го правим.
Когато попитах зъболекарката какво ще стане, ако залепим моста за постоянно, а зъбът се обади, дали  ще се наложи да режат моста и съответно да го изхвърлим (а той струва доста), тя каза, че имало начин с пневматично чукче да се извади, не било особено приятна процедура, но пък имало възможност да се запази конструкцията здрава.
Виж целия пост
# 1 464
Имаш предвид, че дори сега да го чувствам ОК пак да изчакам, така ли?
Виж целия пост
# 1 465
Да, имаш ли бърза работа? Simple Smile Да не стане така, че като отидеш утре и да те навият да го залепвате за постоянно или да ти предложи временно залепване срещу нови 30 лева ))))))
Виж целия пост
# 1 466
Да, имаш ли бърза работа? Simple Smile Да не стане така, че като отидеш утре и да те навият да го залепвате за постоянно или да ти предложи временно залепване срещу нови 30 лева ))))))
Ами нямам по принцип, просто искам да се приключи с този зъб. Ще видя какво ще предложи.
Е не, няма да има повторно временно залепяне. Или с това ще остана, или с постоянно.
Виж целия пост
# 1 467
Аз съм си дала срок до Коледа с моя мост (майтапче). Но аз съм си виновна, над 10 години оставих в устата ми да стои празно място от изваден зъб, съседният жив зъб естествено през годините се измести накъдето си иска, а венецът на празното място се прибра и стопи. Нещата са комплексни.
Извадят ли ти зъб, веднага слагай мост, не се туткай - вече мога да го кажа като мото, хаха.
Виж целия пост
# 1 468
Винаги съм се чудела как хората стоят с изваден зъб, било той отпред или по-отзад... Само като си помисля и е гадно. Затова е хубаво човек като има проблем веднага да отиде на зъболекар, за да не се стига до вадене. Преди не могат да ме накарат да отида, затова пък сега не излизам от кабинета.
А аз какво ли не изживях и колко ли не ходих по зъбари, за да си спася този зъб, който е с короната...
Така че моето мото е - Ходи на зъборекар, спаси си зъбите! 😁
Виж целия пост
# 1 469
Е аз като ходих....кво направих Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия