Сладкарничка за книги-тема 29

  • 22 220
  • 739
# 105
Добрутроо   bouquet
И аз съм недоспала тези дни заради тенис турнира, ама кой ги кара да ходят чак в Австралия да играят, когато тук е тъмна нощ по това време, лошо хора  Laughing
За балкончето аз често съм една от скритите. Знам и за едно прекрасно момиче, което се притеснява да пише, но ще я примамя в скоро време  Hug
Виж целия пост
# 106
ДУ Hug
Хубав да ви е денят момичета и болните да оздравяват  Hug
Нари,радвам се че си по-добре Hug
Виж целия пост
# 107
ДУ, момичета! Hug Hug Hug

Незинка, нищо не писах аз за снимката ви с бебе Ани, защото не я видях (т.е. потвърждавам ти, че не е видима вече). Нищо, следващия път. Нагушкай бебката! Hug Hug Hug

Миле, дано се закрепи бързо Адито. На Деян давам Осцилококцинум (за подкрепа при грипоподобни симптоми), Есберитокс (стимулира имунната система да се бори) и Тантум Верде (гърлото му е леко зачервено и затова), както и много чай. Той иска да ходи на училище, имат много контролни и така. Надявам се да се оправи бързичко! Praynig

Нелка, добре, че се появи, липсваше на всички! Миличка, утре ще ти пратя книжката по пощата. Hug Hug Hug

Зори, Кости, да се разсейват облаците при вас! Hug Hug Hug

Гиговче, много накратичко пишеш, а видях страхотен медовик на снимка. Трудно ли се прави, сподели, че и аз съм му се навила! Hug Hug Hug

Мария, кой е твоя тенис фаворит? Hug (Много го обичам и аз тоя спорт, и двамата ми сина го тренират).
На всички - хубав ден! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 108
Ооо Пете, страхотно, нямам изявлен фаворит, просто обичам играта, много  Heart Eyes Естествено сега стискам палчета на Гришо и Цвети  Hug
Хубавото в цялата ситуация е, че сега ще имаме 4 почивни дни и ще мога да си зяпам по нощите спокойно  Laughing
Виж целия пост
# 109
ДУ  Mr. Green

Какво си правите? Аз съм нападнала едно годжи-бери и се ядосвам с една орхидея - не ще да цъфти и това си е! Изкарала е цветонос, отделно "събудих" и пъпка на цветонос от миналата година т.е. има два цветоноса. И а-ха да цъфне, и пъпката пожълтява и пада без да успее да се разтвори. Моля цветарките за идея и съвет какво ли може да й е? На светло е, корени - ОК, всичко й е ОК, а цветовете не успяват да се разтворят....  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 110
Петенце,имам работа и затова не мога да се разпиша по нашироко Simple Smile
А относно Медовика,прави се страшно лесно,това е една от най-простите торти,но пък става много вкусна и е лека. Дала съм линк с рецептата,ако не го намериш ще го пусна пак,но довечера че сега от тела няма да мога..
Мижик, съвет не мога да ти дам,но пък и яз имах една която не цъфтеше дълго време и че посъветваха да й орежа пъчките и да я преместя на по светло и тогава стана чудо и пръчка изби и цъфна..така че да не е мястото нещо...
Виж целия пост
# 111
Качили са "Елегантността на таралежа" в МБ, като я получа, ще я пусна във фейса  Heart Eyes
Виж целия пост
# 112
Ооо, разкошна книга Мария,който не я е чел-препоръчвам!
Виж целия пост
# 113
Привет и от мен! Вече мина времето за добро утро, докато се натуткам.  Simple Smile

Всички бързо да оздравяват!  Praynig

Тази сутрин много мрачно и още не мога да се разсъня.

Миж, за цветя и аз не мога да дам съвети. Аз така имам една китайска роза, която много обичам, ама тя явно вече не ме обича, защото миналата година не пожела да цъфне. Cry А иначе е зелена, та зелена, расте като бясна. Подрязвам я редовно, на топло и светло е. Какво ли още иска? Някой ако има идея?

Хубав да ви е денят!  Hug
Виж целия пост
# 114
Гиговче, не е проблемът това, че не изкарва цветоноси, проблемът е, че самият цвят пожълтява и пада без да се разтвори  Rolling Eyes На перваз е, светло й е, само се чудя дали не й е студено малко...  Rolling Eyes
Ще чакам Милето и Нези да си кажат думата  Simple Smile


Ели, не съм гледала китайска роза, но май наистина подрязването при тях е много важно.
Твоята явно расте на листна маса само. Ако я орежеш драстично дали няма да цъфне?  Thinking
Една колежка на предишната ми работа помня така орязваше една роза, че оставяше само пръчка да стърчи  Laughing
Виж целия пост
# 115
Мижи на мен едната пъпка ми беше пожълтяла и изсъхна и падна преди да цъфне,но това беше в големия студ щото стои до прозореца. И аз набеждавам студа за причина,може и при твоята да е така.
Виж целия пост
# 116
Добро утро, другарчета!

Пете, дано се оправи момчето и да се чувства добре в училище и на контролните.  Peace

Рейнче, сългасна съм и аз на една грипна. Да свършват контролните тази седмица и другата да са у дома.  Laughing

Бъбли, разбирам те за библиотеката. И аз все нещо интересно си намирам, без да го търся специално. Как се получава тази работа, не знам!  hahaha Затова ще трябва да се самоогранича - ще изпратя някой друг да върне последно взетите от мен книги, за да няма изкушения.

Лотхен, и ние така пример даваме, както и ти си описала - библиотеки, четене.... Друго, което я вдъхновяваше, беше когато започна да чета книжка, която и тя ще чете или токущо е прочела. "Ама, мамо,  няма ли да ти е скучна, тя е за деца?"  "Как беее, толкова е интересна!"  Mr. Green Wink И после си обсъждаме, разказваме, тя се чувства по-голяма, значима, аз й харесвам книжките, мани, мани.  Grinning

Мария, осведомявай ни редовно за тениса тогава. Как са засега нашите две звезди?

Миж, ториш ли я в момента? Ако да - спри. Корените добре ли са? На течение ли е - има ли наблизо врата, прозорец, които да се отварят за проветрение?

Елинка, аз пък бих казала да спреш да подрязваш розата. Топло, слънчево, вода и торене два пъти на месеца с тор за цъфтящи (като за мушката, сакъзи и подобни). Пък дай да видим дали няма да цъфне.

Щерката днес е у дома. Ще си почине, има хубава храна, плодове, чайове, ще спи следобед. Утре ще видим.

А сега ще трябва да се работи. Едно гледам в компютъра - друго ми се привижда. Ще трябва още повече да се съсредотОча.  Crazy Mr. Green

Виж целия пост
# 117
ДД!
И аз трябва да работя, но толкова искам да прочета "Червеношийката", че си я донесох в офиса  Blush.
Виж целия пост
# 118
Цоп и аз тук  Whistling

Мижче , не мога да помогна за орхидеята , не съм гледала до сега и не разбирам от тях . Нези ще може да помогне , тя има доста от тези цветя  Hug Иначе са мнооого красиви , като ги погледне човек и онемява , много нежни  Heart Eyes

Вени , чети , чети , под бюрото и ти като мен  Laughing  Аз днес съм с четеца и ту го отворя - влезе клиент  Laughing Иначе започнах "Вечерята" и засега ми харесва определено . Чета две книги в момента и двете се разказват от името на мъже , нека да видя и техния начин на разсъждения , въпреки че в "Тайната на семейство Рей" някои постъпки на главния са ми малко необясними , може би защото ги гледам през моите очи на жена и не ми се връзва , но то мъжете не са като нас хората  Joy 
Виж целия пост
# 119
Миле, не я торя. Корените са й наред. Силно и здраво растение е.
Колкото повече мисля, толкова повече стигам до извода, че вероятно е от студа. Ще я преместя  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия