Имам стоматологичен проблем

  • 150 847
  • 1 629
# 600
Да, Бисе...спомена за лазер на първото посещения края на февруари. Но не разбрах подробности. Ще разпитам във вторник като ходя пак.
Това, което четох обаче за лазера, е че не се прилага като самостоятелно лечение на пародонтит, а като допълване. Сам по себе си лазера не лекува, просто в някаква степен отстранява възпалението във венците, изрязва ли го там, как точно, не съм много наясно...

То какво плацебо, като аз принципно нямам болки или оплаквания, като изключим шестия горен с джоба. Това стопяване на костта, което се вижда на панорамната снимка, на практика аз не го усещам.
Обаче...явно наистина имам пародонтит / виж как се съмнявам и аз до последно Mr. Green/, защото на предния горен резец наблюдавам оголване на шийката, явно венеца се дърпа нагоре. Там осезаемо се вижда тази рецесия на венеца. На другите зъбаци гледах, ама пусто не мога да разбера при тях има ли проблем...

При мен джоба 2013г беше само венечен, без засягане на костта. костта тогава не Бе стопена там все още. Ако и ти имаш венечен джоб, може би не е лошо да минеш през пародонтолог. Носи и панорамни стари и нови снимки, ако имаш. Всъщност и ти самата би могла да видиш дали има стопяване на коста - принципно при здрава кост, тя стига до коронките на зъбките. Ако е стопена - е значително по нагоре/надолу към корените на зъба, тоест нивото й е друго. Особено ако имаш стари панорамни, да сравниш с новите, е идеално...

Абе не попиташ ли изрично, никой братче не ти отговаря...Да не говорим пък, че моя като видя снимката, даже не разпозна стопяването на костта ... пак да кажа, изумена съм как не знае кво да гледа и как трябва да изглеждат нещата при здрав пародонт Rolling Eyes
Виж целия пост
# 601
Преди малко се върнах от зъболекар и положението на моят 6-ти горен ляв е трагично. Правен преди 15 години, спомням си бегло. че дори гангрена имаше, беше пломбиран с амалгама. Първоначалният план бе изграждане, без прелекуване, но сега като го отвори и ми каза, че е спукан. Дори го снима с фотоапарат (предполгам да показва на студентите, а и не само). Каза възможно най-скоро да сложим коронка и докато издържи. Надява се да не се доспука окончателно, или по-скоро да не се разцепи идните 10, 15 годни, защото зъба е обречен. Не става с имплант, тъй като синуса е там и изобщо... Съкрушена съм. Има и по-лоши неща в живота, разбира се, но ми се щеше да не губя повече зъби преди да навърша 50..
Виж целия пост
# 602
Спукана е короната на зъба или корена?  Ако е корена, слагането на коронка ще реши ли проблема? При дъвкателната дейност има натоварване на зъбите, ще го понесе ли ,ако е спукан корена?
Не се отчайвай, стоматологията вече толкова е напреднала, че решение винаги може да се намери. Особено пък , ако си от София , Варна или Пловдив. Ще търсиш ли второ мнение?
Виж целия пост
# 603
Изобщо не питах къде е спукан. Той искаше да ми покаже снимка, но аз не пожелах. Ако е на някой друг- с удоволствие, но на собствени зъби не искам нищо да гледам  Mr. Green Каза само, че зъба е обречен, просто короната ще го задържи за няколко години и след това- вадене. Дано да имам късмет с него.
Второ мнение не ми е нужно, тъй като ходя при един от най-добрите стоматолози в страната.
Виж целия пост
# 604
Кой е този корифей, ако не е тайна? И каква му е специалността ?

За спукания зъб-ако е кух вътре, дали това не е имал предвид, че е нацепен и скоро ще се счупи. Иначе от какво ще се счупи? newsm78
Виж целия пост
# 605
Аз се интересувам за всяко нещо. Даже и снимки сама си направих и после на няколко места ги носих за мнение. На трите места чух  три различни мнения. Затова те питам.

Аз за сега си давам почивка със зъбите. Изчезвам в планината:) Като се върна, ще му мисля за мостовете инваденето на корена. Обаче , ще си пиша тук  Laughing Приятна ми е вашата компания, момичета! bouquet
Виж целия пост
# 606
Мен друго ми направи впечатление - снимал е с фотоапарат, а не е направил секторна снимка да види състоянието на зъба Shocked Крайно несериозно ми се струва това. Освен ако няма поглед-рентген, ама надали..
Виж целия пост
# 607
А, едва ли е минало без секторна снимка. С фотоапарат може да е снимал, за да представи зъбчето като клиничен случай. СТейси нали разказваше , как са и снимали зъбките.

Теичка, рентгенова снимка направи ли ти или само смфотоапарата снима?
Виж целия пост
# 608
Всъщност той го е отворил, та може и директно да е видял за какво става въпрос, та в тази връзка може и да не се налага секторна, знам ли...
Виж целия пост
# 609
Иван Райчев.
Аз съм му пациент от няколко години, разбира се, че има панорамни и всякакви снимки на зъбите ми. Той по принцип снима с фотоапарат по-сложните ми зъби в процеса на работа. Не съм разпитвала с каква цел. Когато  изчисти амалгамата видя, че е спукан. Аз нямах и много време да го разпитвам, а и се шашнах, когато ми каза, че реално засега най-доброто решение е короната и то не завинаги, но то пък кое ли е вечно...
Виж целия пост
# 610
На мен така ми се сцепи кътник. Бил почти кух вътре...голяма дупка-кариес. Но нерва не е засегнат. При теб може да е подобно...
Виж целия пост
# 611
Теичка, аз имам имплант на шести горен зъб и засега всичко е наред.
Какво значи, че е близо до синуса? Стоматологът ти по-добре знае за твоя случай де!  Hug
Моята гледна точка- ако няма някаква анатомична особеност при теб(заради синуса), не се тревожи за бъдещ имплант. При положение, че зъбът ще бъде просто закрепен с коронка за известно време, може да се окаже, че по-добър вариянт е да го извадиш сега и докато си млада. Имплантите за мен са инвестиция-разбирате защо.  Hug
От друга страна-колкото и прекрасно изработена да е една коронка или мост, за мен венецът винаги страда, винаги се отразява на по-късен етап.
Това са размишленията ми на база личен опит!  Hug

Бисе, приятна почивка!  Hug
Виж целия пост
# 612
Благодаря , Стейси! Hug Когато те чета, имам усещането за изключително фин и деликатен човек. Зареждащо действаш на околните Hug Hug
Виж целия пост
# 613
Стейси, не знам защо каза, че не може да сложи имплант там. Може би наиситна има някаква особеност. Ще го попитам като отида, но за да е толкова категоричен, значи има защо.
Виж целия пост
# 614
Бисе,дано съм такава! :
Един съвет към всички в нужда-проучете до какво ниво е стигнала стоматологията към момента на проблема.Моите първи мостове и коронки са отдавна. Помагат за години, но за мен не са върха в стоматологичната помощ.
Нали и аз сменям мост заради липсваш шести, долу.Мина ми през ума за имплант и две коронки на съседите. Не задълбах, защото точно този шести го вадиха травматично, с чупене на кост, с трудно възстановяване.. Все още е дупка. За имплант не ми се мисли какво и колко трябваше да лекуват. Надявам се някога на мястото на седмия да е подходящо за имплант. Иначе-подвижна протеза.
Но дотогава-омразен, спасителен мост.
Вадете си зъбите при хирург! Щадящо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия