Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 9

  • 118 051
  • 786
# 645
Здравейте и от мен! Трябва ли в декларацията да опиша други доходи,тоест таткото ми е платил издръжка в размер на 340 лв. само за два месеца.В момента чакам от спечелено дело,съдя изпълнител да ми даде пари за издръжка за една година назад.Това има ли значение и трябва ли да ги смятам и отразявам някъде?
Издръжката не се декларира като доход.
Виж целия пост
# 646
Здравейте и от мен! Трябва ли в декларацията да опиша други доходи,тоест таткото ми е платил издръжка в размер на 340 лв. само за два месеца.В момента чакам от спечелено дело,съдя изпълнител да ми даде пари за издръжка за една година назад.Това има ли значение и трябва ли да ги смятам и отразявам някъде?
Издръжката не се декларира като доход.
Мерси за отговора bouquet
Виж целия пост
# 647
Днес в работата ми дадоха една декларация да попълня за ползване на данъчно облекчение за деца .Казаха ми да я попълня и,че ще получа 200 лв. Thinking
Това било нещо ново от съвсем скоро и много хора все още не знаят. Декларацията е по член 22 в,ал.8 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца.
Има ли хора,които знаят вече за нея?
Виж целия пост
# 648
Днес в работата ми дадоха една декларация да попълня за ползване на данъчно облекчение за деца .Казаха ми да я попълня и,че ще получа 200 лв. Thinking
Това било нещо ново от съвсем скоро и много хора все още не знаят. Декларацията е по член 22 в,ал.8 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца.
Има ли хора,които знаят вече за нея?
Чувала съм за нея и живо се интересувам!

Та да питам ,аз като съм в майчинсто сега ,мисля,че също мога да подам тази декларация чрез моя работодателя  ..или ? newsm78
Виж целия пост
# 649
Днес в работата ми дадоха една декларация да попълня за ползване на данъчно облекчение за деца .Казаха ми да я попълня и,че ще получа 200 лв. Thinking
Това било нещо ново от съвсем скоро и много хора все още не знаят. Декларацията е по член 22 в,ал.8 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца.
Има ли хора,които знаят вече за нея?
не е точно така, облекчения има , но всъщност за едно дете спада с 200лв. данъчната основа и реалното облекчение ще е 20лв., за две - 40лв., а за три и повече - 60лв.
Виж целия пост
# 650
Днес в работата ми дадоха една декларация да попълня за ползване на данъчно облекчение за деца .Казаха ми да я попълня и,че ще получа 200 лв. Thinking
Това било нещо ново от съвсем скоро и много хора все още не знаят. Декларацията е по член 22 в,ал.8 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца.
Има ли хора,които знаят вече за нея?
Чувала съм за нея и живо се интересувам!

Та да питам ,аз като съм в майчинсто сега ,мисля,че също мога да подам тази декларация чрез моя работодателя  ..или ? newsm78

Точно, както е писала roxanna облекчението реално е 20 лева на дете - данък, който се връща.
Ако нямате облагаем доход / т.е. цялата 2015 г. сте били в болничен или майчинство / няма какво да се връща, защото няма платен данък.
Виж целия пост
# 651
Днес в работата ми дадоха една декларация да попълня за ползване на данъчно облекчение за деца .Казаха ми да я попълня и,че ще получа 200 лв. Thinking
Това било нещо ново от съвсем скоро и много хора все още не знаят. Декларацията е по член 22 в,ал.8 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца.
Има ли хора,които знаят вече за нея?
Чувала съм за нея и живо се интересувам!

Та да питам ,аз като съм в майчинсто сега ,мисля,че също мога да подам тази декларация чрез моя работодателя  ..или ? newsm78

Точно, както е писала roxanna облекчението реално е 20 лева на дете - данък, който се връща.
Ако нямате облагаем доход / т.е. цялата 2015 г. сте били в болничен или майчинство / няма какво да се връща, защото няма платен данък.

Благодаря Rolling Eyes
Виж целия пост
# 652
Здравейте,

Извинявам се предварително за въпроса, но дали вече преведоха детските за м. Октомври, защото при нас още ги няма?

Поздрави.
Виж целия пост
# 653
Здравейте,

Извинявам се предварително за въпроса, но дали вече преведоха детските за м. Октомври, защото при нас още ги няма?

Поздрави.

Приведоха ги при нас на 16 ноември
Виж целия пост
# 654
А къде можем да проверим при нас защо ги няма още?
Виж целия пост
# 655
А къде можем да проверим при нас защо ги няма още?

Проверете в социалните-да не би да има някаква причина да нямате
Виж целия пост
# 656
А социалните къде да ги намеря, в общината ли са?
Виж целия пост
# 657
А социалните къде да ги намеря, в общината ли са?
Там където сте подавали документите.
Виж целия пост
# 658
Благодаря
Виж целия пост
# 659
А къде можем да проверим при нас защо ги няма още?

Имате ли дете над 5 г,за което не сте подали бележка,че е в предучилищна група или училище?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия